גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

התאוששות בניו יורק: בורסות וול סטריט ננעלו בעליות וקטעו רצף ירידות בן ארבעה ימים

מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.5%, נאסד"ק קפץ ב-1.7% ומדד S&P 500 התחזק ב-1%
● נפט WTI עלה ב-0.7%, הזהב ירד ב-0.2% ● מדדי דאקס ופוטסי 100 עלו ב-0.4%, קאק 40 איבד 0.4% ● מכירות הבתים הקיימים בארה"ב עלו באוגוסט ב-2.4%, לצד עלייה במחירים

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס
זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

סקירת המסחר:  דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

 האם השווקים סימנו תחתית אחרי הנפילות; וגם, הדולר קופץ - מה הקשר לשוק המניות | דוח השווקים עם גיא בן סימון, הצטרפו לשידור

23:00

וול סטריט הצליחה להתאושש מעט ולהשיב לעצמה חלק מהירידות שנרשמו ביום המסחר הקודם. מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.5%, נאסד"ק קפץ ב-1.7% ומדד S&P 500 התחזק ב-1%.

אמזון הובילה את העליות בקרב ענקיות הטכנולוגיה. המניה קפצה בכ-5% לאחר העלאת המלצה מצד ברנשטיין מ"תשואת שוק" ל"תשואת יתר". פייסבוק ומיקרוסופט עלו ביותר מ-2% ואלפאבית התקדמה ב-1.9%. 1%. נטפליקס התחזקה ב-0.6%.

העליות היום קטעו רצף ירידות של ארבעה ימים בנאסד"ק ובמדד S&P 500, הארוך ביותר שלהם מאז פברואר.

21:50

נפט מסוג WTI למסירה באוקטובר עלה היום ב-0.7%, למחיר של 39.6 דולר לחבית. חוזה למסירה בנובמבר עלה באותו שיעור, למחיר של 39.8 דולר לחבית.

20:45

התאוששות בוול סטריט: הדאו עולה ב-0.2%, נאסד"ק מוסיף 0.9% ו-S&P 500 מתקדם ב-0.5%.

הזהב נחלש יום שני ברציפות. חוזה למסירה בדצמבר ירד ב-0.2% למחיר של 1,907.6 דולר לאונקיה.

19:55

לאחר מסחר תנודתי נשמרת המגמה המעורבת בניו יורק. נאסד"ק עולה ב-0.4%, S&P 500 מתחזק ב-0.1% והדאו מאבד 0.3%.

אמזון קופצת 3.5% לאחר העלאת המלצה מצד ברנשטיין, מ"תשואת שוק" ל"תשואת יתר". אמזון איבדה החודש יותר מ-10%, ביציאה נרחבת ממניות הטכנולוגיה.

עוד בין העולות במניות הטכנולוגיה: טוויטר קופצת בכמעט 5%, זום עולה ב-3%, מיקרוסופט מתקדמת ב-1%.

טסלה מאבדת 5.5%, אלון מאסק צייץ כי החידושים שיוצגו ב"יום הסוללה" לא יגיעו ל"ייצור בהיקף גבוה" עד 2022.

18:55

אירופה ניסתה להתאושש מהירידות של אתמול והבורסות ננעלו במגמה מעורבת. מדדי דאקס ופוטסי 100 עלו ב-0.4%, קאק 40 איבד 0.4%.

בוול סטריט, הדאו נותר בטריטוריה אדומה ומאבד 0.3%. נאסד"ק ו-S&P 500 נסחרו בתנודתיות ועתה עולים ב-0.2% ו-0.1%, בהתאמה.

מניות הפיננסים מובילות את הירידות בדאו. גולדמן זאקס  יורדת 2.3%, ג'י.פי מורגן צ'ייס  ואמריקן אקספרס  מאבדות 1.5%

התשואה על אג"ח ממשלת ארה"ב לעשר שנים מטפסת מעט ל-0.67%. הדולר מתחזק מול סל המטבעות ב-0.4%, הליש"ט נחלשת ב-0.7% לשער של 1.27 דולר לליש"ט והאירו נחלש ב-0.6% לשער של 1.17 דולר לאירו. הזהב נחלש ב-0.3% למחיר של 1,904.4 דולר לאונקיה. נפט מסוג WTI עולה ב-0.6% למחיר של 39.5 דולר לחבית. נפט מסוג ברנט מתחזק ב-0.7% ל-41.7 דולר לחבית.

