גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

פאואל לא הרגיע את השווקים: תשואות האג"ח עלו, המדדים נצבעו אדום

יו"ר הפד התייחס הערב לעליית ציפיות האינפלציה ושוק התעסוקה: המדדים נפלו בחדות, הנפט זינק● מוקדם יותר הערב מדד הפחד זינק ב-18% ● פייבר ביטלה את הגיוס שתכננה בהיקף של כ-700 מיליון דולר ● ראדא הודיעה על התמחור בהנפקה

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

 סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

23:00

בורסות וול סטריט ננעלו באדום, לאחר הירידות החדות בעקבות נאומו של פאוול. מדד הדאו ירד ב-1.1%, ה-S&P 500 נפל ב-1.3%, הנאסדק צלל 2.1%. מדד הפחד עלה ב-7%. 

21:10

נמשכות הירידות החדות בוול סטריט: מדד הדאו יורד ב-1.8%, ה-S&P 500 נופל ב-2%, הנאסדק צולל 2.7%. מדד הפחד מזנק ב-18%.

אפל צנחה ב-1.6% וטסלה נפלה ב -5.4%. הנפט זינק ב-4.7%, הזהב ירד בלמעלה מ-1%.

19:50

התשואה על האג"ח האמריקאיות ל-10 שנים עולה מעל ל-1.5% על רקע דבריו של יו"ר הפד פאוול כי יש סיבה טובה שהיווצרות המשרות תעלה בחודשים הקרובים. לדבריו, הפתיחה מחדש של הכלכלה עלולה לגרום לאינפלציה אם כי זמנית בלבד. "סביר שנראה את האינפלציה עולה כאשר הכלכלה מתאוששת והמחירים יטפסו מעלה, אנו מצפים לראות זאת כתופעה חד פעמית ולא עליית מחירים של שנה לאחר שנה".

19:00

יו"ר הפד ג'רום פאוול מפזר את החששות מפני עלייה אינפלציונית, ואמר הערב כי האינפלציה נמוכה מתחום היעד, והבעיה העיקרית של הכלכלה האמריקאית היא שוק התעסוקה, כאשר במשק האמריקאי חסרות 10 מיליון משרות. 

לדבריו של פאוול, עליית המחירים (לחצים אינפלציונם) עשוייה להיות חד פעמית בשל התאוששות ממשבר הקורונה, וכי ייקח עוד זמן מה להתקרב למלוא פוטנציאל שוק התעסוקה.

פאוול הוסיף כי הפד ימשיך בתוכנית הרכישות אג"ח וכי ייקח זמן עד שהתוכנית תשתנה. בנוגע לאפשרות להעלאת ריבית, אמר יו"ר הפד כי התנאים הכלכלים רחוקים מאד בכדי להעלות ריבית. "אם נראה, לפי מה שאנו מאמינים כעלייה אינפלציה מנדטורית, אני מצפה שנהיה סובלניים", אמר פאוול.

18:50

וול סטריט עברה לעליות לקראת נאום פאוול. יו"ר הפד עשוי להתייחס הערב להתחממות ציפיות האינפלציה.

18:00

מחיר הנפט מזנק ב-5% ל-64.5 דולר לחבית, וזאת על רקע ההסכמות של חברות ארגון אופ"ק כי לא ישנו את כמות הפקת הנפט.

17:30

המדדים בניו יורק נסחרים בירידות קלות סביב רמת הפתיחה, לעומת הנאסד"ק שמאבד 0.45% - לאחר שמחק אתמול את העליות שנרשמו מתחילת השנה. הראסל 2000 מאבד 1%. 

ראדא  הודיעה על תמחור ההנפקה. החברה מגייסת 51.8 מיליון דולר במחיר 11.5 דולר למניה, המשקף הנחה של 7% על מחיר השוק. היקף ההנפקה עשוי לגדול בעוד 7.8 מיליון דולר אם החתמים יממשו את האופציה לרכישת מניות נוספות. היקף המניות החדשות שהונפקו 9.3% מהון המניות של ראדא אחרי הגיוס.

