גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

בורסות וול סטריט ננעלו בעליות, נאסד"ק קפץ 1.5%

מדד דאו ג'ונס התחזק ב-0.4% ומדד S&P 500 התקדם ב-0.8% ● נפט ברנט קפץ ב-2.1% ● סרגון טסה 32%, גילת המריאה 26% ● גולדמן זאקס ובנק אוף אמריקה עקפו את התחזיות ברבעון הרביעי ב-2020 ● באירופה: מדד דאקס נחלש ב-0.2%, פוטסי 100 נסוג 0.1% וקאק 40 ירד ב-0.3%

הבורסה בוול סטריט  / צילום : Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב
הבורסה בוול סטריט / צילום : Shutterstock א.ס.א.פ קריאייטיב

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

23:09

לאחר סיום המסחר התפרסמו הדוחות הכספיים של נטפליקס. הרווח למניה ברבעון הרביעי של 2020 עמד 1.19 דולרים, לעומת תחזיות אנליסטים של 1.39 דולר. ההכנסות עברו במעט את התחזיות והסתכמו ב-6.64 מיליארד דולר, לעומת תחזיות של 6.626 מיליארד דולר. הגידול במספר המנויים בעולם עמד על 8.5 מיליון, ביחס לתחזיות של תוספת של 6.47 מיליון מנויים.

23:04

המסחר בניו יורק ננעל בעליות שערים, כשהמשקיעים עוקבים אחר עונת הדוחות וכן אחר סימנים לחבילת תמריצים חדשה והאצה בחיסונים לקורונה בארה"ב. מדד נאסד"ק עלה ב-1.5%, מדד דאו ג'ונס התחזק ב-0.4% ומדד S&P 500 התקדם ב-0.8%.

מבין הישראליות, סרגון טסה 32%, גילת המריאה 26%, שתיהן כנראה בשל התלהבות מהעניין של Ark Investment, קרן השקעות בהובלת קתרין (קאת'י) ווד; וטבע עלתה ב-4.8%. בצד השלילי, פייבר נפלה 10.1% לאחר הורדת המלצה מ-UBS וסלקום איבדה 8.9% לאחר ההחלתה להימחק מהמסחר בניו יורק.

22:30

חוזה נפט מסוג ברנט למסירה במרץ קפץ ב-2.1%, 1.15 דולרים, וננעל במחיר של 55.9 דולר לחבית.

21:37

נפט מסוג WTI התחזק ב-1.2%, 62 סנט, וננעל במחיר של 52.3 דולר לחבית.

20:45

הזהב התחזק ב-0.6%, 10.3 דולרים, וננעל במחיר של 1,840.2 דולר לאונקיה. בכך השיב לעצמו חלק מהירידה של 1.2% שנרשמה ביום המסחר האחרון, ביום שישי.

20:20

בהמשך לזינוק של 19% בתל אביב, מניית גילת  קופצת 26% בנאסד"ק. החברה דיווחה על זכייה בהסכם בהיקף של מיליוני דולרים לצורך הרחבת הכיסוי לשני מפעילי רשתות סלולריות מרכזיים במקסיקו. נראה כי בנוסף, ובדומה לעליות במניית סרגון, המשקיעים מתלהבים מהעניין שמגלה בחברה Ark Investment, קרן השקעות בהובלת קתרין (קאת'י) ווד.

19:10

בורסות אירופה ננעלו בירידות: בפרנקפורט מדד דאקס נחלש ב-0.2%, בלונדון פוטסי 100 נסוג 0.1% ובפריז קאק 40 ירד ב-0.3%. מדד סטוקס 600 הכלל אירופי איבד 0.2%.

מניית קרל זייס מדיטק קפצה 6.7% לאחר דוחות חיוביים, החברה דיווחה על רווח תפעולי של 73.4 מיליו אירו ברבעון הראשון של שנת הכספים 20/21, לעומת 56.8 מליון אירו ברבעון המקביל בשנה הקודמת ועל רווח למניה של 0.52 אירו, לעומת 0.43 אירו ברבעון המקביל.

