גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

כנס ראשי רשויות למיגור הקורונה: "ניהול דיפרנציאלי הוא המפתח להצלחה"

לאחר שהממשלה הכריזה על אימוץ מודל ה"רמזור" במסגרתו סמכויות בניהול משבר הקורונה יועברו לרשויות המקומיות, מתקיימת היום "הוועידה הלאומית ליישום המודלים למיגור הקורונה" ● נתניהו: "עד שיימצא החיסון, אנחנו בונים אופציה של קטיעת שרשרת ההדבקה באמצעות פיקוד העורף"

בנימין נתניהו בועידה. "במדינות שכ-80% ומעלה ממלאים אחר ההוראות, התחלואה יורדת באופן דרמטי" / צילום: צילום מסך
בנימין נתניהו בועידה. "במדינות שכ-80% ומעלה ממלאים אחר ההוראות, התחלואה יורדת באופן דרמטי" / צילום: צילום מסך

לאחר שהממשלה הכריזה על אימוץ מודל ה"רמזור" של הפרוייקטור פרופ' רוני גמזו, במסגרתו סמכויות בניהול משבר הקורונה יועברו לרשויות המקומיות, מתקיימת היום "הוועידה הלאומית ליישום המודלים למיגור הקורונה", בהשתתפות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הבריאות יולי אדלשטיין, פרוייקטור הקורונה, רוני גמזו וראשי רשויות ברחבי הארץ.

את הכנס פתח חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי, שהדגיש את חשיבות המודל החדש והחלוקה בין הערים. "ניהול דיפרנציאלי הוא המפתח להצלחה, ההבנה הזו חלחלה. אין דין רשות אחת כרשות אחרת. זה היופי והאתגר. אין תחליף לראש רשות שמכיר את המרחב הציבורי, ואין תחליף לפקח שמכיר את בעלי העסק והאופי של המקום. המודל מייצר אינסנטיב משמעותי לראש רשות לעשות הכל כדי להיות 'ירוק', ולקבל יותר סמכויות. מצב המשק לא פשוט, הפניות למחלקות הרווחה זינקו. הבנו שחייבים לעשות הכל כדי להימנע מסגר נוסף. יש שביל אחד גדול וצר, שביל ההיגיון, השפיות והאיזון, בו אנחנו צועדים. אנחנו חייבים לשמור על איזון. יש רק שני גופים בישראל שיכולים להיות אופרטורים של המשבר: צה"ל עם פיקוד העורף, והשלטון המקומי.

ביבס אף התייחס למשבר הקואליציוני ולאופציית הבחירות שעל הפרק כעת; "ככל שייתנו לרשויות יותר גמישות, כך השנה תתנהל על הצד הטוב ביותר. אך אנחנו חייבים יציבות ברורה של הממשלה ושל קול שינחה אותנו: איך נחזור בחזרה לצמיחה כלכלית. אני לא יכול להעלות על הדעת מערכת בחירות רביעית, כשכולנו נמצאים במאבק אחד. זה לא השעה לפוליטיקה וקמפיינים, אלא להעברת תקציב כדי שנוכל לנהל את המשבר. אנחנו לא יכולים לעשות את זה לבד בשלטון המקומי, אנחנו חייבים את תמיכת הממשלה".

"במדינות שכ-80% ומעלה ממלאים אחר ההוראות, התחלואה יורדת באופן דרמטי"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בכנס שההחלטה להעביר סמכויות לרשויות המקומיות היא חשובה ביותר, ופתח את דבריו בהתייחסות למשבר הקואליציוני. "בממשלה הקודמת, הרזה יותר והיעילה יותר, קיבלנו החלטות נכונות וקיבלנו אותן בזמן. זה עזר לנו להתגבר על הגל הראשון של הקורונה. גם בממשלה הזו, שהיא יותר מורכבת, קיבלנו החלטות חשובות. עד אתמול 99% מהמשפחות קיבלו את המענק ו-90% מהאחרים קיבלו. הארכנו את החל"תים ואת תוכניות המענקים, ואתמול פתחנו בחזרה את עולם התרבות. יש עוד 8.5 מיליארד שקל שאמורים להגיע לאזרחי ישראל עכשיו - לתשתיות, להכשרות מקצועיות ועוד. אני כל הזמן עוסק, מלבד הביטחון, בשתי משימות; שמירה על הבריאות והחיים, ותמרוץ הכלכלה. לצורך זה, צריך לייצב את הממשלה כדי שתוכל לפעול ביעילות".

באשר לאפשרות הנוגעת להליכה לבחירות רביעית, אמר נתניהו: "לכן, כשפנה אליי אתמול ח"כ האוזר מסיעת דרך ארץ, וביקש שניתן הזדמנות להגיע לייצוב המערכת הפוליטית, אמרתי שאני מוכן. אנחנו צריכים לעשות כל מאמץ כדי להימנע מבחירות, ולהילחם נגד הקורונה ולפתיחת הכלכלה. זה מה שאני עושה. אני יודע שאתם שותפים גדולים. הדבר החשוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא להנחיל לתושבים שלכם את כללי הקורונה; מסכות, שמירת מרחק, מניעת התקהלויות. אין תחליף למנהיגות ולאכיפה שלכם.

