גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

סגר? אין טיסות? זה הזמן לארגן את התמונות מהחופשות שלפני הקורונה

הסגר השלישי הוא הזדמנות לדפדף בתמונות שצילמתם בחופשות משפחתיות טרום הקורונה ולארגן את האלבומים ● ויש עוד אפשרויות לעשות זאת מלבד גוגל פוטוז ופייסבוק

חופשה / צילום: Shutterstock
חופשה / צילום: Shutterstock

סגר. זמן טוב לעשות את מה שרובנו דוחים ודוחים - להעלות את התמונות מהטיול האחרון לאחסון לענן דרך אתרים. התמונות לא רק יישמרו ויהיו זמינות עבורכם בכל מכשיר, אלא שדרך האתרים אפשר גם לשתף אותן עם בני משפחה וחברים. האתר com המפרסם ביקורות ודירוגים טכנולוגיים דירג את האתרים המובילים לאחסון ולשמירה על תמונות.

Flickr

האתר שדורג ראשון הוא Flickr. בגרסה החינמית שלו ניתן לאחסן 1,000 תמונות, וגרסת הפרו עולה 60 דולר לשנה. המנויים יכולים להעלות תמונות בלי הגבלה וסרטוני וידאו של עד 10 דקות, לצפות ללא פרסומות.

הסיבות שצוינו לבחירת פליקר כאתר הטוב ביותר הן הכלים המגוונים שמאפשרים עריכת תמונות ותיוג, העלאת התמונות בגודלן המקורי או ברזולוציה נבחרת ומעקב אחר מי שצפה בתמונות מבין המכרים ששיתפתם. ניתן גם לאגד בקלות אלבומים (באמצעות גרירת התמונות) של התמונות שצילמתם ושצילמו אחרים.

500px

האתר השני הוא 500px, המאפשר העלאה חינמית של עד 2,000 תמונות (שבע בשבוע) ומסלול מועדף למשלמים במחיר של 5-10 דולר לחודש. המשלמים יכולים להעלות תמונות ללא הגבלה, לערוך את התמונות עם פיצ'רים נוספים, לארגן את התמונות בארכיון ועוד. בגרסה החינמית ניתן לארגן ולסדר את התמונות בסטים לבחירה ולערוך אותן. בונוס נחמד: ניתן גם למכור תמונה שצילמתם דרך האתר.

Google Photos

הענן המועדף לאחסון תמונות שצולמו בסלולרי במכשירי אפל ובמכשירי אנדרואיד הוא של גוגל דרך האפליקציה Google Photos. ניתן להעלות תמונות ללא הגבלה, לתייג, לשתף ולערוך אותן. ניתן לייצר אלבומים גם לסרטוני וידאו ולחלוק אותם עם משתמשי גוגל אחרים.

גוגל גם מנסה לעודד את השיתוף כשהוא מזהה למשל פרצוף של אדם מוכר - ומציע לשלוח לו את התמונות שצילמתם. פיצ'ר נוסף ונחמד הוא "צביעה" של תמונות שצולמו בשחור-לבן. כיום ניתן להעלות תמונות ברזולוציה של עד 16 MP וסרטונים עד 1080p.

החל ביוני 2021 מי שירצה להעלות תמונות שהן מעבר למגבלה החינמית לנפח של 15 ג'יגה - יצטרך לשלם סכום שיתחיל בכ-2 דולר לחודש (לשטח של 100 ג'יגה).

אמזון פריים

 אחסון תמונות ללא הגבלה המיועד לחברים באמזון פריים (דמי החבר למועדון של אמזון עומדים על כ-120 דולר לשנה). הענן של אמזון מאפשר לשמור תמונות ללא הגבלה במחשב, בנייד או בטאבלט, הוא מבצע תיוג אוטומטי לתמונות ולסרטונים (מיקום, מי מופיע בתמונה ואפילו איזו חיה צילמתם בספארי ההוא באפריקה). חברי הפריים יוכלו להזמין עד 5 מכרים או בני משפחה להעלות תמונות ולשתף.

אפל

הענן של אפל מסנכרן תמונות שצולמו במכשירי אפל. בגרסה החינמית ניתן להעלות תמונות עד לנפח של 5 ג'יגה. את התמונות ניתן לתייג לפי מקומות עם שמות המצולמים, לשתף ולצרף תמונות של משתמשים Icloud אחרים. באופציות התשלום ניתן להגדיל את נפח האחסון: בתמורה לדולר בחודש ל-50 ג'יגה, בתמורה ל-3 דולר בחודש ל-200 ג'יגה ולשני טרה בתמורה ל-10 דולר בחודש.

אדובי

מאפשרת אחסון תמונות ועריכה. אין אופציה לגרסה חינמית. האחסון מתחיל ב-10 דולר לחודש לשטח של 20 ג'יגה. התמונות מאוחסנות בענן המאפשר גישה לתוכנת פוטושופ ו-Lightroom.

