גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

התחזקו העליות בנעילה בבורסה: מדד ת"א 90 זינק ב-2.3%

מדד ת"א 35 עלה ב-1.2%, ומדד הבנקים עלה בכ-0.2% ● בזן דיווחה על הפסד של 274 מיליון דולר ב-2020 ● אורמת בלטה בירידה של 5%, פורסייט זינקה ב-10%, פריגו קפצה ב-5.35%, פוקס עלתה ב-9.8%

אילוסטרציה - בורסה ת"א / צילום: שלומי יוסף
אילוסטרציה - בורסה ת"א / צילום: שלומי יוסף

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים 

 

17:30

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בעליות שהתחזקו לקראת הנעילה בדומה לפתיחה החיובית בוול סטריט. מדד ת"א 35 עלה ב-1.2%, ת"א 90 טיפס ב-2.3% ומדד הבנקים עלה בכ-0.2%.

אורמת בלטה בירידה של 5%, פורסייט זינקה ב-10%, פריגו קפצה ב-5.35%, פוקס עלתה ב-9.8%, כלל עסקי ביטוח קפצה ב-4.2%, גילת זינקה ב-8.4%, חילן עלתה ב-5.5%.

מחזור המסחר הסתכם ב-2 מיליארד שקל.

16:15

המסחר בבורסה בתל אביב מתנהל בעליות שערים נאות. מדד ת"א 35 עולה ב-1%, ת"א 90 מטפס ב-2%. 

מניית פריגו מזנקת ב-10.5% אחרי הדוחות. פורסייט מזנקת ב-15%.

מחזור המסחר מסתכם ב-1.46 מיליארד שקל.

15:15

פריגו  הודיעה היום כי חתמה על הסכם למכירת פעילות תרופות המרשם. החברה דיווחה היום כי חתמה על חוזה עם חברת ההשקעות בתחום התרופות Altaris Capital Partners מניו יורק, שתרכוש את פעילות זו בתמורה ל-1.55 מיליארד דולר. העסקה תושלם ברבעון השלישי. בעבר, ההערכות היו שפריגו תוכל למכור את הפעילות במחירים גבוהים יותר, של 2-2.5 מיליארד דולר . 

עליות חדות רושמות פוקס , גילת, מטריקס, סלקום ותדיראן. 

13:15

מגמה מעורבת נרשמת בשוק האג"ח הממשלתי. בשוק המטבעות, הדולר מתחזק בכ-0.5% לרמה של 3.297  שקלים, האירו נחלש בכ-1% ונסחר סביב 3.973 שקלים.

בבורסה, עליות בולטות רושמות גילת ואנלייט אנרגיה , שמשלימה זינוק של 12% ביומיים. 

שותפות רותם אנרגיה מחצבים  דיווחה היום כי דירקטוריון השותפות אישר להנהלת השותפות לבחון ולקדם שיתוף פעולה עם Enefit Green מקבוצת אנפיט לפיתוח והקמה של פרויקטים להפקת חשמל מאנרגית רוח בפינלנד ו/או בליטא. כל אחד מהפרויקטים כולל 15-25 טורבינות רוח הצפויות להפיק 70-50 מגה וואט. וכן תבחן השותפות כניסה לפעילות משותפת עם Enefit Green בחוות סולאריות בפולין. את הפרויקטים מובילה ותוביל Enefit Green.

11:05

מדד ת"א 35 מתקדם בכ-0.9% ומדד ת"א 90 מטפס בכ-1.7%. עליות בולטות רושמות מניות רובוגרופ , אייסקיור ובזן.

באטמ  הודיעה היום כי החברה מימשה את האופציה למכירת NGSoft , חברת בת של הקבוצה תמורת 105.1 מיליון שקל (כ-33 מיליון דולר) לחברת Azteck Technologies , ספקית שירותי ענן בישראל השייכת לקרן סקיי.