"גילינו במדינות שכ-80% ומעלה ממלאים אחר ההוראות, התחלואה יורדת באופן דרמטי. אנחנו חייבים להגיע לרמה הזו. נעשה את זה גם באמצעות שיטת הרמזור החדשנית, שמדרגת את הרשויות לפי רמת התחלואה. כך נקבעות ההגבלות וההקלות. היעד הוא לעבור מאדום לירוק. יש לנו את הדוגמה של דימונה; היא הייתה עיר אדומה, וראש העיר, בני ביטון, שינה את הדירוג מאדום לירוק בזמן קצר מאוד. מה אנחנו רוצים להשיג? פתרון בעיית הקורונה ימצא כאשר יימצא חיסון. עד שיימצא החיסון, אנחנו בונים אופציה של קטיעת שרשרת ההדבקה באמצעות פיקוד העורף. אבל זה אומר להוריד את רמת התחלואה לעד 500 חולים נוספים ביום. זה ייקח לנו עוד כמה שבועות להשלים את המפעל החשוב הזה, שלדעתי לא קיים בשום מקום בעולם".

"חיש מהר נחזיר את הרופאים לטיפול בחולים, ולא לטיפול בבעיות הפיננסיות"

"ללא השלטון המקומי, לא היינו מצליחים כלל להתמודד עם הנגיף", אמר בכנס שר הבריאות, יולי אדלשטיין. "אני נמצא ברשויות המקומיות, בהן תחלואה גבוהה. אני פוגש את ראשי הרשויות הרציניים, מביני העניין, הנכונים לשתף פעולה למרות שמדובר במגבלות. השלטון המקומי והמרכזי יכולים למגר את התחלואה ולנצח. יוצג כאן מודל הרמזור המבטא את שיתוף הפעולה שלנו - מתן צבעים לרשויות על כל המשתמע מכך. אדום - התפרצות תחלואה גבוהה וטיפול מקיף על ידי משרד הבריאות, פיקוד העורף והמשלת, ועוד. ועד רשות שבה אין תחלואה כלל, והכל פתוח וחופשי. כדי להגיע למצב הזה, אנחנו צריכים שיתוף פעולה של כלל הציבור וההנהגה המקומית".

באשר להיערכות לחודשי החורף, אמר אדלשטיין; "הדבר שהכי מדאיג אותנו במשרד הבריאות כעת, הוא החורף, וההכנות בעיצומן. אנחנו מודאגים מפני המחלות המקבילות; שפעת מול קורונה. התסמינים בין המחלות דומים, וכדי להיערך היטב אנחנו מבצעים שלל פעילויות כעת. האזרחים, כדי להיערך, צריכים לשמור על הכללים. אנחנו רואים שבמדינות שבהן כרגע חורף, בחצי הכדור הדרומי, איפה שמקפידים על הכללים - מורידים את התחלואה".

לאחר שהסתדרות הרופאים הכריזה על סכסוך עבודה, אמר אדלשטיין כי "אני מודע לדרישות של הצוותים הרפואיים שבמסירות אין קץ מטפלים במגפה. אני מקווה שחיש מהר נחזיר את הרופאים לטיפול בחולים, ולא לטיפול בבעיות הפיננסיות". עוד הוסיף אדלשטיין באשר למחלוקות הפוליטיות כי "בחירות בעת הזו הן אסון. בואו נטפל בכלכלה ובאזרחים, ולא בהתפתחויות פוליטיות בלתי רצויות".

מאיר בן שבת: "מודל הרמזור ממחיש את חשיבות הערבות ההדדית"

ראש המל"ל, מאיר בן שבת, הדגיש את חשיבות המודל החדש ואמר; "מודל הרמזור ממחיש את חשיבות הערבות ההדדית, כל תושב יכול להטות את הכף. אישור הקונספט הזה הוא ביטוי באמון בכוחה של המנהיגות המקומית. המודל לא חף מחשות; הפערים בין רשויות חזקות וחלשות, האתגר שהנגיף מייצר לגבולות הגזרה הגיאוגרפית. יכולים להיות מקרים שבהם מקור ההדבקה במקום אחד, והנדבקים במקום אחר. ניתן את דעתנו לתרחישים כאלו. אני משוכנע שהשלטון המקומי ישכיל להתמודד עם האתגרים האלו בזרועות שלובות".