18:25

מסחר תנודתי בניו יורק: הנאסד"ק התאושש מעט ועולה ב-0.2% ומדד S&P 500 מתחזק ב-0.1%. הדאו נותר באדום ומאבד 0.3%.

18:00

שינוי מגמה בבורסות ניו יורק: הדאו מאבד 0.4%, נאסד"ק נחלש ב-0.2% ומדד S&P 500 נסוג 0.1%.

יו"ר הפדרל ריזרב ג'רום פאוול מעיד בשעה זו בקונגרס. בדבריו שהוכנו מראש מסר פאוול כי "אנו נותרים מחוייבים לשימוש בכל הכלים שלנו כדי לעשות מה שאנו יכולים, למשך כמה זמן שיידרש, כדי להבטיח שההתאוששות תהיה חזקה ככל הניתן, ולהגביל את הנזק לכלכלה". מאז מרץ הציגו הפד ומשרד האוצר שורת תוכניות שנועדו להלוות כסף לעסקים בקשיי נזילות.

17:20

מכירות הבתים הקיימים בארה"ב עלו באוגוסט, לצד עלייה במחירים. סך מכירות הבתים המשיכו את ההתאוששות ממשבר הקורונה ועלו ב-2.4% ביחס לחודש יולי. קצב הגידול השנתי, מנוכה עונתיות, עמד על 6 מיליון. במקביל, נרשמו שיאי מחיר חדשים ברחבי המדינה. המחיר החציוני של בית קיים עמד באוגוסט על 310,600 דולר, עלייה של 11.4% ביחס לאשתקד.

16:30

המסחר בניו יורק נפתח במגמה חיובית: מדד נאסד"ק עולה ב-0.9%, מדד דאו ג'ונס מוסיף 0.1% ומדד S&P 500 מתחזק ב-0.5%.

את העליות מובילות מניות הטכנולוגיה, אמזון עולה ב-2%, פייסבוק, מיקרוסופט ואפל עולות ב-1% ומעלה ואילו אלפאבית ונטפליקס מתחזקות בכ-0.5%. 

ברקע למסחר, החששות בעולם מפני גל נוסף של קורונה מתגברים בשל עלייה במקרים בארה"ב ובאירופה. ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אמר כי המדינה "בנקודת מפנה מסוכנת" וחייבת לפעול עתה כדי לעצור את התפשטות הקורונה.

עוד עוקבים המשקיעים היום אחר יו"ר הפד ג'רום פאוול שיעיד בבית הנבחרים. הוא צפוי להצהיר כי הכלכלה אמנם מתאוששת מהשפל של הרבעון השני, אבל הדרך לשיקום מלא אינה בטוחה ודורשת את המשך התמיכה מהממשל. לצדו יופיע גם שר האוצר סטיבן מנוצ'ין. פאוול צפוי להעיד מחר גם בוועדת המשנה למשבר הקורונה וביום חמישי בוועדת הבנקאות של הסנאט, שם יצטרף אליו שוב מנוצ'ין.

היום צפויים להתפרסם בארה"ב נתוני מכירות הבתים הקיימים לחודש אוגוסט.

16:20

מניית יצרנית כלי הרכב החשמליים ניקולה יורדת ב-1.7% בטרום מסחר, לאחר שצנחה אמש 19% בעקבות עזיבתו המפתיעה של המנכ"ל טרבור מילטון.

טסלה מאבדת יותר מ-4% בטרום לאחר שאלון מאסק צייץ כי החידושים שיוצגו ב"יום הסוללה" לא יגיעו ל"ייצור בהיקף גבוה" עד 2022.

15:25

המסחר באירופה מתנהל במגמה חיובית במדדים המובילים: דאקס עולה ב-0.6%, פוטסי 100 מתחזק ב-0.4% וקאק 40 מוסיף 0.3%. ירידות קלות נרשמות בספרד, פורטוגל ובלגיה.

החוזים העתידיים צופים פתיחה מעורבת בניו יורק עם עליות קלות בנאסדק וירידות במדדי דאו ג'ונס ו-S&P 500.