המועמדת של נשיא ארה"ב הנכנס ג'ו ביידן לתפקיד שרת האוצר ג'נט ילן, לשעבר יו"ר הפדרל ריזרב, קוראת בשימוע בסנאט למחוקקים "לפעול בגדול" כדי להימנע ממיתון ולהניח בצד את החששות מהחוב הלאומי התופח. לדבריה, הצוות של ביידן יתייחס לפרקטיקות "הלא חוקיות, לא הוגנות והפוגעניות" של סין.

17:40

בין המניות שמרכזות עניין: שברון , בואינג  ואמריקן אקספרס  מובילות את הדאו בעליות של יותר מ-2% כל אחת. ג'נרל מוטורס  קופצת 7.5% לאחר שהודיעה על שיתוף פעולה עם מיקרוסופט בתחום הרכב האוטונומי. מודרנה  יורדת ב-5%.

16:44

מניית חברת הטכנולוגיה סיוה  עולה בפתיחת המסחר לאחר שבנק ההשקעות Cowen העלה את מחיר היעד למניה מ-51 דולר ל-62 דולר, ונשאר בהמלצת תשואת יתר.

16:30

המסחר ביום האחרון לכהונתו של הנשיא דונלד טראמפ נפתח בעליות: מדד דאו ג'ונס מתחזק ב-0.8%, מדד נאסד"ק עולה ב-1% ומדד S&P 500 מתקדם ב-0.8%. אתמול לא התקיים מסחר בשל יום מרטין לותר קינג.

המועמדת לתפקיד שרת האוצר בממשל ביידן, יו"ר הפד לשעבר ג'נט ילן, תופיע היום בשימוע בפני ועדת הכלכלה של הסנאט. היא צפויה לומר כי המדינה נמצאת בדרך למיתון משמעותי אלא אם "יפעלו בגדול".

מניית סרגון , מזנקת ביותר מ-25%. ספקית הטכנולוגיה לספקיות תקשורת אשר דישדשה בחודשים האחרונים, זינקה ביום שישי ב-54% במחזור מסחר גבוה פי 33 מהממוצע. ככל הנראה, המשקיעים התלהבו מהעובדה ש-Ark Investment, קרן השקעות בהובלת קתרין (קאת'י) ווד, הגדילה את ההחזקה שלה. 

בנק ההשקעות UBS מוריד את ההמלצה למניית פייבר  מנייטרלי למכירה, ובמקביל מעלים את מחיר היעד ל-190 דולר ממחיר יעד קודם של 148 דולר (המחיר בסוף השבוע עמד על 267 דולר). מניית החברה עלתה ב-730% ב-2020.

כלכלני UBS מעריכים שפייבר, שפיתחה פלטפורמה אינטרנטית לחיבור בין פרילנסרים ללקוחות, תהנה בטווח הארוך מניחה בזכות מגמות שונות ובהן הגדלת הגמישות של כוח האדם, התרחבות גיאוגרפית והתרחבות במספר הקטגוריות. הם צופים צמיחה שנתית ממוצעת של 32% בהכנסות החברה בשנים 2020-2025. עם זאת, ברמות המחיר הנוכחיות הם מעריכים שרמות הסיכון/סיכוי משקפות אפשרות לדאונסייד. לפי UBS, המניה נסחרת בשיא לאחר עליה של 230% בחצי שנה, לעומת עליה של 17% במדד S&P.

התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב לעשר שנים עולה לרמה של 1.11%. הדולר נחלש ב-0.3% מול סל המטבעות ומתחזק מול הין היפני ב-0.3% לשער של 103.9 ין לדולר. הליש"ט מטפסת ב-0.2% לשער של 1.36 דולר לליש"ט והאירו עולה ב-0.4% לשער של 1.21 דולר לאירו. הזהב מתחזק ב-0.4% ונסחר סביב 1,838 דולר לאונקיה, נפט מסוג WTI מוסיף 0.9% למחיר 52.8 דולר לחבית ונפט מסוג ברנט קופץ ב-1.7% למחיר 55.7 דולר לחבית.

15:35

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בעליות של 0.7%-0.8%.