חברת אי.אל.די.  דיווחה הבוקר כי חתמה על הסכם מחייב למיזוג פעילות עם חברת HUB Security בשווי 145.3 מיליון דולר אחרי הכסף. על פי הודעת החברה, אתמול נחתם ההסכם בין חברת אי.אל.די, לבין חברת האב סקיוריטי ובעלי מניותיה, לפיו תמוזג האב לתוך אי.אל.די ותהפוך להיות חברה בת בבעלות מלאה של החברה. שיעור ההחזקה של בעלי מניות HUB בחברה לאחר ההקצאה צפוי להיות כ-51% שלא בדילול מלא.

10:00

יום המסחר בבורסה נפתח במגמה חיובית. מדד ת"א 35 מתקדם בכ-1.1% ומדד ת"א 90 מטפס בכ-0.8%.

עליות בולטות רושמות פתאל החזקות , קבוצת דלק, אוגווינד , לייבפרסון  ודוראל. 

חברת יוחננוף  חתמה על הסכם לרכישת השליטה (50.1%) ברשת זול סטוק תמורת 45 מיליון שקל, לפי ש ווי של 90 מיליון שקל. זול סטוק, רשת ריהוט, איחסון ומוצרים לבית המתחרה במקס סטוק, מפעילה מעל 50 חנויות עם מחזור מכירות של 71 מיליון שקל ב-2020, ורווח נקי של כ-9 מיליון שקל. השלמת העסקה תתבצע סמוך לאחד באפריל. 

משבר הקורונה פגע קשה מאוד בחברת בתי הזיקוק (בזן ), שסיימה את 2020 עם הפסד נקי של כ-274 מיליון דולר לעומת רווח נקי של כ-99 מיליון דולר ב-2019. 

בשוק המט"ח, הדולר מתחזק בכ-0.3% לרמה של 3.29 שקלים, האירו נחלש בכ-1% ונסחר סביב 3.973 שקלים.

07:45

5 דברים שכדאי לדעת לקראת פתיחת המסחר בבורסה בת"א

1. צפי לעליות בבורסה

יום המסחר השני לשבוע זה בבורסה של תל אביב צפוי, כפי הנראה, להיפתח במגמה חיובית. אתמול נפתח יום המסחר בבורסה בטון צורם, ננעל בירידות שהתמתנו ככל שהתקדם המסחר. בסופו של יום, ת"א 35 השיל 0.3%, ת"א 90 איבד 0.1% בלבד ומדד הבנקים ירד בשיעור דומה.

בסיכום חודש פברואר מדד ת"א 35 עלה בכ-7% ואילו מדד ת"א 90 נותר כמעט ללא שינוי, לעומת ירידה של עד כ-2% שנרשמה החודש ב-S&P 500 ובדאו ג'ונס המייצגים את הכלכלה המסורתית בארה"ב, וירידה דומה נרשמה גם בבורסות מובילות באירופה.

2. עליות באסיה ובחוזים

בורסות אסיה נסחרות היום במגמה חיובית בהובלת מדד הניקיי בטוקיו שקופץ ביותר מ-2%. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות של 0.6%-1.1%. 

בסין פורסם היום כי מדד מנהלי הרכש (PMI) לסקטור התעשייה הגיע בפברואר לרמה של 50.6 נק' לעומת 51.3 נק' בינואר. 

3. דוחות: בזן ופריגו

במסגרת עונת הדוחות ל-2020 יפרסמו היום תוצאות החברות בזן  ופריגו . בהמשך השבוע יפרסמו דוחות, בין השאר, איתמר, שופרסל ונייר חדרה. 

4. הביטקוין מתאושש, התשואה בשוק האג"ח האמריקאי יורדת

הביטקוין מתאושש ונסחר כעת ברמה של 46,230 דולר לאחר שאתמול צנח ל-43,400 דולר. בגזרת הסחורות, חוזה על הנפט מסוג ברנט מטפס ב-1.7% ל-65.5 דולר לחבית.

