גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

וול סטריט ננעלה בעליות חדות: הנסאד״ק זינק בכ-3%, זום ב-9.5%

התשואה על אג"ח אמריקאי ל-10 שנים ירדה מתחת ל-1.43% ● מדד ISM למגזר הייצור בחודש פברואר בארה"ב עלה מעבר לצפי ● פריגו זינקה לאחר הדוחות; מוכרת את החטיבה הגנרית לתרופות מרשם שלה בכ-1.55 מיליארד דולר ● גולדמן זאקס הפעיל מחדש את דסק הקריפטו

הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי
הבורסה בניו יורק - וול סטריט / צילום: תמר מצפי

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

23:00

יום המסחר הראשון לשבוע בוול סטריט ננעל בעליות חדות על רקע התפוגגות אפקט עליית תשואות האג"ח. מדד S&P 500 עלה ב-2.4%, מדד דאו ג’ונס הוסיף כ-2% לערכו, ומדד הנסאד״ק זינק בכ-3%. מניות הטכנולוגיה זינקו בהובלת מניית זום שבלטה בעלייה של 9.5%, אפל קפצה ב-5.3% על רקע פתיחת כל החנויות בארה"ב לראשונה מאז סגירת חלקן במרץ 2020 עם פרוץ הקורונה.

20:45

עליות בוול סטריט על רקע התפוגגות החשש מהמשך עליית התשואות על האג"ח האמריקאיות, לצד נתוני מאקרו חיוביים. המדדים המובילים מטפסים בעד 3% ומדד הפחד (VIX) צונח ב-17%. הנפט צונח ב-1.6% לרמה של 61.5 דולר. הזהב מאבד 0.75% לרמה של 1,739.1 דולר לאונייה.

חברת Hindenburg Research (הינדנבורג), בית השקעות שמתמחה במכירה בחסר של מניות, מתיימר לחשוף פרשת שחיתות של אורמת בפרויקטים חשמליים בקניה, גואטמלה והונדורס, שתרמו ל-70% מהרווח הנקי של החברה בשנת 2020. 

19:47

גולדמן זאקס הפעיל מחדש את דסק הקריפטו שלו, כל לפי דיווח ברויטרס. הדסק יאפשר ללקוחות לסחור בחוזים עתידיים בביטקוין ובפרוורדים שאינם ניתנים למסירה החל משבוע הבא. נזכיר כי בשנת 2018 הבנק ביטל תוכניות לדסק מסחר בקריפטו.

19:00

מדדי המניות בניו יורק מזנקים בחדות ביום המסחר הראשון לשבוע זה, לאחר הירידות שנרשמו בשבוע שעבר על רקע עליית התשואות על האג"ח האמריקאיות. נראה כי הערכות הכלכלנים כי העלייה בתשואות הינה זמנית מסתמנת כנכונה לעת עתה, כאשר מרבית המניות בוול סטריט צבועות בירוק.

טסלה מזנקת ב-5.6%, כך גם מנייתה של חברת התעופה בואינג, יונייטד איירליינס קופצת ב-4.5%. פריגו מזנקת ב-4.9% לאחר הדוחות, אפל מזנקת ב-3.8% על רקע ההודעה על פתיחת כל חנויותיה בארה"ב לראשונה מאז הסגר הראשון בחודש מרץ.

הביטקוין מזנק ב-8.5% מעל לרמה של 49,000 דולר. מניות 'המשקיעים הצעירים' מזנקות. גיים סטופ  קופצת מעל ל-11%, AMC  עולה ב-16% ומנייתה של KOSS ב-15%.

באירופה המדדים ננעלו בעליות בקע לדבריה של יו"ר ה-ECB קריסטין לגארד, שהבהירה כי הקורונה עדיין מכבידה מאוד על הכלכלה והבנק המרכזי יעזור להבטיח שחברות ומשפחות יוכלו לגשת למימון הדרוש להן כדי להתמודד עם הסערה.