גולדמן זאקס היכה את התחזיות ברבעון הרביעי של 2020 ורשם רווח של 12.08 דולר למניה, הרבה מעל הקונצנזוס שעמד על תחזית רווח של 7.47 דולרים למניה. המניה עולה בטרום מסחר ב-2%.

ענקית השירותים הפיננסיים אמריקן אקספרס זכתה להעלאת המלצה מצד ג'י.פי. מורגן שהעלה אותה בשתי דרגות: מ"תת משקל" ל"משקל יתר".

14:00

בנק אוף אמריקה פרסם דוחות לרבעון הרביעי ועקף את תחזיות השוק. הרווח למניה הסתכם ב-59 סנט - מעל לתחזיות השוק שצפו רווח של 55 סנט למניה. ההכנסות הסתכמו ב-20.1 מיליארד דולר לעומת הצפי של האנליסטים בשוק להכנסות של 22.3 מיליארד דולר.

13:15

מניית Kape שנסחרת בלונדון עולה ב-4.5% לאחר שהחברה, שבשליטת טדי שגיא ובניהולו של עידו ארליכמן, דיווחה על תוצאות טובות לשנת 2020. החברה, העוסקת בתחום אבטחת הסייבר מצפה לסכם את 2020 עם הכנסות של כ-122 מיליון דולר, צמיחה של 85% לעומת 2019, ועם EBITDA מתואם (רווח בנטרול ריבית, מס, פחת והפחתות) של 39 מיליון דולר, עלייה של 168%. המנכ"ל ארליכמן מסר כי "בעוד מגפת הקורונה יצרה אי וודאות גלובלית, הצורך בפתרונות אבטחת סייבר איכותיים התחזק משמעותית. בנוסף לעובדה שהצלחנו לעמוד ביעדי הצמיחה שלנו לשנת 2020, השקנו פתרונות אבטחה חדשים ויוזמות טכנולוגיות חשובות שיתמכו בהגדלת בסיס הלקוחות שלנו".

11:40

מגמה מעורבת בבורסות אירופה. במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט נרשמות עליות קלות.

שותפות "ביונטק-פייזר" הודיעה בימים האחרונים כי תפחית באופן זמני את כמות חיסוני הקורונה הנשלחים למדינות אירופה בשל "מחסור מסתמן", ונימקה את הצעד בכך שהוא יסייע לה להגביר את יכולת הייצור בחודשים הקרובים. "ביונטק" נמצאת גם כך תחת לחץ של הרשויות הגרמניות להגביר משמעותית את הייצור, בין השאר לאור העובדה שהממשלה הגרמנית השקיעה כ-200 מיליון אירו בפיתוח החיסון.

בימים האחרונים, על רקע תחלואה גבוהה, מספר מתים גובר ובעיקר חשש גדל מהמוטציות המדבקות שהתפשטו בבריטניה ובדרום-אפריקה, הודיעו ממשלות באירופה על המשך הסגר ועל הגבלות נוספות. בגרמניה תתכנס היום הממשלה הפדרלית, יחד עם ראשי מדינות המחוז, כדי לבחור אילו הגבלות נוספות ליישם במטרה להוריד את עקומת התחלואה. המדינה עברה את רף שני מיליון מקרי הקורונה בשבוע החולף, ומדי יום נרשמת תמותה של כ-1,000 בני אדם.

10:15

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח בעליות קלות. גם במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט נרשמות עליות קלות.

עונות דוחות ראשונה ל-2021 בוול סטריט נפתחה כאמור והיום יפרסמו תוצאות בנק אוף אמריקה וגולדמן זאקס לפני תחילת המסחר. נטפליקס תפרסם לאחר המסחר. אינטל תפרסם את דוחותיה ביום חמישי בסימן החלפת המנכ"ל והתערבות של קרן אקטיביסטית בחברה. 

08:20

בורסות אסיה נסחרות במגמה חיובית, בהובלת מדד ההנג-סנג בהונג קונג שמזנק ביותר מ-3%. במסחר בחוזים על מדדי וול סטריט נרשמות עליות קלות.

הסוחרים בוול סטריט יחזור היום לפעולה לאחר שאתמול לא התקיים מסחר בשל יום מרטין לותר קינג. 