17:05

אחרי פתיחה ירוקה: המדדים בוול סטריט עברו לירידות - הדאו ג'ונס יחסית יציב עם ירידה של 0.06%, אך ה-S&P 500 יורד ב-0.4%, והנאסד"ק נופל ב-0.4%. 

16:35

וול סטריט נפתחת עם עליות קלות: מדד ה-S&P, הנאסד"ק והדאו ג'ונס כולם עולים באזור ה-0.4%. מניית אפל  עולה ב-1%, וזאת למרות פתיחת החקירה כנגדה על הפרת חוקי התחרות בבריטניה

15:30

בארה"ב פורסמו התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע האחרון שעמדו על 745 אלף לעומת צפי לכ-755 אלף תביעות. 

14:28

החוזים על מדדי וול סטריט נסחרים בירידות קלות. במסחר המוקדם נרשמות ירידות  במניות טסלה , אפל וגוגל. 

פייבר  שהודיעה מוקדם יותר השבוע על כוונה לגייס 700 מיליון דולר בהנפקת מניות, הודיעה היום כי לאור תנאי השוק אמש (ד'), החליטה כי גיוס כזה לא יהיה לטובת בעלי המניות שלה והחליטה לבטלו. מניית פייבר עולה כעת בכ-3.7% במסחר המוקדם בניו יורק, לאחר שאתמול צנחה ב-13%.

12:15

ירידות של עד 0.9% בבורסות אירופה. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות ירידות קלות.

מניית לופטאנזה יורדת ב-1.5% לאחר שחברת התעופה הגרמנית דיווחה היום על הפסד של 6.7 מיליארד אירו בשנת 2020. 

10:20

מדדי המניות בבורסות אירופה נסחרים הבוקר בירידות קלות. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב המגמה מעורבת.

מחיר הביטקוין ממשיך להיסחר בתנודתיות גבוהה וכעת נסחר שוב מעל 50,000 דולר.

הממשלה הפדרלית ומדינות המחוז בגרמניה החליטו אמש (ד') בתום דיון מרתוני להאריך בפעם השלישית את הסגר ואת ההגבלות המוטלות על החיים הציבוריים במדינה מאז אמצע דצמבר, אך לאפשר הקלות רבות. באופן רשמי יימשך הסגר בגרמניה עד ל-28 במרץ לפחות, אך בשבועות הקרובים יורשו התושבים לקיים פגישות של יותר משני משקי-בית, ייפתחו מרכזי גינון ומוצרים לבית, חנויות יורשו לקבל לקוחות שיתאמו זאת מראש, והלימודים - ששבו לפעול במתכונת מסוימת כבר בשבוע שעבר ברוב גרמניה - ימשיכו במתכונת מסוימת.

08:05

יום המסחר בבורסות אסיה מתנהל תוך ירידות חדות במדדי המניות המרכזיים, לאחר נעילה שלילית בוול סטריט אמש. מדדי המניות המרכזיים יורדים ב-2%-2.3%. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות כעת ירידות קלות.

 כאמור בוול סטריט הסתיים אמש המסחר בירידות, בהובלת מדד הנאסד"ק שצנח בכ-2.7%. זאת על רקע חולשה במניות ההייטק.

גם באסיה מובילות מניות ההייטק את הירידות. סופטבנק צונחת ביותר מ-5% בטוקיו ומניית טנסנט יורדת בכ-4% בהונג קונג.

 הנפט מסוג ברנט נסחר כעת בעלייה של כ-0.7% לרמה של 64.5 דולר לחבית, לאחר שאתמול רשם עלייה חדה. מחיר הביטקוין ממשיך להיסחר בתנודתיות גבוהה וכעת רושם ירידה של כ-3% מתחת ל-50,000 דולר. 

 התשואה על האג"ח האמריקאיות ל-10 שנים עומדת כעת ברמה של כ-1.48% לאחר שרשמה אתמול עלייה חדה. איב בונזון, מנהל ההשקעות הראשי של יוליוס בר, כותב בסקירתו השבועית כי "תשואות אג"ח ממשלת ארה"ב נמצאות בעלייה מסיבות טובות. ממשל ביידן מסיים את חבילת התמריצים הענקית, בעוד שהצריכה הפרטית וגם ההוצאות ההוניות נמצאות במסלול מובהק כלפי מעלה. אנו מעריכים כי הפד רואה פחות דחיפות בשמירה על תשואות האג"ח, ככל שהצמיחה אמורה לנצח את התחזיות". 