ImageShack 

אתר ואפליקציה הזמינים במכשירי אפל ואנדרואיד. אין גרסה חינמית ומסלול האחסון מתחיל ב-4 דולר לחודש או 38 דולר לשנה - להעלאת תמונות ללא הגבלה. אפשרויות העריכה גדולות ומגוונות, ניתן גם לאמבד ולשתף תמונות ולעקוב אחר צלמים שמאחסנים את התמונות שלהם באתר. גרסאות משוכללות יותר לעריכה ולצפייה ניתנות למנויי הפרו (30 דולר לחודש) והפרימיום (100 דולר לחודש). בכל התוכניות התמונות מוגבלות לגודל של 25 מגה לכל תמונה.

Photobucket

בגרסה החינמית של אפליקציית האחסון הזו ניתן להעלות עד 250 תמונות (בזמן צפייה בפרסומות). מסלול המשלמים מתחיל ב-6 דולר לחודש לאחסון של 25 ג'יגה, 8 דולר ל-250 ג'יגה ומסלול המומחים ב-13 דולר לחודש לאחסון ללא הגבלה. את התמונות ניתן לערוף, לתייג ולארגן באלבומים. האתר גם משמש כפלטפורמה למכירה ולרכישה של תמונות.

SmugMug

אתר נוסף שמציע לאחסן את התמונות ולערוך אותן בסטייל. אפשר אפילו להתאים את עמוד הבית לבחירה ולייצר תבניות מעוצבות אחרות. אין פה גרסה חינמית (למעט 14 ימי ניסיון). המחירים באתר מתחילים ב-7 דולר בחודש או 55 דולר בשנה ומאמירים עד ל-360 דולר בשנה למי שזקוק לכלים מקצועיים לעריכה ברמה של אתרי אי-קומרס.

לפי בדיקת tomsguide התמורה בעד הכסף הוגדרה כהוגנת בהחלט - אחסון ללא הגבלה בכמות התמונות (עד 150 מגה לתמונה), מגוון כלים לעריכה שהם "הם פשוטים לשימוש, אמנם לא ברמת פוטושופ אבל הם מספקים לתקן ולשנות תמונות של צלמים חובבים".

דרופבוקס 

משתמשים במכשירי אפל או אנדרואיד יכולים להעלות תמונות ישירות לאפליקציית דרופבוקס. תמונות ניתן להעלות לענן גם דרך המחשב. את התמונות אפשר לסדר בפורמט של מצגת הנגישה למשתמשים אחרים או שיכולה להישלח למשתמשים אחרים של דרופבוקס. אין אפשרות לתייג, לקטלג או לערוך את התמונות אונליין. המסלול החינמי מאפשר אחסון של עד 2 ג'יגה מסלול הכולל אחסון בנפח של 2 טרה יעלה 10 דולר בחודש

פייסבוק 

נשמע בנאלי אבל אחרי העלאת תמונות מהנייד או מהמחשב אפשר לייצר אלבומים, לתייג תמונות לפי מיקום, תאריך ומצולמים, כשפייסבוק כבר יודע לזהות פרצופים, או לפחות הוא מנסה. היתרון: אחסון מכובד וחינמי. החסרון: פייסבוק תכווץ את נפח התמונה.

בחירת המאגר המתאים על פי ששה כללי אצבע

1. תמורה בעד הכסף: מקום שיוכל לאחסן את כל התמונות שלכם לאורך שנים בעלות סבירה.

2. איכות התמונה: רצוי לשמור על גודלה המקורי ולא לאפשר לאתרים לכווץ אותה.

3. קלות השימוש: העלאה פשוטה ועריכה נגישה ונעימה.

4. גישה נוחה: איתור תמונות לפי תאריך, מיקום או כל תיוג אחר שבחרתם.

5. האפשרות לשתף: בין אנשים וברשתות החברתיות.

6. האפשרות להדפיס: בין אם אתם או מישהו אחר ירצה להדפיס תמונה שצילמתם או לאגד אותם לספר תמונות בקלות.