 

 17:13

מתחזקות העליות בוול סטריט על רקע התפוגגות החשש מהמשך עליית התשואות על האג"ח האמריקאיות, לצד נתוני מאקרו חיוביים. המדדים המובילים מטפסים בכ-2% ומדד הפחד (VIX) צונח ב-15%.

מדד ISM למגזר הייצור בחודש פברואר בארה"ב עלה ל-60.8 נקודות, לעומת הצפי לקריאה של 58.8 נקודות. קריאה מעל ל-50 נקודות מצביעה על התרחבות הפעילות הכלכלית.

לראשונה מאז חודש מרץ של 2020, כל חנויותיה של אפל בארה"ב יהיו פתוחות מהיום.

16:40

המסחר בבורסות וול סטריט נפתח בעליות חדות של 1.1% עד 1.5% במדדים המובילים. 

התשואה על האג"ח האמריקאי, שהציתה חששות בשבוע שעבר כי הפד צפוי להקדים העלאת ריבית, יורדות מתחת לרמה של 1.5%. 

14:40

חברת הדפסות התלת ממד סטרטסיס  עקפה את תחזיות האנליסטים בדוחות הרבעון הרביעי, שפורסמו היום. החברה רשמה הכנסות של כ-142 מיליון דולר, בעוד שהאנליסטים ציפו לכ-135 מיליון דולר, ובשורה התחתונה היא הציגה רווח נקי Non-GAAP של 13 סנט למניה, ואילו האנליסטים ציפו שתציג הפסד של 3 סנט.

פריגו  הודיעה היום כי היא מוכרת את החטיבה הגנרית לתרופות מרשם שלה לקרן Altaris Capital Partners בכ-1.55 מיליארד דולר, כשמתוך סכום זה תקבל פריגו כ-1.5 מיליארד דולר במזומן. 

12:10

עליות של 1.2%-1.8% במדדי המניות המרכזיים באירופה. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות של 1.5%-1%.

במסחר המוקדם נרשמות עליות בולטות במניות טסלה , גיימסטופ, בואינג ואפל 

10:20

שבוע המסחר בבורסות אירופה נפתח בעליות של 1.2%-1.5% במדדי המניות המרכזיים. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות של 1.5%-1.1%.

הביטקוין מתאושש ונסחר כעת ברמה של 46,550 דולר לאחר שאתמול צנח ל-43,400 דולר. בגזרת הסחורות, חוזה על הנפט מסוג ברנט מטפס ב-1.9% ל-65.7 דולר לחבית.

ד"ר גיל בפמן, הכלכלן הראשי של בנק לאומי, מתייחס הבוקר בסקירת הנפט השבועית שלו לעלייה במחירי הנפט: "העלייה במחירי הנפט מעלה את הכדאיות של יצרני הנפט לסטות ממכסות הייצור. להערכתנו, שיתוף הפעולה בין חברי קבוצת OPEC+ ימשך על אף חילוקי הדעות הנראים כעת. עם זאת, אנו צופים כי בפגישה הקרובה ב-4 למרץ ערב הסעודית תחליט על הפסקה של קיצוץ תפוקת הנפט שלה מעבר למכסות OPEC כבר בחודש אפריל, זאת לאחר שהיא התחייבה על קיצוץ של מיליון חביות ביום מעבר למכסות בחודשים פברואר-מרץ".