 בתחום המאקרו, היום יתפרסמו בגוש האירו נתוני האבטלה והמכירות הקמעונאיות. בארה"ב יתפרסמו נתוני הפריון והתביעות הראשוניות לדמי אבטלה בשבוע האחרון (צפי לכ-760 אלף תביעות). 

עוד כתבות

יעל אלמוג זכאי ועופר מילר / צילום: שלומי יוסף, תמר מצפי

גיתם BBDO מקימה עם עופר מילר קרן להשקעות בסטארט-אפים

הקרן החדשה תתמקד בהשקעה בנושאים כמו אדטק, איקומרס, רשתות חברתיות, אפליקציות ופיתוחים לרשתות קמעונאיות

בני ברק עסקים סגורים סגר 3 / צילום: כדיה לוי

ועדת ערר לענייני קורונה: ירידת המחזור של העסק עקב ויתור על שכירות לא שוללת זכאות למענקים

ברשות המסים דחו באופן כמעט גורף את הבקשות לקבלת מענקים של עסקים שוויתרו על דמי השכירות לשוכרים או העניקו להם הנחה משמעותית, בטענה כי אובדן דמי השכירות אינו מהווה ירידה בהכנסות הנובעת מהקורונה ● ועדת הערר הדנה בעררים על החלטות רשות המסים דחתה את גישת הרשות והוציאה הכרעה פרו-עסקים

אייל פישמן הבן של אליעזר פישמן / צילום: שלומי יוסף

פשיטת רגל? בני משפחתו של אליעזר פישמן צפויים לקבל כ-200 מיליון שקל ממכירת הנכס האחרון

פעילות קמעונאית של ממכר פרחים, סיגריות, ממתקים, צעצועים ועוד ייצרו אשתקד לפישמן רשתות הכנסות של יותר מ-500 מיליון שקל ● מכירת מניות החברה, שמחציתן מוחזקת בידי הבנקים הנושים, עשויה להניב לבני משפחת פישמן, המחזיקים ביתרתן, כ-200 מיליון שקל

בסיס צבאי , מגורי חיילים בנגב / צילום: איל יצהר

הוועדה שלא התכנסה 5 שנים והמיליארדים שמחכים: כך נתקע מעבר צה"ל לנגב

דוח מבקר המדינה מעלה כי המהלך האסטרטגי של המדינה שנועד להוביל לחיזוק הפריפריה ושתוקצב ב-19 מיליארד שקל, עדיין תקוע ● ועדת הסרת חסמים שהוקמה ב-2008 לא התכנסה כבר חמש שנים ● צה"ל: "ללא פתרון מקיף ושלם לאתגרי התחבורה והמעטפת לפרט, לא יהיה ניתן לספק את המענה הנדרש למשרתים, ולא יתאפשר המעבר"

פנים בניין הבורסה בת"א / צילום: איל יצהר

פקקי תנועה לא רק בכבישים: הנפקות יעוכבו בשל עומס התשקיפים שהוגשו לרשות ני"ע

לנוכח זרם אדיר של 124 בקשות לאישור פרסום תשקיפי הנפקה על בסיס דוחות 2020, הודיעה רשות ני"ע לעשרות חברות כי הטיפול בבקשותיהן מתעכב ● ברבעון הראשון של השנה היו בבורסת ת"א 33 הנפקות של חברות חדשות

שכר הבכירים / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

הקורונה הורידה את הכלכלה על הברכיים, אז למה שכר המנכ"לים המשיך לעלות

חבילות הפיצוי של מנכ"לים ל-2020 נמצאות על המסלול לשבור שיאים אפילו בזמן שבעלי המניות הביעו חוסר שביעות רצון מחלק מההסדרים