התשואה על אג"ח אמריקאי ל-10 שנים יורדת לכ-1.405% כעת לאחר שבמהלך השבוע שעבר התקרבה לכ-1.6%.

5. "שער החליפין יהיה תלוי במחירי המניות"

ולסיום, הדולר נסחר ביציבות מול האירו, סביב רמה של 1.208 דולרים לאירו. כלכלני בנק הפועלים מציינים בסקירתם השבועית כי "השקל פוחת בשבוע החולף מול סל המטבעות, ובמסחר הבין-בנקאי ביום שישי שערו הגיע לרמה של 3.31 שקלים מול הדולר האמריקני. הקורלציה בין שוקי המניות למט"ח גבוהה, וירידות שערים בשוקי המניות בעולם מובילות להיחלשות של השקל. בנק ישראל ימשיך לרכוש מט"ח בחודשים הקרובים בקצב די קבוע של כ-2 מיליארד דולר לחודש. שער החליפין יהיה תלוי לדעתנו במחירי המניות. בתרחיש של יציבות בשערי המניות, אנו מעריכים כי מגמת הפיחות תימשך בטווח הקצר".

עוד כתבות

מיתוג מעסיק בעידן פוסט משבר / צילום: Shutterstock

הקרב על עובדים טובים מתחמם – והמעסיקים משקיעים

בתחילת משבר הקורונה דיברו על כך שיחסי הכוחות בין מעסיקים לעובדים משתנים לטובת המעסיקים, אבל עכשיו חברות מתקשות לגייס טאלנטים ועובדים בכל הדרגים ● מקמפיין שלטי חוצות ועד שינוי הדגשים בהטבות לעובדים - ארגונים מעדכנים את מיתוג המעסיק ● ניהול וקריירה

אוניברסיטת תל אביב/  צילום: Shutterstock   א.ס.א.פ קרייטיב

משרד בלאנקו זכה בתקציב הפרסום והדיגיטל של אוניברסיטת ת"א

על התקציב התמודדו מספר משרדי פרסום נוספים, בעיקר כאלה שמתמחים בדיגיטל, ביניהם: מקאן וואלי מקבוצת מקאן וגו אינטראקטיב מקבוצת אדלר-חומסקי ● התקציב טופל בשנים האחרונות במשרד הפרסום טוויסטד

נפתלי בנט / צילום: אורון בן חקון

בנט לקראת פגישתו עם נתניהו: "יכולתי לשבת בכסא ראש הממשלה כבר עכשיו"

שעה קלה לפני פגישתם של ראש הממשלה ויו"ר ימינה, יצא בנט במסר מרגיע מצד אחד לנתנהו, ומצד שני לא שלל אפשרות של הקמת כל ממשלה במטרה למנוע בחירות חמישיות ● "הקרקס הזה של בחירות חמישיות מסמן לאויבים שלנו שאנחנו בהתפרקות"

שר האוצר ישראל כ"ץ / צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

סממני ההתאוששות במשק? לראשונה מזה חודשים הגירעון יורד - עומד על 12.1% מהתוצר

הגירעון המצטבר ב-12 החודשים האחרונים עומד על כ-12.1% מהתוצר, לעומת כ-12.4% מהתוצר בחודש פברואר ● במרץ נמדד גירעון בסך של כ-11.4 מיליארד שקל

יוסי כרמיל, מנכ"ל סלברייט / צילום: שלומי יוסף

"לא כלי ריגול": מנכ"ל סלברייט הישראלית על הדרך להנפקת הענק בוול סטריט

"אני יודע להסביר טוב את צמיחת החברה", אומר יוסי כרמיל, מנכ"ל סלברייט ● ספקית המודיעין הדיגיטלי הוותיקה והרווחית מתמזגת עתה ל-SPAC לפי 2.4 מיליארד דולר - פי 4 מהשווי שלפיו גייסה רק לפני שנתיים