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון אומר כי המדינה "בנקודת מפנה מסוכנת" וחייבת לפעול עתה כדי לעצור את התפשטות הקורונה, ג'ונסון קרא לעבור לעבודה מהבית במידת האפשר והזהיר כי הצעדים הננקטים, הכוללים סגירה מוקדמת של פאבים ומסעדות, עשויים להיות בתוקף לחצי שנה. זאת בעקבות גל מקרים בימים האחרונים שהוביל לסגרים מקומיים בחלקים של צפון אנגליה ולהגבלת התקהלות לשישה אנשים.

14:10

מגמה מעורבת בבורסות אירופה. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט נסחרים במגמה מעורבת - החוזים על הנאסד"ק עולים בכ-0.7% והחוזים על הדאו ג'ונס נסחרים ביציבות.

במסחר המוקדם נרשמות עליות במניות פייסבוק , אנבידיה , מיקרוסופט, אמזון  ואפל. טסלה , מנגד, רושמת ירידה של כ-4%. 

12:15

מגמה מעורבת באירופה כעת. מדד הדאקס עולה בכ-0.6% ואילו הפוטסי בלונדון רושם ירידה קלה. 

איתי יושע, מנהל דסק אופציות מט"ח בחדר המסחר של בנק הפועלים מתייחס להתפתחויות האחרונות במשבר הקורונה בבריטניה: "בריטניה נמצאת בעיצומו של גל שני של התפרצות נגיף הקורונה. מאז תחילת ספטמבר הפאונד נחלש מול הדולר בקרוב ל-5%. בעקבות העלייה המדאיגה בתחלואה בממלכה ובמדינות השכנות, הממשלה הודיעה כי מסעדות וברים באנגליה יסגרו החל מהשעה 22:00 בלילה". 

ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון עומד להכריז על הגבלות חדשות. הבוקר יכנס ג'ונסון את מנהיגי סקוטלנד, ווילס וצפון אירלנד לוועידת חירום ושם יסכמו את הצעדים שיש לנקוט בימים הקרובים. ההערכות של גורמי הבריאות בממלכה הן ל-50,000 מקרי קורונה חדשים מידי יום החל מאמצע אוקטובר.

"כידוע, משבר הקורונה הוביל את הכלכלה הבריטית למיתון העמוק ביותר שלה ב-100 השנים האחרונות, וההתאוששות שצפו לה מאחרת לבוא. ההערכה הרווחת בקרב כלכלנים היא שסגר באורך של שבועיים עשוי למחוק כ-2% מהתמ"ג הבריטי, וזאת במקביל להתגברות הלחץ על הבנק המרכזי בבריטניה להפחית את הריבית בממלכה", הוא כותב. 

10:08

המסחר בבורסות אירופה נפתח בטריטוריה הירוקה לאחר ירידות של עד 4.5% שנרשמו אתמול. הדאקס מוסיף 0.7% לערכו, הקאק עולה ב-0.3% והפוטסי מוסיף 0.5%.

הנפט נסחר ביציבות וחוזה מסוג ברנט עומד ברמה של 41.5 דולר לחבית.  ד"ר גיל בפמן, הכלכלן הראשי של בנק לאומי , מציין בסקירת הנפט השבועית כי "לצד הרמה הנמוכה יחסית של הפעילות הכלכלית העולמית וההשפעה הממתנת על הביקוש לנפט, נרשמה ירידה שבועית של 4.4 מיליון חביות נפט במלאי המסחרי של ארה"ב ורמת המלאי ירדה ל-496 מיליון חביות". עוד מוסיף בפמן כי "ברמה הגלובלית, ארגון OPEC הפחית את התחזית לביקוש העולמי לנפט, מה שמצביע על הביקוש החלש בשוק, זאת כל עוד התחלואה העולמית גבוהה ומונעת חזרה לפעילות רגילה בתחומי הטיסות המסחריות והתובלה הימית".