רוני נפתלי- מי עדן / צילום: תמר מצפי

רכבת ההרים של תלמה: לאחר ביטול ההנפקה, אלה השותפים החדשים והמסקרנים בחברת התיירות

רוני נפתלי ומור בית השקעות רוכשים שליש ממניות תלמה נסיעות ותיירות, מידי קבוצת שלמה וארז שמול, בכ-66 מיליון שקל ● העסקה משקפת לחברת התיירות שווי של כ-200 מיליון שקל

תעשיית ההייטק / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

ההייטק סוגר רבעון: עלייה במעורבות משקיעים זרים ואף מילה על "בועה"

הרבעון הראשון של השנה שבר שיאים במדדים העיקריים של השקעות בהייטק הישראלי וסך גיוסי ההון זינק לפי IVC ומיתר ב-89% ל-5.4 מיליארד דולר ● עם זאת, הם מעריכים כי בטווח הקצר המגמה לא תימשך ● האם אכן מדובר בבועה ולמה הזרים יותר מתעניינים בשוק?

ממלא מקום הממונה על התקציבים יוגב גרדוס / צילום: מתן פורטנוי

לא רק הבנק הדיגיטלי: האוצר ובנק ישראל צופים עוד שחקנים שיסתייעו בלשכת שירותי מחשוב בנקאיים

הבנק הדיגיטלי הראשון יצא בחודש שעבר בפיילוט ואגודת האשראי אופק קיבלה אישור מרשות שוק ההון ● בכך החלה הפעילות גם של לשכת המחשוב שהוקמה על ידי TCS , שזכתה במענק מהמדינה כבר לפני כשנתיים

6 מיליון משתמשים חדשים לפלטפורמת המטבעות הדיגיטליים של אפליקציית המסחר / צילום: Shutterstock

כמעט פי 6 תוך רבעון: מספר סוחרי הקריפטו ברובין הוד הגיע ל-9.5 מיליון

רק בחודשים ינואר-פברואר הצטרפו 6 מיליון משתמשים חדשים לפלטפורמת המטבעות הדיגיטליים של אפליקציית המסחר, בה ניתן לסחור בשבעה סוגי מטבעות, בהם ביטקוין, את'ריום ולייטקוין ● והשבוע צפויה coinbase, המנהלת את בורסת הביטקוין הגדולה בארה"ב, להנפיק את מניותיה בנאסד"ק

דקר הסלעים (לוקוס) ביום התיכון / צילום: שאטרסטוק

דגי הדקר יהפכו למין מוגן מפני דיג. עם כוכבית

השרה להגנת הסביבה הכריזה על הכנסת דג "דקר אלכסנדרוני" לרשימת המינים המוגנים וש"דקר הסלעים" (לוקוס) יהפוך למין מוגן בהוראת שעה למשך שנה – אך לשיטת דייג אחת בלבד ● שני המינים הם בעלי חשיבות אקולוגית גבוהה בשל היותם טורפים, השומרים על שיווי המשקל האקולוגי בים

מרים פיירברג / צילום: איל יצהר

תג המחיר של עיריית נתניה: לא קיבלה נדל"ן מניב על החוף, ורוצה להעביר אותו לאחריות המדינה

עיריית נתניה פנתה לבג"ץ נגד מדינת ישראל, בדרישה לקבוע בצו כי האחריות לתחזוקתם ולהפעלתם השוטפת של חופי הרחצה היא של משרד הפנים ● "העירייה ניסתה להקטין את הגירעון הנגרם בשל תחזוקת הרצועה ופנתה למוסדות התכנון הארציים ומשרדי הממשלה להקים ברצועת החוף פרויקטים כלכליים מניבים, אך כל בקשותיה נדחו"

עירא פלטי / צילום: איל יצהר

שינויים בסרגון: המנכ"ל עירא פלטי יפרוש מתפקידו בחודש יולי

פלטי יוחלף על-ידי דורון ארזי וימונה לתפקיד סגן יו"ר הדירקטוריון של סרגון

אילן ישועה / צילום: אורן בן חקון

אילן ישועה בעדותו: "העברתי ראיון עם נתניהו לניר חפץ כדי שיערוך אותו"