עוד כתבות

הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: שלומי יוסף, גלובס

האופטימיות של יואל גת: מבקש להנפיק חברת טכנולוגיות לוויין לפי 1.4 מיליארד שקל למרות הרעה בתוצאות

סטיקספיי שמוביל גת, לשעבר מנכ"ל גילת, מפתחת טכנולוגיות למערכות תקשורת לווייניות ● החברה מציגה ירידה חדה בהכנסות וזינוק בהפסדים אשתקד, עקב השפעות הקורונה - ובין היתר הפגיעה בחברות התעופה

חברת הסייבר ההתקפי NSO / צילום: shutterstock, עיבוד: טלי בוגדנובסקי

סכסוך חריף בין השותפים בקרן השולטת ב-NSO הישראלית

לפי פרסום של רשת סקיי, הוועדה המייעצת של קרן ההשקעות נובלפינה הפועלת מלונדון תתכנס להכריע מי ימשיך לנהל את נכסיה, לאחר שהיחסים בין השותפים בה עלו על שרטון ● הכרעה בנושא צפויה בשבועות הקרובים

ישראל כ"ץ ובנימין נתניהו / צילום: עמית שאבי, ידיעות אחרונות

הממשלה אישרה מענק חד פעמי של 562 מיליון שקל לנכים

גובה המענק יקבע בהתאם לסוג הקצבה, רמת הזכאות של הקצבה ומספר חודשי הזכאות במהלך שנת 2020 ● הממשלה אישרה תוכנית בהיקף 150 מיליון שקל לצמצום הפשיעה בחברה הערבית

היועמ”ש, ד”ר אביחי מנדלבליט / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

מנדלבליט: העברת החיסונים למדינות זרות נעשתה ללא האישורים הנדרשים

היועמ"ש הגיש חוות דעת על העברת חיסונים לשורה של מדינות זרות בעקבות דרישתו של גנץ לעצור את ההליך לאחר שלא התקיים דיון מסודר בנושא ● מנדלבליט קבע כי "ראוי שהנושא יובא לדיון בממשלה, בקבינט או בכל פורום אחר הכולל את השרים הרלוונטיים לנושא"

ג'ו ביידן, נשיא ארה"ב / צילום: Reuters, Tom Brenner

האזרח מספר 1 בארה"ב התייצב לצד עובדי אמזון: תומך בניסיונות ההתאגדות

למעלה מ־5,800 עובדי מחסני אמזון באלבמה מצביעים החודש האם להצטרף לאיגוד הקמעונאות, הסיטונאות והכלבו ● נשיא ארה"ב ג'ו ביידן הבהיר בסרטון שפרסם בטוויטר כי הוא תומך בזכותם להתאגד ● "המדיניות של הממשל שלי תהיה לתמוך בזכות להתאגד ובזכות להתמקח באופן קולקטיבי"

עדו קילמניק, מדיטייט / צילום: תמונה פרטית

השותפות שנולדה ברבע שעה הניבה אחרי 15 שנה אקזיט של 300 מיליון דולר

מדיטייט, שפיתחה מוצר לטיפול בערמונית מוגדלת שפירה, נמכרה לאולימפוס לפי שווי של 300 מיליון דולר ● המנכ"ל עדו קילמניק מספר על הדרך הארוכה ועל המו"מ עם הענקית היפנית ● חברת קסניה, שהייתה מהמשקיעים הראשונים, תגרוף 34 מיליון דולר

חיסון נגד קורונה בישראל / צילום: Reuters, Amir Cohen

החל ממחר: קופות החולים יוכלו לחסן גם מחלימים מקורונה

לפי הנחיות משרד הבריאות, החיסונים ייפתחו למי שחלפו שלושה חודשים לפחות מאז החלמתו

פאפוס, קפריסין / צילום: גיל לופו

קפריסין מפרסמת מתווה תיירות בחלוקה לצבעים; איך הוגדרה ישראל?

קפריסין מפרסמת את מתווה התיירות הנכנסת שלה: כל מדינה תשתייך ל"צבע אחר", שמשמעותו קטגוריה בהתאם למצב התחלואה במדינה, ושעל-פיו יותאמו דרישות הכניסה ● ישראל הוגדרה בשלב זה כמדינה "אפורה" - מה זה בעצם אומר?

אונייה איראנית במפרץ עומאן / צילום: Reuters, WANA NEWS AGENCY

איראן מכחישה כי היא אחראית לתקיפת הספינה הישראלית במפרץ עומאן

דובר משרד החוץ בטהראן פרסם הודעה לפיה הטענות של נתניהו בעניין הגרעין ובעניין המתקפה במפרץ עומאן שקריות ונועדו ל"צרכים פנימיים" לקראת הבחירות בישראל ● רה"מ נתניהו: "לא יהיה לאיראנים נשק גרעיני - עם או בלי הסכם"

אביה מגן, מנכ"לית פתאל / צילום: אור גפן

הקרב על חדרי האוכל: המלונאים מודיעים - "נסיגה אינה אופציה"

משרד הבריאות מבקש לדחות את מועד פתיחת חדרי האוכל בבתי מלון מ-7.3, והמלונאים מתרעמים ● "בזמן שבממשלה מתלבטים, אנחנו כבר גייסנו עובדים, הזמנו אוכל ונערכנו לפתיחה. עכשיו מה נגיד לאלפי האורחים שאמורים להגיע למלונות ביום ראשון?"

