גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

הירידות בבורסה בת"א התמתנו בסיום; אורמת קפצה ב-5.7%

מחזור המסחר הסתכם בכ-2.85 מיליארד שקל ● ירידות חדות נרשמו במניות אלקטריאון, קומפיוג'ן, גזית גלוב, אפריקה מגורים ואבוג'ן ● בסיכום שבועי רשם מדד ת"א 35 ירידה של כ-3.7%, ומתחילת השנה ירד ב-24.2%

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס
בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 

17:30

גם היום נמשכה המגמה השלילית בבורסה של תל אביב, אם כי בשעה האחרונה נרשמה התמתנות בירידות במדדי המניות המובילים. זאת, בשעה שמדדי המניות בוול סטריט עברו לטריטוריה חיובית. 

מדד ת"א 35 ננעל בירידה של כ-1% ואילו ת"א 90 נפל בכ-2.3%. מחזור המסחר הסתכם בכ-2.85 מיליארד שקל.

ירידות חדות נרשמו במניות אלקטריאון, קומפיוג'ן, גזית גלוב , אפריקה מגורים ואבוג'ן .

מנגד, עליות בולטות רשמו מניות אורמת, מבנה  ורמי לוי. 

בסיכום שבועי רשם מדד ת"א 35 ירידה של כ-3.7%, ומתחילת השנה ירד ב-24.2%. מדד ת"א 90 ירד השבוע ב-4.2%, ומתחילת השנה נסוג ב-8.6%.

16:05

נמשכות הירידות בבורסה לקראת סיום המסחר. מדד ת"א 35 נסוג בכ-1.6%. מחזור המסחר מסתכם בכ-2.15 מיליארד שקל.

ירידות חדות נרשמות במניות אלקטריאון , באטמ, יוחננוף , פז, טבע  והמלט.

מנגד, עליות נרשמות במניות אורמת , מבנה ורמי לוי.

14:25

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה המקומית מתנהל בירידות שהתגברו בשעה החולפת וזאת לקראת הסגר ההרמטי שצפוי להיכנס מחר בשעה 14:00 לתוקף. מדד ת"א 35 משלים ירידה של 10% בחודש האחרון ושל 25% מתחילת השנה, מדד ת"א 90 צונח ב-2.1% ומדד הבנקים יורד ב-1.3%.

מניות הבנקים מזרחי טפחות ולאומי יורדות ב-2.4% וב-1.7% בהתאמה. נייס צונחת ב-2.7%, טבע מאבדת 3.5%, פריגו יורדת בכ-2% ובזק מאבדת 2.25%.

בשעה זו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים בירידות קלות של עד 0.4% בהמשך לירידות החדות שנרשמו אתמול.

12:00

נובולוג  רוכשת 51% ממניות חברת סאלוס תמורת כ-9.2 מיליון שקל. סאלוס הינו מרכז רפואי בו פועל מערך של רופאים מומחים המעניקים שירותי רפואה מותאמת אישית. במרכז מנוהלים כל ענייניו הרפואיים של המטופל, על ידי רופאים מומחים המגיעים לבית המטופל וכוללים מגוון טיפולים ובדיקות, ובכלל זה טיפול בחולי קורונה בביתם.

נקסט ג'ן צונחת בצל פיצוץ בדירקטוריון (ראו עדכון מטה). המשביר 365, קשרי תעופה ואבוג'ן צונחות ב-7% כ"א, כנפיים צונחת ב-5% בצל חילופי השליטה באל על והורדת דירוג לאג"ח החברה, פורסייט מאבדת 3.8%, נורסטאר צונחת ב-3.7%.

11:25

יום המסחר האחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב מתנהל בירידות על רקע החלטת הממשלה על הטלת סגר הרמטי על המשק החל ממחר בשעה 14:00, וזאת בניסיון למנוע את התפשטות נגיף הקורונה בישראל.

מדד ת"א 35 מאבד 1%, ת"א 90 צונח ב-1.6%, ומדד ת"א ביומד מאבד 2.7% מערכו. 

טאואר וטבע בולטות בירידות של 2.2% ו-3.1% בהתאמה. לייבפרסון צונחת ב-3.8%, שיכון ובינוי מאבדת 1.3%.

מחזור המסחר כולל הפקיעה מסתכם ב-930 מיליון שקל. 

10:00

המסחר בבורסה בתל אביב נפתח בירידות שערים בצל הסנטימנט השלילי מעבר לים, והחמרת ההגבלות על המשק בצל הקורונה. התקנות המלאות עם רשימת מקומות העבודה החיוניים שיאושרו לפעול במגבלות הסגר יפורסמו לאחר אישור בממשלה בהמשך היום.