ביום הרביעי לעדותו במשפט נתניהו תיאר מנכ"ל אתר "וואלה" לשעבר כיצד נענה לדרישותיהם של שאול ואיריס אלוביץ' להטות את הסיקור לטובת רה"מ ● בתכתובת עם עורך האתר שהוצגה בביהמ"ש, כתב ישועה: "הבוס הנחה אותי לתת סיוע ארטילרי מלא" ● ישועה הסביר: "סמוך לבחירות 2015 הוריתי לעורך לאשר מולי מראש כל כתבה רגישה"

נמל התעופה שארל דה גול בצרפת / צילום: Shutterstock, bellena

האם בקרוב אזרחי צרפת לא יוכלו לקחת טיסות פנים קצרות?‎

בית המחוקקים הצרפתי אישר השבוע חקיקה שמבטלת טיסות פנימיות בעלות אלטרנטיבה תחבורתית יבשתית בת פחות משעתיים וחצי ● זאת בניסיון לצמצם את פליטות הפחמן בענף התעופה, אך החוק הצרפתי מעורר סערה ומצליח להרגיז גם את ארגוני הסביבה

מפגינים בורחים אחרי שהמשטרה ירתה לעברם  גז מדמיע / צילום: Associated Press, AP Photo

כלכלת מיאנמר נמצאת בצניחה חופשית: בתי החרושת והבנקים סגורים והאינטרנט הוחשך

יותר מחודשיים אחרי שהצבא השתלט על המדינה ופתח במבצע קטלני לדיכוי הפגנות, הכלכלה קורסת ● מומחים צופים קיטון דו-ספרתי של הכלכלה שהתקדמה בעשור האחרון במיגור העוני ומשיכת השקעות זרות

רן גוראון, מנכ"ל בזק בינלאומי, פלאפון ויס / צילום: שלומי יוסף

רשות התחרות אישרה לחברות-הבנות בבזק למכור חבילות טריפל בהנחה

הרשות הודיעה כי על רקע התגברות התחרות וכניסת שחקנים חדשים לשוק הטלוויזיה, אין סיבה להמשיך ולהגביל את yes

התעשייה האווירית / צילום: יעקב סער - לע"מ

התערבות חריגה של המנכ"ל לשעבר והליכים לא תקינים: חגיגת המינויים בתעשייה האווירית נחשפת

דוח מבקר המדינה מגלה כי בבדיקה של הליכי מינוי המנהלים הבכירים בתע"א בתקופה שבין ינואר 2017 לינואר 2019 מונו כמעט מחצית מסגל הניהול הבכיר בחברה, אך במקרים רבים בהליכים לא תקינים ● בין היתר: נקודות שהוענקו בטעות ותקלות בחישוב ● התעשייה האווירית: "החברה בחנה את ההמלצות השונות ויישמה אותן ככל שנדרשה"

אוניברסיטת תל אביב/  צילום: Shutterstock   א.ס.א.פ קרייטיב

משרד בלאנקו זכה בתקציב הפרסום והדיגיטל של אוניברסיטת ת"א

על התקציב התמודדו מספר משרדי פרסום נוספים, בעיקר כאלה שמתמחים בדיגיטל, ביניהם: מקאן וואלי מקבוצת מקאן וגו אינטראקטיב מקבוצת אדלר-חומסקי ● התקציב טופל בשנים האחרונות במשרד הפרסום טוויסטד

הלוגו של מיקרוסופט / צילום: Shutterstock

העסקה השנייה בגודלה בתולדות מיקרוסופט: רוכשת חברה לזיהוי דיבור בכ-20 מיליארד דולר

ענקית הטכנולוגיה רוכשת את חברת Nuance, שפיתחה טכנולוגיית זיהוי דיבור, ב-19.7 מיליארד דולר ● זו העסקה השנייה בגודלה בתולדות חברת מיקרוסופט אחרי רכישת ליקנדאין בשנת 2016 ● העסקה תושלם בסוף השנה לאחר קבלת אישורים נוספים, בהם של בעלי המניות של Nuance