בסיס צבאי , מגורי חיילים בנגב / צילום: איל יצהר

הוועדה שלא התכנסה 5 שנים והמיליארדים שמחכים: כך נתקע מעבר צה"ל לנגב

דוח מבקר המדינה מעלה כי המהלך האסטרטגי של המדינה שנועד להוביל לחיזוק הפריפריה ושתוקצב ב-19 מיליארד שקל, עדיין תקוע ● ועדת הסרת חסמים שהוקמה ב-2008 לא התכנסה כבר חמש שנים ● צה"ל: "ללא פתרון מקיף ושלם לאתגרי התחבורה והמעטפת לפרט, לא יהיה ניתן לספק את המענה הנדרש למשרתים, ולא יתאפשר המעבר"

צחי נחמיאס / צילום: לימור זפרני

צחי נחמיאס מתחיל לעבוד: מונה ליו"ר דסק"ש במקום דורון כהן

לאחרונה הושלם השלב הראשון בעסקת העברת השליטה בדסק"ש, שבו רכשו משקיעים בראשות חברת מגה אור של נחמיאס 47.4% מהמניות

אייל פישמן הבן של אליעזר פישמן / צילום: שלומי יוסף

פשיטת רגל? בני משפחתו של אליעזר פישמן צפויים לקבל כ-200 מיליון שקל ממכירת הנכס האחרון

פעילות קמעונאית של ממכר פרחים, סיגריות, ממתקים, צעצועים ועוד ייצרו אשתקד לפישמן רשתות הכנסות של יותר מ-500 מיליון שקל ● מכירת מניות החברה, שמחציתן מוחזקת בידי הבנקים הנושים, עשויה להניב לבני משפחת פישמן, המחזיקים ביתרתן, כ-200 מיליון שקל

אמיר ברמלי / צילום: שלומי יוסף

"הוא ריסק אותי. נאלצתי לעבור לדירת שותפים בגיל 60": נפגעי אמיר ברמלי מדברים

ערעור הפרקליטות על עונשו של אמיר ברמלי בטענה כי הוא קל מדי, מציף שאלות לגבי ההשלכות על חייהם של מאות משקיעים ● האם ברמלי יצא בזול, ומה מספרים הנפגעים? ● "הצוללת" עושה סדר ● האזינו

תמיר כהן, יו”ר ומנכ”ל שו”ב / צילום: איל יצהר

מכוונת גבוה: שיכון ובינוי ניהלה מגעים להשקעת ענק של בלאקרוק בזרוע האנרגיה שלה

הצדדים דנו באפשרות שלפיה טרם הנפקת החברה הבת שיכון ובינוי אנרגיה, תשקיע בלאקרוק סכום של כ-500 מיליון דולר במניותיה, מחציתן רכישה מידי שיכון ובינוי

מטה גוגל בקליפורניה / צילום: Shutterstock

גוגל מעדכנת: Docs ו-Sheets חוזרים לפעילות תקינה

משתמשים ברחבי העולם דיווחו על תקלות בשירותים השונים של גוגל,בהן Drive ו-Docs ● גוגל מסרה כי "מצפים שכל המשתמשים יחזרו לשימוש רגיל בעתיד הקרוב"

רוני נפתלי- מי עדן / צילום: תמר מצפי

רכבת ההרים של תלמה: לאחר ביטול ההנפקה, אלה השותפים החדשים והמסקרנים בחברת התיירות

רוני נפתלי ומור בית השקעות רוכשים שליש ממניות תלמה נסיעות ותיירות, מידי קבוצת שלמה וארז שמול, בכ-66 מיליון שקל ● העסקה משקפת לחברת התיירות שווי של כ-200 מיליון שקל

שכר הבכירים / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

הקורונה הורידה את הכלכלה על הברכיים, אז למה שכר המנכ"לים המשיך לעלות

חבילות הפיצוי של מנכ"לים ל-2020 נמצאות על המסלול לשבור שיאים אפילו בזמן שבעלי המניות הביעו חוסר שביעות רצון מחלק מההסדרים