טקס ההכתרה של הנשיא ביידן מחר (ד') צפוי לרכז עניין על רקע החשש משידור חוזר של הפלישה לגבעת הקפיטול. בארצות הברית עיקר תשומת הלב תמשיך להיות מוקדשת לעבר תביעות האבטלה השבועיות ביום חמישי, לצד המשך עונת הדוחות לרבעון הרביעי בוול סטריט.

הביטקוין מתייצב ונסחר ברמה של 36,500 דולר. בגזרת הסחורות רושם הזהב עלייה קלה ונסחר סביב 1,838 דולר לאונקיה, והנפט מסוג ברנט רושם עלייה של 0.5% ונסחר ברמה של 55.05 דולר לחבית.

עונות דוחות ראשונה ל-2021 בוול סטריט נפתחה כאמור והיום יפרסמו תוצאות בנק אוף אמריקה וגולדמן זאקס לפני תחילת המסחר. נטפליקס תפרסם לאחר המסחר. אינטל תפרסם את דוחותיה ביום חמישי בסימן החלפת המנכ"ל והתערבות של קרן אקטיביסטית בחברה. 

בזירת המאקרו העולמית, בגרמניה יתפרסם היום מדד המחירים לצרכן לחודש דצמבר (צפי לעלייה של 0.5%) ובגוש האירו יפורסם סקר ה-ZEW למצב העסקים והכלכלה (צפי ל-54.2 נק').

עוד כתבות

רשת מזון יינות ביתן / צילום: איל יצהר

השלם קטן מסכום חלקיו: הפניקס רוצה לקנות את יינות ביתן במחיר סוף עונה

בשוק המזון מתקשים לעכל אפשרות שהפניקס תשתלט על רשת יינות ביתן במחיר שיש מי שכינו "נזיד עדשים" ● לסניפים עצמם יש ערך, אך המבנה הפיננסי שיצר המייסד נחום ביתן הכביד על הרשת

טיראן רוטמן, זוהר רוזנברג, פנחס בוכריס / צילום: איל יצהר

"אין בועה בסייבר. יש המון כסף בשוק שמחפש תחומי השקעה, גם בשלב הסיד"

"מה שקרה בבועת הדוט קום – בעולם הסייבר לא קיימת, לא הייתה קיימת ולא תהיה קיימת"  ● הדברים נאמרו בפאנל "לאן הולך הכסף? הטרנדים של 2021 בהשקעות הסייבר"

נתב"ג בימי קורונה / צילום: מיכל רז חיימוביץ'

כ-20 נוסעים שנחתו בנתב"ג, חלקם זרים, נתפסו עם אישורים מזויפים

מדובר בנוסעים שהגיעו מארה"ב בטיסת יונייטד שנחתה אחר הצהריים שנתפסו לאחר שהציגו אישורי מזויפים של ועדת החריגים ● יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, יעקב מרגי, דרש להתייחס בחומרה למקרים הללו, כשהוא התכוון למעצר ולהגשת כתבי אישום

נתניהו מציג את תוכנית החזרה לשגרה / צילום: מתוך מסיבת העיתונאים

נתניהו: פתיחה מלאה של המשק ב-5 באפריל, בהתאם להתקדמות החיסונים

ראש הממשלה הציג היום חמישה שלבים לפתיחה מלאה של המשק ● המשוכה העיקרית: הגעה ל-6.2 מיליון מתחסנים

מיכאל (מימין) ודניאל זלקינד, בעלי חברת אלקו  / צילום: ישראל הדרי

האחים זלקינד מצטרפים לנחמיאס ברכישת השליטה בדסק"ש

בעלי השליטה בחברת אלקו מציעים לרכוש 27%-29.8% ממניות דיסקונט השקעות תמורת כ-400 מיליון שקל

רובי ארונשוילי, מייסד ומנכ"ל CYE / צילום: איל יצהר

"רק סטארט-אפים בודדים בתחום הסייבר הפכו לחברות גדולות. זה צורם"