מדד ת"א 35 צונח ב-1%, ת"א 90 שצנח ב-3% בפתיחה מאבד כעת 1.5%, ומדד הבנקים מאבד 0.5%. השקל נחלש בחדות מול סל המטבעות. הדולר  מזנק ב-1.2% מול השקל ל-3.48 שקלים, האירו  מתחזק ב-0.7% מול השקל ל-4.06 שקלים.

דלק קידוחים  דיווחה כי שותפות לוויתן חתמה עם תחנת הכוח רמת חובב על הסכם למכירת גז טבעי לתקופת הביניים, עד לכניסת מאגרי כריש תנין למשק הישראלי. במסגרת ההסכם יספק פרויקט לוויתן כמות של כ-1.3 BCM גז טבעי לתחנת הכוח רמת חובב בהיקף של כ- 190 מיליון דולר.

מיזוג בנק מזרחי טפחות  ובנק אגוד יצא לדרך. בהמשך לכך, פנינסולה הודיעה כי המועד הצפוי להשלמת עסקת רכישת תיק האשראי ליהלומנים מבנק אגוד הינו ה-30 בספטמבר.

סטיבן אריק ברמייסטר התפטר מתפקידו כדירקטור בחברת נקסט ג'ן  בצל חילוקי דעות עם המנכ"ל יניב חברון. לטענתו חברון פועל בניגוד עניינים שחושף את החברה לסיכון חריף. חברון בתגובה דורש מברמייסטר לחזור בו מהאשמות "שיקריות" אלו ולזגר מכתב התפטרות נקי מאלו. חברון תובע מיליון דולר מברמייסטר בגין פגיעה בשמו הטוב והוצאת לשון הרע. ברמייסטר, יהודי ממוצא אוסטרלי שהיה ממייסדי חברת שיתוף הקבצים פורצת הדרך "קאזה", אמור היה להוביל לצד היו"ר שולם לפידות מיזוג לתוכה של נקסג'ן טכנולוגיה מתחום האבחון, אשר לדבריה מתאימה גם לזיהוי נגיף הקורונה.

3 דברים שכדאי לדעת לפני הפתיחה בבורסה בתל אביב

1. סגר הרמטי. הממשלה אישרה הלילה (ה') הטלת סגר מלא ברחבי הארץ, החל מיום שישי, כשתפילות והפגנות ייערכו במתווה מצומצם. המתווה שהובא לאישור השרים הוא של סגר מלא למשך 16 ימים - החל מיום שישי הקרוב ועד אחרי שמחת תורה. בתקופה זו, לא תהיה עבודה במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי, למעט עובדים חיוניים. 

2. סגירה צורמת בוול סטריט. בורסות ניו יורק רשמו אתמול ירידות חדות של כ-3% בצל החשש מהתפשטות הקורונה. פער הארביטרז' על השוק המקומי מגיע ל-1%. בקרב המניות הדואליות אבוג'ן חוזרת עם פער שלילי של 9.8%, אופקו הלת' חוזרת עם פער שלילי של 2.9%, איי.פ.אפ עם פער שלילי של 2%, אלביט מערכות עם פער שלילי של יותר מ-1% וטבע חוזרת עם פער שלילי של 4.1%.

3. המשך ירידות? החוזים העתידיים על המדדים בניו יורק ממשיכים להילחץ מטה בהובלת מניות הטכנולוגיה. באסיה מניות הטכנולוגיה יורדות. סופטבנק צונחת ב-3%, שיאומי הסינית צונחת בכ-4%, טנסנט יורדת ב-1.5%. המדד המרכזי בבורסה בדרום קוריאה מוביל את הירידות בצל המתיחות עם צפון קוריאה. הניקיי היפני מאבד 0.8%, שנחאי צונחת ב-1.5%, הבורסה בהונג קונג יורדת ב-1.8%.

עוד כתבות

יאיר אבידן / צילום: רמי זרניגר, יח"צ

הפיקוח בבנק ישראל לבנקים: תפעלו בזהירות מול הבנקים הפועלים באיחוד האמירויות הערביות

מבחינת הפיקוח מדובר כאן בצעד מאוד לא טריוויאלי ● המפקח על הבנקים יאיר אבידן: "אנו שמחים להיות שותפים למהלך ההיסטורי של קידום יחסי השלום והכלכלה בין המדינות. יחסים אלו הם בעלי יתרונות כלכליים לשתי המדינות" אך "יש לזכור כי לצד ההזדמנויות יש להקפיד על ניהול הסיכונים"