באשר לוירוס הקורונה בפמן מציין כי " בבריטניה נמשכת התפשטות הגל השני של התחלואה ומספר החולים החדשים היומי חצה את רף ה-4,400 איש, לראשונה מאז תחילת חודש מאי. העלייה החדה במספר החולים החדשים בבריטניה העלתה את החשש שהמדינה תיאלץ להטיל סגרים אזוריים על מנת לבלום את התפשטות הגל השני של הנגיף. מספר הנפטרים בבריטניה מהנגיף טרם עלה, אך להערכתנו הוא צפוי לעלות בשבועות הקרובים בשל העלייה בתחלואה. המשך התפשטות הנגיף בכלכלות הגדולות ובהודו, יבואנית הנפט השלישית בגודלה בעולם, צפוי להכביד על המשך התאוששות הפעילות הכלכלית ועל הביקושים לנפט".

08:20

המסחר בבורסות אסיה מתנהל בירידות בהמשך לירידות שנרשמו אמש בשוקי העולם. אמש בוול סטריט מדד הנאסד"ק מיתן את הירידות ואיבד 0.1% מערכו, מדד S&P 500 צנח ב-1.2% ורשם לראשונה מאז חודש פברואר רצף ירידות של ארבעה ימים ברציפות, ומדד דאו ג'ונס איבד 1.8%.

הבורסה ביפן סגורה לרגל חג, שנחאי יורדת ב-0.35%, הונג קונג מאבדת 0.45%, שנזן מאבדת 0.7%. החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט יורדים בעד 0.4% בשעה זו.

הנפט עולה הבוקר ב-0.5% לאחר שצלל בכ-5% אתמול בצל החשש מירידה בביקושים על רקע הגל השני של נגיף הקורונה ועל רקע הדיווח על חזרתה של לוב להפיק נפט מהשדות בסהרה.

עוד כתבות

עבד אל פתאח בורהאן, מנהיג סודאן (משמאל) עם נשיא איחוד האמירויות בן זאיד  / צילום: Mohamed Al Hammadi/Ministry of Presidential Affair, Associated Press

קיצור הטיסה לדרום אמריקה והפוטנציאל החקלאי: האינטרס העסקי הברור ביחסים עם סודאן

הסכם שלום עם סודאן יבליט את השינוי ביחס לישראל במזרח התיכון ● לסודאן יאפשרו יחסים עם ישראל קפיצה כלכלית משמעותית, לאחר שישחררו אותה מרשימת המדינות התומכות בטרור

אזור המרינה של דובאי סיטי / צילום: רויטרס

חברת שלמה ביטוח מטיסה את הסוכנים המצטיינים שלה לדובאי

וגם: סייברזון ומיקרוסופט יערכו הכשרות מקוונות לקהילה הטראנסג'נדרית, כדי לסייע לשילובה בהייטק ● השיחה

ישי דוידי / צילום: יונתן בלום, גלובס

קרן פימי מוכרת כ-33% מסימפליויה להפניקס ולאומי פרטנרס בכ-47 מ' ד'

פימי רכשה את הפעילות מידי טבע והקימה את חברת סימפליויה בשנת 2019 בהשקעה של 47.5 מיליון דולר ● פימי החזירה במצטבר עם עסקה זו 67 מיליון דולר על ההשקעה

אישי ציבור ערבים וראשי רשויות מפגינים מול משרד האוצר / צילום: דוברות הרשימה המשותפת

לא רק בגלל הקורונה: הגברים בחברה הערבית במשבר תעסוקתי מתמשך

מחקר חדש ממכון אהרון מגלה שעוד לפני משבר הקורונה החלה מגמת ירידה בתעסוקת הגברים בחברה הערבית, הנובעת מפערי השכלה ופגיעות לתהליכי אוטומציה ● בין ההמלצות שלהן: לשנות את מדיניות דמי האבטלה ולאחד את הגופים העוסקים בתעסוקת החברה הערבית

שוער פריז סאן ז'רמן מזנק מול יציעים ריקים בגמר ליגת האלופות מול באיירן מינכן באוגוסט / צילום: Matthew Childs, Associated Press

הכסף הגדול של ארגוני הספורט כנראה לא יציל את הקבוצות

ארגונים כמו פיפ"א, אופ"א או הוועד האולימפי מחזיקים במיליארדי דולרים "ליום סגריר"
• מבחינתם הקורונה היא עדיין יום אביבי שטוף שמש • בינתיים, קבוצות וליגות מתחילות לדווח על ההפסדים המצטברים