כך אמר מייסד ומנכ"ל חברת הסייבר CYE, רובי ארונשוילי, בפאנל בנושא "מה עשתה שנת קורונה לחברות הסייבר" במסגרת כנס הסייבר 2.0 של גלובס ● מנכ"ל אלרון השקעות, ירון אלעד היה דווקא חיובי יותר: "אני אופטימי כי יש גם המון חברות גדולות בתחום, כולל חברות יוניקורן"

ח"כ חיים כץ במליאת הכנסת בזמן הדיון על החוק / צילום: דוברות הכנסת

אושר: משרד הבריאות יוכל להעביר לרשויות המקומיות מידע על מי שלא התחסן נגד קורונה

הכנסת אישרה את החוק לפיו משרד הבריאות יורשה להעביר מידע על מי שלא התחסן לגופים שהוסמכו לכך ● זאת במטרה לאפשר לגופים אלה לעודד אנשים להתחסן, במסגרת פנייה אישית לאותו אדם

ניק קלג, סגן ראש ממשלת בריטניה לשעבר / צילום: Reuters, Stefan Rousseau

סגן נשיא בפייסבוק העולמית בטור מיוחד: "כלי התקשורת בוחרים לשתף אצלנו סיפורים, אנחנו לא גונבים מהם לרווחתנו"

הטענות שחזרו על עצמן בימים האחרונים הן שפייסבוק גונבת או משתמשת בעיתונות המקורית למען הרווח של החברה – טענות שהיו ועודן שגויות ● ניק קלג, סגן נשיא בפייסבוק העולמית, מגיב לראשונה בטור מיוחד לגלובס על פרשת פייסבוק והתכנים החדשותיים באוסטרליה

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט עוזי פוגלמן / צילום: דוברות הכנסת עדינה ולמן

יו"ר ועדת הבחירות מצפה כי היועמ"ש לא יאפשר למנוע מאזרחים להצביע

יו"ר ועדת הבחירות, השופט עוזי פוגלמן, פנה ליועמ"ש, אביחי מנדלבליט, בנוגע לסגירת השמיים והחשש כי ישראלים לא יוכלו לממש את זכותם להצביע: "בטוחני שמקבלי ההחלטות יתנו דעתם למשקלה של זכות יסוד זו"

דג מת שנפלט לחוף בהרצליה במהלך אסון הזפת / צילום: עומר סלע

הפארסה שלא נגמרת: משרדי הבריאות והחקלאות נזכרו לעצור שיווק דגים למאכל בעקבות אירוע הזפת

גלובס פנה כבר ביום ראשון למשרדי הבריאות והחקלאות בניסיון לברר האם האסון האקולוגי משליך גם על מאכל דגים והאם ניתנו הוראות מיוחדות לדייגים ● כעת, נזכרו לעדכן את ההנחיות

מעצרו של אחמד עבדול-עזיז עבדאללה, חבר בכיר בדאע"ש המכונה "אבו-וואלה" / צילום: Reuters, Julian Stratenschulte

עשר וחצי שנות מאסר למגייס בכיר של דאע"ש בגרמניה

אחמד עבדול-עזיז עבדאללה, עיראקי בן 37 שהיה חבר בכיר בארגון דאע"ש, הואשם בגיוס פעילים גרמנים לארגון הטרור, בהטפה לטרור ובתמיכה בדאע"ש בעיראק ובסוריה ● עבדאללה שימש כאימאם של מסגד שהקים ארגון שהוצא מחוק לחוק בעיר הילדסהיים שבמדינת המחוז נידרזקס

רפי ליפא וגל עמית, יועצי ההנפקה של הרץ  / צילום: תמר מצפי

חותמים בפשרה: פועלים אי.בי.אי תשלם 7 מיליון שקל בגין השת"פ ההיסטורי עם ליפא ועמית

כך תסתיים תביעה מ-2017 של בעל מניות, שטען כי שיתוף הפעולה עם צמד יועצי ההנפקות "העמיד את החברה בסיכון" ● מי שצפויות לשאת בתשלום הן חברות הביטוח, וחלקה של פועלים אי.בי.אי יסתכם בכ-110 אלף דולר בלבד