עוד הוא מוסיף כי "במידה וחברי OPEC+ יחליטו על חזרה להסכם המכסות המקורי, שהתקבל באפריל 2020, אזי היצע הנפט בשוק צפוי לגדול בהמשך השנה, מה שימנע עלייה נוספת במחירי הנפט במהלך הרבעון השני של השנה". במבט קדימה צופה בפמן כי "במידה וערב הסעודית ושאר חברי OPEC+ ימשיכו לציית למכסות, הפורמליות והוולונטריות, הדבר יאפשר רמת היצע שתתמוך ברמת המחירים הנוכחית. בפרט, לאור המדיניות של הממשל החדש בארה"ב אשר צפוי לפעול כנגד הרחבת פעילות הפקת הנפט והולכתו. כנגד, כפי הנראה שעיראק לא תעמוד בהתחייבותה לפצות על אי הציות למכסות, מה שעשוי להגביר את המתחים בין חברי הקבוצה ולהביא בהמשך להגדלת היצע הנפט, ככל הראה במהלך הרביע השני של השנה, זאת באופן שהשוק לא מתמחר סיכון זה".

08:15

בורסות אסיה נסחרות היום במגמה חיובית בהובלת מדד הניקיי בטוקיו שקופץ בכ-2.4%.  במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות של 0.6%-1.1%.

הביטקוין מתאושש ונסחר כעת ברמה של 46,230 דולר לאחר שאתמול צנח ל-43,400 דולר.

בגזרת הסחורות, חוזה על הנפט מסוג ברנט מטפס ב-1.7% ל-65.5 דולר לחבית. הזהב מתאושש לאחר הירידות של השבועיים האחרונים ונסחר בעלייה של 1.1% לרמה של 1,748 דולר לאונקיה. 

התשואה על אג"ח אמריקאי ל-10 שנים יורדת לכ-1.405% כעת לאחר שבמהלך השבוע שעבר התקרבה לכ-1.6%.

בזירת המאקרו, בסין פורסם היום כי מדד מנהלי הרכש (PMI) לסקטור התעשייה הגיע בפברואר לרמה של 50.6 נק' לעומת 51.3 נק' בינואר.

עוד כתבות

עובדי זאפ נוקטים בצעדים ארגוניים בשל מכירת החברה / צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

עובדי זאפ דורשים הסכם קיבוצי לפני המכירה מאייפקס לפורמולה

במסגרת מאבקם התאספו העובדים בלובי בניין החברה ומחוץ למשרדו של המנכ"ל רמי חזן, בדרישה לחתום מיידית על הסכם קיבוצי ● "לא נאפשר מעבר שקט של מכירת החברה לקבוצת פורמולה ללא הסכם קיבוצי חתום ומענק רכישה לעובדים"

מטוס אמריקן איירליינס / צילום: יח"צ

מלחמת מחירים: כמה תעלה לכם טיסה לארה"ב בקיץ הקרוב?

שלוש החברות שמפעילות נכון לעכשיו טיסות לארה"ב - אל על, יונייטד איירליינס ודלתא - הכריזו על מבצעי הוזלה, כאשר אצל חלק מהסוכנים אפשר למצוא טיסה לניו יורק גם ב-600 דולר ● בעורפן של השלוש נושפת חברת התעופה הגדולה בעולם, אמריקן איירליינס, שב-8 במאי תחזור לישראל

סוחרים בוול סטריט / צילום: רויטרס

ה־SEC מבקש להרגיע את חגיגת חברות הצ'ק הפתוח בוול סטריט

הצהרות של אחד הרגולטורים ברשות ניירות הערך והבורסות של ארה"ב נוגעות לטירוף סביב עסקאות מיזוג של חברות צ'ק פתוח (SPAC)

נדב טנא, שחר גרשון, נעם פישר / צילום: אורן בירן, יח"צ

ה"הפתעה" של נופר: תגמול בהיקף של 286 מיליון שקל לשלושה מנהלים

הסכום הפנטסטי שקיבלו שלושת בכירי חברת האנרגיה המתחדשת - עיקרו הוני - מהווה כרבע מהתגמולים המצרפיים של 100 שיאני השכר בתל אביב אשתקד ● התגמול, אשר ניתן לו גילוי בתשקיף ההנפקה, עלה לחברת האנרגיה בהפסד עתק של 252 מיליון שקל בשנה החולפת