יובל שטייניץ, הליכוד / צילום: איל יצהר, גלובס

הגז הפחית את הזיהום, אך עדיין מזיק לסביבה

שר האנרגיה אוהב מאוד לספר על השיפור באיכות האוויר בזכות הוויתור על שריפת פחם, ומסתבר שהוא לא טועה • בדקנו מה קרה למזהמים העיקריים בתקופה בה השימוש בגז לייצור חשמל כמעט שהוכפל • הזיהום אמנם לא נעלם, אבל אכן נרשמה ירידה ניכרת

פלוב אוזבקי / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

שובו של הגרגיר: בזכות הסגר האורז חזר לחיינו

אחרי שנים של שלטון פסטה בלתי מעורער במטבח הישראלי, מתוך איזו תפיסה מוטעית ש"אורז קשה להכין", בתקופת הסגר האחרונה הוא חוזר לככב, ובצדק

נתניהו ובנט. ראש הממשלה הורה להדגיש את שיתוף הפעולה של ימינה עם יש עתיד  / צילום: Abir Sultan/Pool, רויטרס

בנט וימינה לומדים בדרך הקשה: מי שלוקח מנדטים מנתניהו גם יקבל הרבה אש

נפתלי בנט ומפלגתי הפכו לאויבים הרשמיים של הליכוד והמאבק מתגלגל לזירות כמו זכויות הלהט"בים ולהשפעה בקונגרס הציוני ● בכחול לבן לא התייאשו מלנסות להעביר מתווה של שוויון בנטל ● האם ח"כ זוהר החדש יחזיק מעמד וידביק אחרים במשכן?

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

נעילה מעורבת בוול סטריט; אינטל צנחה ב-11%

נאסד"ק ו-S&P 500 עלו בכ-0.4% ודאו ג'ונס איבד 0.1% ● המסחר באירופה ננעל בעליות: פוטסי קפץ ב-1.3% וקאק טיפס ב-1.2% ● המסחר באסיה ננעל במגמה מעורבת ● אינטל צנחה על רקע דוחות חלשים ● חברת הביומד הישראלית ביונדווקס נכשלה בניסוי קליני במוצר המוביל שלה

בוב סוואן, מנכ"ל אינטל / צילום: Steve Marcus, רויטרס

הקורונה פגעה בעסקיה של אינטל: המניה צונחת בחוזים

עלייה מפתיעה בהכנסות ממחשבים אישיים הצליחה לפצות על חולשה בתחום הדאטה סנטרים ● אינטל סיימה את הרבעון עם הכנסות של 18.3 מיליארד דולר, ירידה של 4% לעומת הרבעון המקביל

אני רק שאלה. משוב שלילי על התלוננות מוגזמת / אילוסטרציה: shutterstock, שאטרסטוק

אני רק שאלה: "ההנהלה עשתה שינוי ארגוני מזעזע ואיש לא מקשיב לי!"

כך תעבירו ביקורת בארגון בלי שיחשבו שאתם בלתי נסבלים ● טור ייעוץ

צביקה שווימר במשרדי אלקטרה / צילום: דורון ברסקי

"המוטו הפך להיות 'ביתי הוא מבצרי' - אנשים עברו לקנות יותר דברים הקשורים לעולם הבית"

מניית אלקטרה מוצרי צריכה זינקה ב-70% מתחילת השנה ● צביקה שווימר, מנכ"ל החברה הפועלת בתחום מוצרי הצריכה החשמליים לבית, מספר בראיון ל"גלובס" על השינוי בטעמי הצרכנים בתקופת משבר הקורונה, על פירות המכירה של גולן טלקום לסלקום ועל תוכניות ההתרחבות לעתיד

דרור פויר/ צילום: יונתן בלום

למה הדבר הכי חתרני שעשיתי השבוע היה להיפגש עם מתווכת

דרור פויר מתעלם מהמציאות הנוכחית ומחפש דירה על בסיס תקווה לעתיד טוב יותר: סלון שיש בו אורחים, חדר שינה שיש בו רק לילות טובים וביטחון כלכלי שייאפשר לו לשלם על כל זה