גבי אשכנזי / צילום: אורון בן חקון

אשכנזי: צעדיה הקיצוניים של איראן מחייבים תגובה בינלאומית מיידית

ביקורת חריפה של שר החוץ גבי אשכנזי על איראן ואיתות לאמריקאים על עמדת ישראל בסוגיה: אשכנזי פרסם הודעה, ולפיה איראן ממשיכה לאגור אורניום מועשר, לרמות ולהסתיר את חתירתה לנשק גרעיני, ועתה מרסקת את שאריות הפיקוח של סבא"א

גלעד יפת / צילום: MyHeritage

אקזיט ענק לחברה שעוסקת בחקר שורשים משפחתיים: מייהריטג' תימכר במאות מיליוני דולרים

על פי הערכות, החברה תימכר ב-600-700 מיליון דולר לקרן ההשקעות הבינלאומית פרנסיסקו פרטנרס ● חלק מהמשקיעים הנוכחיים של מייהריטג' ישקיעו בה מחדש לצד פרנסיסקו פרטנרס

אייל בן סימון, מנכ"ל הפניקס / צילום: יחצ ענבל מרמרי

אישור עסקת הפניקס-הלמן אלדובי: מה זה מלמד על מיזוג פסגות אלטשולר

האור הירוק מהממונה על רשות שוק ההון לאחת משתי עסקאות המיזוג הגדולות בענף הפיננסים, יביא לצמצום מספר השחקנים בפנסיה החדשה ובגמל • הוא גם מסמן שמספר השחקנים בשוק החיסכון לא קדוש

רפאל פרנקו / צילום: איל יצהר

רפאל פרנקו: "אנו צפויים להרחבת שת"פ בינלאומי בהגנת הסייבר בין מדינות"

פרנקו, לשעבר סגן ראש מערך הסייבר הלאומי לעמידות המשק, ניהל בשלושת מערכות הבחירות האחרונות את ההגנה הדיגיטלית ● פרנקו אמר בכנס הסייבר השני של גלובס כי ההגנה היא, בין היתר, נגד הפצת פייק ניוז באמצעות הודעות דיגיטליות או סלולריות: "רואים את זה כעת באופן מובהק אצל מתנגדי החיסונים שמשתמשים בדרך הזו"

דיזנגוף סנטר אחרי הסגר האחרון / צילום: כדיה לוי

האינפלציה מרימה ראש: האם ישראל תצטרף למגמה העולמית של עליות מחירים

האינדיקטורים הכלכליים בארץ ובעולם מצביעים על התאוששות מהירה יחסית מהמשבר ועל עלייה בציפיות לאינפלציה ● בעולם כבר מרגישים עליות מחירים, בארץ נראה שרשתות השיווק יתקשו להעלות מחירים בשיעור חד

לואיס ברוג'ה / צילום: גלובל אקס

"רק שליש מתשתית המיחשוב בעולם עברה לענן - יש עוד הרבה מקום לצמיחה"

כך לדברי מנכ"ל GlobalX לואיס ברוג'ה בכנס "סייבר 2.0" של גלובס ● לדבריו, "ההוצאה העולמית על סייבר תזנק ל-200 מליארד דולר עד 2024"

שופט העליון, נועם סולברג / צילום: אוריה תדמור

השופט סולברג בדיון על פסילת מרעאנה: דיברה בצורה מפורשת על השמדת זכרון יעקב

הרכב של 9 שופטי ביהמ"ש העליון דן בהליך אישור פסילת מועמדת מפלגת העבודה אבתיסאם מראענה ● הנשיאה חיות: "יש לנו פה מקרה אחד של אמירות בעייתיות מאוד, ועכשיו שמענו התנצלות" ● העליון צפוי להפוך את ההחלטה

ד”ר פיליפ הילדברנד / צילום: Reuters, ARND WIEGMANN

בכיר בבלקרוק: "בשנים הקרובות האינפלציה תעלה בהדרגה ל-3% פלוס"

"סיכון האינפלציה הוא אחד הסיכונים הכי לא מוערכים כרגע", כך קובע ד"ר פיליפ הילדברנד, סגן יו"ר ענקית ההשקעות העולמית בלקרוק, ונגיד הבנק המרכזי של שווייץ לשעבר ● הראיון המלא יתפרסם בסוף השבוע במוסף G