שר הבריאות הגרמני יינס שפאן / צילום: Markus Schreiber, רויטרס

שר הבריאות הגרמני השתתף בישיבת ממשלה כשהוא חולה בקורונה

בישיבת הקבינט, שבה נכחה בין היתר הקאנצלרית אנגלה מרקל, לבשו הנוכחים מסיכות ושמרו מרחק, כך שהנוכחים לא יצטרכו להיכנס לבידוד ● בצ'כיה הורחב הסגר החלקי ● הרשויות בשבדיה הטילו הגבלות על אזור העיר אופסלה

דן פרמן / צילום: ערן ירדני - digital-motion

"ייצרתי הכנסות למדינה, ממע"מ ומס הכנסה, של קרוב ל-5 מיליון שקל"

דן פרמן הוא בעלים של "תזונה לחיים בריאים", יבואנית כלי הבישול הבריאותיים של Salad master ● "אם זה היה בידיי ביטוח לאומי הכול היה עובד נפלא, אבל אנחנו נפלנו על רשות המסים, שיש להם מערכת שיודעת רק לקחת" ● "גלובס" שם את הסיוע לעסקים קטנים ולעצמאים במרכז  

איציק אברכהן / צילום: שלומי יוסף

כשהמנהלים הם בעלי הבית החדשים: מה משמעות העידן החדש של חברות ענק ללא גרעין שליטה

המעורבות הגדולה של מנכ"ל רשת שופרסל איציק אברכהן במינוי היו"ר החדש היא עוד סנונית לעידן החדש בשוק ההון: חברות ללא גרעין שליטה • ההיסטוריה המקומית הקצרה מלמדת: זו לא תמיד סיבה לחגיגה 

ועדת חוקה על הצעת החוק למניעת אלימות כלכלית / צילום: שמוליק גרוסמן, דוברות הכנסת

החוק למניעת אלימות כלכלית: צורך השעה או טרלול משפטי

בעקבות הדיון הסוער בועדת החוקה בכנסת על החוק למניעת אלימות כלכלית: האם מדובר בצעד חשוב להגנה על נשים או בהתערבות יתר בחיי המשפחה? ● הצטרפו לשידור החי

בנימין נתניהו ובני גנץ בפתיחת מושב החורף של הכנסת / צילום: יניב נדב , דוברות הכנסת

לגנץ ולנתניהו אין מה להפסיד. המשמעות היא אחת: הבחירות בדרך

המערכה של גנץ על תקציב דו-שנתי אמורה לעזור לו להגיע עם כבוד וקצת יותר מנדטים לבחירות ● ואילו המטרה של נתניהו היא לצאת לבחירות כשנתוני התחלואה מהקורונה בשליטה ומספר המנדטים של בנט בירידה

אורן קובי / צילום: תמר מצפי

אורן קובי הוא איש העסקים שנעצר בחשד לעבירות הונאה והלבנת הון בהיקף של עשרות מיליוני שקלים

קובי חשוד כי בעת שנקבע כי הינו פושט רגל, פתח חברות נדל"ן, תוך רישומן באופן כוזב על ידי אנשי קש במסמכי תאגיד, כל זאת על מנת להונות את נושיו ● מדובר בפרשה חדשה, לאחר שבתחילת השנה הוגש נגד קובי כתב אישום המייחס לו עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון

איתי בן זאב, מנכ"ל בורסת ת"א  / צילום: תמר מצפי

לקראת עימות משפטי נוסף? הבורסה שוקלת לעתור לבג"ץ נגד החשכ"ל

הבורסה מתנגדת לפסילת ברק קפיטל מעשיית שוק באג"ח ממשלתיות, לאחר שתבעה מוקדם יותר השנה את האוצר • החשכ"ל: "עולה השאלה לגבי האינטרס לערער על ההחלטה העניינית של האגף"

פרופ' ג'ונתן ג'אביט, מנכ"ל NeuroRX / צילום: יח"צ

תוצאות טובות לתרופה שעברה הסבה מאין-אונות לקורונה

NeuroRX הישראלית ו-Relief השווייצרית הראו שיפור משמעותי במצבם של חולי קורונה קשים

עלי אל-שייבה, מנהל התיירות והשיווק במשרד התרבות והתיירות של אבו דאבי / צילום: יח"צ

אבו דאבי מול דובאי: כך ייראה הקרב הלוהט של האמירויות על הכיס של התייר הישראלי

"את חגי תשרי פספסנו אבל פסח עוד לפנינו. נפנה לכל קהלי היעד - מהציבור הערבי ועד לשומרי המסורת", אומר ל"גלובס" עלי אל שאיבה מנכ"ל התיירות והשיווק במשרד התרבות והתיירות של אבו דאבי ● "היתרון שלנו הוא הגיוון שאפשר להפיק מחופשה בפרק זמן קצר"