תלמידה בתאילנד יושבת מאחורי מסך מגן מפלסטיק / צילום: Gettyimages ישראל - Lauren DeCicca

עושים לנו בית ספר: בזמן שבישראל מחפשים פתרונות, כך נראים הלימודים בצל הקורונה בעולם

24 מיליון תלמידים צפויים לנשור מבתי הספר בעקבות הקורונה, ובעולם מחפשים פתרונות יצירתיים ● באמירויות עברו ללמוד בחוץ ומצננים את התלמידים באמצעות מזגני ענק, בגרמניה שמים דגש על איוורור הכיתות בכל 20 דקות ובווהאן כבר חזרו ללמוד כרגיל ● לימודים בצל הקורונה - פרויקט מצולם

מפגינים בבואנוס איירס. הפגנות ענק בשדרות המרכזיות / צילום: AGUSTIN MARCARIAN, Associated Press

ארגנטינה ניסתה להילחם בקורונה וגילתה: לפעמים אפילו סגר לא עובד

ארגנטינה הייתה בסגר חמישה חודשים, אבל כעת היא עומדת על 14 אלף מקרים חדשים ביום ונמצאת במקום השישי במספר מקרי הקורונה בעולם • מה לא עבד? המדיניות הרפואית, עונת החורף, העייפות מהתארכות הסגר וחוסר האמון במניעי הנשיא

ולס, מקדוניה / צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

הכירו את העיירה הקטנה שבה נולדים השקרים הגדולים בעולם

שום דבר בחיצוניותה של העיירה ולס שבמקדוניה לא מרמז על מה שרוחש בה מתחת לפני השטח: תעשיית פייק ניוז משומנת ● הת'ר היוז, חוקרת מאוני' חיפה, נסעה לשם כדי להתחקות אחר התופעה וגם פגשה את מלך הקליק־בייט המקומי, שמתגאה: "אנחנו האנשים שבזכותם טראמפ הוא הנשיא"

צחי נחמיאס / צילום: מירי נחמיאס

ביהמ"ש אישר עקרונית את ההסכם למכירת מניות השליטה בדסק"ש למגה אור

ההסכם ייכנס לתוקף ב-27 באוקטובר, במקרה שעד אז לא ישווה אדוארדו אלשטיין את הצעתו לזו של מגה אור ויעמיד ערבויות בהתאם

סטנלי פישר / צילום: תמר מצפי, גלובס

בעלי המניות בפועלים צירפו את סטנלי פישר לדירקטוריון; האם הוא יתמודד בעתיד על תפקיד היו"ר?

האסיפה הכללית השנתית של בעלי מניות הבנק בחרה היום בפישר ובישראל טראו לדירקטורים רגילים בבנק וברונית אברמזון ובדליה לב לכהונה שנייה כדח"ציות ● בכך בא לסיומו הליך בחירה חריג, רווי האשמות, סערות ושינויים בוועדה לבחירת דירקטורים בבנקים ללא גרעין שליטה ● פישר: "בפני המערכת הבנקאית עומדים אתגרים רבים, לא רק בעקבות משבר הקורונה"

מחוברים לניידים. "עדיין לא רואים את ההשפעה הגורפת על החברה" / צילום: Ahn Young-joon, Associated Press

הכירו את הברונית שרוצה להציל את המוח של בני הנוער

איך מודדים רמת מודעות, מה עושה הרשת למוח של הצעירים, והאם המדע טועה לגבי הסיבות לאלצהיימר • לפרופ' סוזן גרינפילד, חוקרת מוח, סופרת מד"ב וחברה בבית הלורדים הבריטי, יש תיאוריות שנויות במחלוקת בקהילה המדעית ● אם היא צודקת, היא עשויה להציע טיפול חדש באלצהיימר

יו"ר המועצה הזמנית בסודאן עבד אל-פתאח אל-בורהאן / צילום: Mohamed Nureldin Abdallah, רויטרס

הושג הסכם לכינון יחסים בין ישראל לסודאן

נשיא ארה"ב, ראש הממשלה נתניהו ומנהיגי סודאן שוחחו והסיכמו על תחילת תהליך נורמליזציה בין המדינות ● במקביל, מחלקת המדינה האמריקאית הודיעה היום על הוצאת סודאן מרשימת המדינות התומכות בטרור