בנימין נתניהו / צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

הברקס של בן גביר והנסיעה המסתורית של לפיד: 5 דברים שקרו היום בפוליטיקה

בן גביר חבר ליו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' והודיע כי הוא מתנגד להקמת ממשלה בתמיכת רע"מ ● האם נתניהו בדרך לנשיאות ומה עושה יאיר לפיד בארה"ב? ● כך נראתה היום המערכת הפוליטית

אפליקציית קלאבהאוס / צילום: Shutterstock, Boumen Japet

קלאבהאוס מצטרפת למועדון: מידע על 1.3 מיליון משתמשים הודלף לרשת

כמה ימים לאחר אירועי דליפת המידע של פייסבוק ולינקדאין, גם הרשת החברתית הצעירה חוטפת ● חוששים שנפגעתם? כך תוכלו לבדוק

מה נמכר לאחרונה ב-1.1 מיליון שקל בדרום / עיבוד: טלי בוגדנובסקי

מה אפשר לקנות ב-1.1 מיליון שקל בדרום הארץ

שטח למשרד בקריית גת, מגרש לבנייה עצמית באילת, דירת גן בערד ודירת 3 חדרים באשקלון

שבבים / צילום: שאטרסטוק

שבב של תקווה: כך מתמודדים עם המחסור בשבבים בעולם

מגפת הקורונה יצרה הפרעה בשרשרת האספקה הגלובלית שהביאה בין היתר למחסור עולמי ברכיבי אלקטרוניקה ● מדינות שונות מגיבות למחסור הזה בעידוד ייצור השבבים המקומי, והיצרניות עצמן מאמצות תוכניות השקעה נרחבות ● המגמה הזו גוזרת עתיד ורוד לחברות שמייצרות ציוד למפעלי שבבים, לפחות לשנתיים הקרובות

דן גרטלר / צילום: שלומי יוסף

העליון הכריע: סכסוך המיליונים בין דן גרטלר לאחים גרטנר יתברר בפני הבורר אורנשטיין

המיליארדר דן גרטלר ביקש לערער על החלטת המחוזי שלא להעביר את הדיון בסכסוך עם האחים משה ומנדי גרטנר להליך בפני בית המשפט ● העליון דחה את בקשת הערעור וקבע כי המחלוקת תתברר בפני הבורר איתן אורנשטיין, כפי שנקבע

רות דוד , בית משפט עליון / צילום: יוסי זמיר

בג"ץ: על רוזן לערוך שימוע לרות דוד לאחר שקיבל החלטה בעניינה מבלי לעשות כן

נציב הביקורת על הפרקליטות, דוד רוזן, קיבל היום את המלצת שופטי בג"ץ לאפשר לפרקליטת מחוז ת"א לשעבר, עו"ד רות דוד, להשמיע את טענותיה בתלונה בה דן רוזן וביקר את דוד מבלי לקבל את עמדתה ● מדובר בתלונה שהגיש עובד רשות המסים לשעבר רפי רותם, העוסקת בסגירת תיק שנחקר בחשד לשחיתות ברשות

מנקאי. לא אמור לשנות את חוויית המוצר של הצרכן / צילום: שחר פליישמן

שטראוס רוצה להטמיע סופר-פוד ירוק בתוך המוצרים שלה

שטראוס חתמה על הסכם אסטרטגי עם חברת האגרו-טק הינומן ותשלב את צמח המים "מנקאי" בחלב, ביוגורט ובחומוס

שרן השכל / צילום: שלומי יוסף

לא הבית של יעל: האם התקנון אסר על השכל ג'וניור להיכנס למליאה?