חיסונים של פייזר / צילום: Associated Press

הליכוד וכחול לבן הופכים את החיסונים לבני ערובה בעימות ביניהם

בני גנץ מתעקש לאשר את מימון חיסוני פיייזר נגד הקורונה רק אם ימונה לשר משפטים  ובתגובה שר הבריאות אדלשטיין מאשים את גנץ בסירוב ציני ● במשרד הבריאות חוששים שהעימות יביא לעיכוב במבצע החיסונים

אילן ישועה / צילום: אורן בן חקון

אילן ישועה בעדותו: "העברתי ראיון עם נתניהו לניר חפץ כדי שיערוך אותו"

ביום הרביעי לעדותו במשפט נתניהו תיאר מנכ"ל אתר "וואלה" לשעבר כיצד נענה לדרישותיהם של שאול ואיריס אלוביץ' להטות את הסיקור לטובת רה"מ ● בתכתובת עם עורך האתר שהוצגה בביהמ"ש, כתב ישועה: "הבוס הנחה אותי לתת סיוע ארטילרי מלא" ● ישועה הסביר: "סמוך לבחירות 2015 הוריתי לעורך לאשר מולי מראש כל כתבה רגישה"

שחר בן מאיר/ צילום: יונתן בלום

לפ"מ פועלת לגיבוש כללי גילוי נאות ביחס לתוכן שיווקי ופרסום סמוי

ההודעה ניתנה במסגרת עתירה שהגיש עו"ד שחר בן מאיר, שביקש להורות ליועמ"ש וללפ"מ להסביר מדוע לא יורו לכלל משרדי הממשלה ולגורמים ממשלתיים נוספים שלא להתקשר עם כל גורם תקשורתי בעסקאות תוכן שיווקי

דקר הסלעים (לוקוס) ביום התיכון / צילום: שאטרסטוק

דגי הדקר יהפכו למין מוגן מפני דיג. עם כוכבית

השרה להגנת הסביבה הכריזה על הכנסת דג "דקר אלכסנדרוני" לרשימת המינים המוגנים וש"דקר הסלעים" (לוקוס) יהפוך למין מוגן בהוראת שעה למשך שנה – אך לשיטת דייג אחת בלבד ● שני המינים הם בעלי חשיבות אקולוגית גבוהה בשל היותם טורפים, השומרים על שיווי המשקל האקולוגי בים

חנן מלצר / צילום: אמיל סלמן-הארץ

השופט חנן מלצר נפרד מביהמ"ש העליון: "מקווה כי עצמאות הרשות השופטת תישמר"

בנאום הפרישה שלו אמר מלצר כי "על ביהמ"ש העליון להיות מעוזו האחרון של האזרח בריבו עם השלטון", וסיים בקריאה ש"ראוי שראשי הרשויות האחרות וכן הציבור יפנימו את המסר כי שופטים על ישראל מביאים לשקט, לשלום ולשלווה על ישראל"

יעל אלמוג זכאי ועופר מילר / צילום: שלומי יוסף, תמר מצפי

גיתם BBDO מקימה עם עופר מילר קרן להשקעות בסטארט-אפים

הקרן החדשה תתמקד בהשקעה בנושאים כמו אדטק, איקומרס, רשתות חברתיות, אפליקציות ופיתוחים לרשתות קמעונאיות

NVIDIA Grace – מעבד (CPU) המיועד למרכזי נתונים ומבוסס על ליבות ARM / צילום: באדיבות NVIDIA

אנבידיה משיקה: מעבד מרכזי לדאטה סנטרים, ענן גיימינג, וערכת פיתוח למחשב קוונטי

ענקית שבבי הבינה המלאכותית והגרפיקה חשפה בכנס הבינה המלאכותית השנתי GTC 2021 שורה ארוכה של מוצרים וטכנולוגיות מתקדמות ● הכריזה על מעבד (CPU) ראשון למרכזי נתונים המבוסס על ליבות ARM