TIKTOK / צילום: שאטרסטוק

טיקטוק תגביל פרסומים על "תכנים השוללים את השואה וטרגדיות עולמיות אחרות"

שבוע וחצי לאחר שפייסבוק הודיעה על שינוי מדיניות חופש הביטוי שלה בהקשר הכחשת השואה, הודיעה גם טיקטוק כי תפעל להסרת מידע מוטעה בנושא ● "הוחלט לנקוט בפעולות נוספות להסרת מידע מוטעה וסטריאוטיפים הפוגעים בקהילות יהודיות, מוסלמיות ואחרות, ותכנים שפוגעים בקהילת הלהט"ב"

Mercedes Benz EQC / צילום: יח"צ

מרצדס מתחשמלת: משיקה קרוס-אובר חשמלי מפואר

בחצי מיליון שקל מקבלים שני מנועים עם 408 כ"ס, טווח של מעל 400 ק"מ ותא מפואר

מתקן התפלה אשקלון, הפועל בשיטת האוסמוזה ההפוכה / צילום: שאטרסטוק

דלק רכב מחליפה שותפה ומבססת את החזקתה במתקן ההתפלה באשקלון

דלק רכב השלימה את רכישת חלקה של שותפתה באשקלון, IDE טכנולוגיות, בחברת התיפעול והתחזוקה של מתקן ההתפלה (חברת אדום), תמורת כ-106 מיליון שקל

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ / צילום: AP

תחקיר של "ניו יורק טיימס": לפי רישומי מס, טראמפ מחזיק חשבון בנק בסין

העיתון חשף כי נשיא ארה"ב מחזיק בסין חשבון בנק שלא דווח בעבר, משום שהוא נרשם בשם אחת מהחברות שלו ● נציגו של טראמפ טען כי חשבון הבנק שימש רק לחיפוש עסקאות מלונאות בסין, ואינו בשימוש מאז 2015

קו החוף של דובאי. מיתוג מחדש כמדינה מתקדמת ומפותחת באמצעות השקעות במערב / צילום: Matthias Seifert, רויטרס

ענף התיירות הישראלי מתעורר עם פתיחת הטיסות לאיחוד האמירויות

הביקוש והעניין שמעוררים היעדים החדשים לתייר הישראלי באיחוד האמירויות מתורגמים ליצירת חבילות ולהשקת טיסות

הנתיב המהיר / צילום: רוני שיצר

השרה רגב מבקשת לאשר הקלות לנסיעת רכבים פרטיים בנתיב המהיר

כיום, יכולים משתמשי הנתיב המהיר לנסוע ללא תשלום כאשר ברכב פחות מארבעה בני אדם רק בשעות השפל, אך כעת יוכלו לנסוע 3 אנשים ברכב לאורך כל שעות היום ● קיים חשש כי מהירות הנסיעה בנתיב תואט, וכי נוסעים רבים יותר ידורבנו להשתמש בו

בית ישראכרט, תל אביב / צילום: איל יצהר

בגלל הפרידה מהפועלים: הדירקטור שהיה בישראכרט 41 שנים פורש

אלדד כהנא היה דירקטור מטעם בנק הפועלים בחברת כרטיסי האשראי שהפכה אשתקד לעצמאית ● הוא החל לכהן בדירקטוריון ישראכרט כשהיה בן 35 ופורש ממנו בגיל 76 משום שלא יעמיד עצמו לבחירה מחדש

מנהל רשות החברות הממשלתיות, יעקב קוינט. / צילום: שלומי יוסף

מנהל רשות החברות יעקב קוינט מתקרב לכסא מנהל רמ"י

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אישרה כי משרת מנהל רמ"י פטורה ממכרז, אך המליצה על הקמת ועדת איתור ● יעקב קוינט, מנהל רשות החברות ומועמדו של שר השיכון לשעבר ליצמן, ל"גלובס": "זה עוד לא נסגר ומתקדם בביורוקרטיות המקובלות"

דן שולמן, מנכ"ל פייפאל / צילום: רויטרס

שוק הקריפטו מתרגש: פייפאל תאפשר קנייה ומכירה של ביטקוין

בעקבות הכרזת ענקית התשלומים האמריקאית כי לקוחותיה יוכלו להשתמש במטבעות קריפטו כבר בתחילת 2021, זינק מחיר הביטקוין לכ-12,400 דולר - רמתו הגבוהה ביותר בחודשיים האחרונים

נפגעי הקורקינטים והאופניים החשמליים - 21 באוקטובר 2020

אתמול באיכילוב: 14 פצועים בתאונות קורקינט ואופניים חשמליים

"גלובס" ובית החולים איכילוב חוזרים לדווח על מספר הנפגעים מתאונות שבהן מעורבים כלי רכב חשמליים: אופניים וקורקינטים