האמא הטרייה השכל טוענת כי תקנון הכנסת מסתייג מעוללים. האמת פחות ילדותית ● המשרוקית של גלובס

בית + שלט להשכרה / צילום: איל יצהר

מתכננים להשכיר את הדירה שלכם? 3 דברים שכדאי לדעת

חודשי הקיץ, שמאופיינים גם במעברי דירות רבים, כבר כמעט כאן ● בעלים של דירה ומתכננים להשכיר אותה? אספנו עבורכם שלוש עצות שימושיות שיעזרו לכם לשמור על הנכס ולצמצם את הסיכונים

דניאל בירנבאום / צילום: איל יצהר

המנכ"ל, המקורבת ופקיד הבנק החשדן שהוביל לחקירה בסודהסטרים

מנכ"ל סודהסטרים לשעבר דניאל בירנבאום ומקורבתו ועובדת החברה לשעבר איילה שרח-כהן מואשמים, בכפוף לשימוע, בשימוש במידע פנים ● גלובס חושף כיצד פקיד הבנק שבו ניהלה שרח-כהן את חשבונה, החליט לדווח עליה לרשויות

משכן הכנסת / צילום: שלומי יוסף

הבחירות נגמרו, החובות נשארו: מי חייבת לכנסת יותר מ-3 מיליון שקל?

מבין המפלגות שלא התמודדו לכנסת ה-24 ונדרשו להסדיר את תשלומיהן עבור הלוואות שנלקחו מהכנסת עד לשבוע שעבר, נותרה הבית היהודי היחידה שלא פרעה את חובה ● יו"רית הבית היהודי חגית משה אמרה לגלובס כי בכוונתה להסדיר את התשלומים

עופרה שטראוס ואהוד ברק / צילום: שי יחזקאל, כדיה לוי

קווים לדמותו של שיאן שכר בבורסה: גבר עם תגמול הוני גבוה שלא תמיד קשור לביצועים

גם משבר הקורונה לא עצר את עליית שכר המנהלים הבכירים בחברות הנסחרות בבורסה, שרשם ב-2020 עלייה בשיעור דו-ספרתי - לרמה של יותר ממיליארד שקל ל-100 מנהלים ● רק שתי מנהלות השתלבו ברשימה הגברית, שבה בולט היקף התגמולים ההוניים שניתן לבכירים

בריאן ארמסטרונג, מייסד ומנכ"ל קוינבייס / צילום: מתוך סרטון יוטיוב של Coinbase

הערכת השווי הגבוהה של קוינבייס עשויה להישחק כששווקי הקריפטו יבשילו

ענקית המטבעות הדיגיטליים, המנהלת את בורסת הביטקוין הגדולה בארה"ב, מתכוונת להיות מונפקת בנאסד"ק ביום רביעי הקרוב

מייסדי של טאלון, אוהד בוברוב ועופר בן-נון / צילום: שלומי יוסף

חברת טאלון הישראלית בגיוס הסיד הגדול ביותר בהייטק הישראלי

החברה שהוקמה לפני חודשיים מפתחת טכנולוגיית אבטחת סייבר משולבת שנועדה לתת מענה לסביבת העבודה החדשה עקב מגפת הקורונה ● כעת, מודיעה על סבב גיוס סיד מוצלח

מטה פיליפס. מיקוד ב–3 פעילויות / צילום: רויטרס

פיליפס תשווק את מערכות הבינה המלאכותית לפתולוגיה של חברת Ibex

המוצרים של אייבקס מיועדים היום לשיפור האבחון של סרטן השד וסרטן הערמונית, באמצעות ביופסיה ● פיליפס מסרה כי מערכת הפתולוגיה שלה כבר משפרת את התפוקה של מעבדות פתולוגיה ב-25%, וכאמור השילוב של המערכת של אייבקס יכולה להוביל לשיפור נוסף

חסן רוחאני נשיא איראן / צילום: רויטרס

הערכה: ישראל עומדת מאחורי הפגיעה במתקן הגרעין באיראן

לפי הערכות, הנזק במקום גדול משהאיראנים מוכנים להודות, והוא נעשה בפעולה משותפת של כמה גופי מודיעין ● ראש הארגון האיראני לאנרגיה אטומית אמר כי התקרית במתקן ההעשרה הגרעיני בנתנז היא "אירוע טרור גרעיני"