ניקולא סרקוזי / צלם: רויטרס

צרפת: הנשיא לשעבר סרקוזי הורשע בניסיון שוחד ונשלח לשנת מאסר

ניקולא סרקוזי, שהורשע בכך ששיחד שופט כדי שיספק לו מידע פנים לגבי חקירה נגדו, נידון לשלוש שנות מאסר - שתיים מהן על-תנאי ואחת בפועל ● עם זאת, לפי ההערכות הוא יוכל להמיר את שנת המאסר בחלופות ● מדובר בפעם הראשונה בהיסטוריה המודרנית של צרפת שבה נשיא לשעבר נשלח למאסר

תלמיד בבית הספר לפני הסגר האחרון / צילום: Reuters, Ronen Zvulun

בשורה להורים: בתי הספר של החגים יתקיימו גם במהלך 4 ימים בחופשת הפסח

שרי האוצר והחינוך ויו"ר השלטון המקומי סיכמו על הפעלת בתי הספר של החגים לילדי הגנים ותלמידי כיתה א-ב ● "ילדי הגנים ותלמידי כיתות א-ב ייהנו מרצף חינוכי, רגשי וחברתי וכן ממסגרת איכותית, מבוקרת ומפוקחת"

אורבניקה / צילום: בר - אל

כבר לא רק חנויות ענק: רשת אורבניקה פותחת חנויות בפורמט מוקטן

רשת האופנה והאביזרים המוזלת פותחת לראשונה חנות בשטח של 350 מ"ר תחת השם "מיני אורבניקה" במתחם פריז בנתיבות

לומדים בחוץ בישראל / צילום: Associated Press, Tsafrir Abayov

הממשלה אישרה: כיתות ז'-י' יחזרו ללמוד בבתי הספר בשבוע הבא

הממשלה אישרה את הפעימה השלישית בתוכנית היציאה, שתחל ביום ראשון ● מסעדות ובתי קפה ייפתחו לקבלת קהל

תאונת מנוף באתר בנייה בשכונת אור ים באור עקיבא / צילום: איחוד הצלה

תאונה רודפת תאונה: פועל נהרג בתאונת מנוף באור עקיבא

לדברי עו"ד ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה, התאונה אירעה בזמן הרכבת העגורן ● אף שתאונה דומה התרחשה ב-2019, המדינה עדיין לא הסדירה תקנות להרכבה ולפירוק מנופים ● אתמול התחשמל למוות עובד באתר בנייה באשדוד

אמיר ירון נגיד בנק ישראל / צילום: יונתן בלום

ההקלות בתעריפי המשכנתאות נכנסו לתוקף: ההטבות לא עומדות בציפיות

החל מהשבוע הרחבת רכיב הפריים במשכנתאות חלה על כל השוק • בבנק ישראל הודיעו על הידוק הפיקוח על התעריפים, אך יועצי משכנתאות אומרים שהמהלך לאו דווקא מיטיב עם כולם

אתי כרייף / צילום: דוברות בתי המשפט

ההצעה שעל שולחן הפרקליטות: פרישת השופטת כרייף תמורת סגירת התיק

המשנה לפרקליט המדינה עו"ד שלמה למברגר בוחן את ההצעה שהועברה לו על ידי השופטת אתי כרייף ● כריף ואפי נוה חשודים בעבירות שוחד בפרשת "מין תמורת מינוי"

מפרץ חיפה / צילום: תמר מצפי

מכירת הפעילות הקמעונאית תניב לשמן תעשיות רווח של 110 מיליון שקל

במסגרת הסכם המכירה שנחתם תשלם הרוכשת, חברת סוגת תעשיות, 142 מיליון שקל לשמן, נוסף לסכום בטווח של כ-20-30 מיליון שקל עבור מלאי הפעילות הנרכשת, בהתאם למצבו בעת השלמת העסקה, הצפויה בתחילת חודש אפריל

תור מחוץ למספרה לאחר שלמספרות בגרמניה ניתן אישור להפתח / צילום: Reuters

אחרי עשרה שבועות: המספרות נפתחו בגרמניה; אין תורים עד סוף מרץ

עם זאת, הרשויות בגרמניה טרם הכריעו מתי ייפתחו יתר החנויות, שנסגרו ב-16 בדצמבר 2020, מכיוון שהדבר תלוי בשיעור התחלואה במדינה ששב לעלות

רכבת ישראל. כולם עברו שלב / צילום: שלומי יוסף

אלה משרדי הפרסום שעלו לשלב הבא במכרז רכבת ישראל

חמישה משרדי פרסום עלו לשלב הבא בהתמודדות על התקציב בהיקף 10 מיליון שקל ● וגם: איתי עזרא מונה למנכ"ל חברת הקורקינטים השיתופיים ווינד ישראל ● אירועים ומינויים