בן שבת הזהיר כי אי הורדת התחלואה תוביל לצעדים קשים יותר עד כדי סגר, ובאשר לצורך להוריד את רמות התחלואה, אמר; "רמת התחלואה ממשיכה להיות גבוהה. מצבנו יציב, אך אנחנו במצב לא טוב. אם נדמה זאת לטיסה - הפסקנו לתפוס גובה, אך אנחנו עדיין משייטים בגובה רב. מדוע צריך להוריד את התחלואה? רמה כזו גוררת עלייה במקרי המוות - וקדושת החיים בראש סולם הערכים שלנו. רמה כזו שוחקת את מערכת הבריאות ומטילה עומסים בלתי סבירים על הקהילה ומערכת האישפוז. רמת תחלואה כזו צובעת את ישראל כאדומה, מכווצת את הכלכלה ומונעת מהלכי צמיחה. היא מונעת תפקוד מערכות חיוניות לרמות החוסן החברתי. תחלואה כזו לאורך זמן היא כמו לנסוע על שוליים צרים, ומאתגרת את רמות השליטה. ברמה כזו, אי אפשר לקטוע את שרשראות ההדבקה באפקטיביות".

אריה דרעי, שר הפנים, בירך על אימוץ מודל הרמזור ואמר: "לקח קצת זמן, אבל זה הכיוון שגמזו הולך אליו, וגם הממשלה. התמודדנו בגל הראשון עם שלושה מיליארד שקלים שנתנו לעסקים בארנונה. עזרנו לרשויות החלשות. אין תלונות בשטח. אעמוד כדי שהרשויות יקבלו את כל המשאבים האפשריים, ונעבוד אתכם ביחד כדי שתוכלו למלא את המשימה הקדושה הזו".

פרופ' רוני גמזו, אמר בדבריו כי "לרשות המקומית מיקום מרכזי במאבק בקורונה. זו הזדמנות לרשויות לקבל משאבים ויכולות, וזו חובת השלטון המרכזי להעביר תמיכה, סמכות ומשאבים, ולא רק אחריות. אסור לצפות מהרשויות שיפעלו לבד ללא תמיכה. יש תחושה שההתמודדות של ישראל עם הקורונה קשה. זה נכון, אבל צריך לומר מילה חיובית; בכל יום נתון מטופלים בישראל על ידי קופות החולים 20 אלף חולים. חלקם מטופלים במלוניות.

"בהשלכה לגרמניה, מדובר ב-200 אלף איש - זו כל התחלואה שהייתה שם במדינה. אנחנו צריכים להסתכל על התמותה הנמוכה, שם אנחנו מצליחים מאוד. בין היתר בזכות החיבור של קופות החולים ובתי החולים, אך גם מפני שהאוכלוסייה הבוגרת שומרת על עצמה. אנחנו צריכים להמשיך לשמור, ולהימנע ממצב שבו צעירים מדביקים קשישים, ומביאים אותם לבתי חולים במצב קשה, ולא עלינו - להיות בין הנפטרים".

גרוטו: ""אם במשך שבועיים לא נראה שיפור בערים אדומות, נשקול הכרזה על המקום כ'אזור מוגבל'"

פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, הציג בכנס את מבנה "המצפן", לפיו יקבעו כללים לרשויות אדומות, צהובות וירוקות. השלב הראשון הוא של סיווג הרשויות; הסיווג יעשה באמצעות משרד הבריאות ומרכז המידע והידע. המגבלה של המודל הנוכחי היא שהסיווג נעשה לפי הממוצע הארצי, ולכן יתבצע שינוי במודל, כך שיווצר בנצ'מארק לאומי שייתבסס על נתונים אחידים באופן שיאפשר השוואה בין ערים. החלק הראשון יעסוק בשיעור החולים הקשים מתוך סך האוכלוסייה ביישוב, החלק השני בשיעור הבדיקות החיוביות מתוך סך הבדיקות, וקצב ההכפלה בעיר. המדד ידרג את כל הרשויות לפי מידת התחלואה, ויאפשר את קביעת המגבלות.

כיצד נקבעות מגבלות בערים אדומות, צהובות וירוקות? "המודל מסתכל על התקהלות במרחב הציבורי", מסביר גרוטו. "אנחנו קובעים שני פרמטרים; מחוץ ובתוך מבנה". בערים אדומות, למשל, התקהלות תתאפשר ל-20 איש מחוץ למבנה ו-20 בתוך מבנה, ואילו בעיר ירוקה יהיו פרמטרים נרחבים יותר, של 80% תפוסה או מגבלת אנשים לפי גודל המקום. "אם במשך שבועיים לא נראה שיפור בערים אדומות, נשקול הכרזה על המקום כ'אזור מוגבל'. אני מקווה מאוד שלא נצטרך להגיע למצב הזה", אמר גרוטו. המודל עודנו מצוי בדיונים ואיננו סופי, אך נשקלת אפשרות של "קפסולות" עבור התקהלות. למשל, אם במסעדות יש שני חללים נפרדים ללא קשר ביניהם, הכללים לחללים יספרו בנפרד.

עם זאת, ישנם נושאים שיישארו בניהול ארצי; ברמה הארצית - מתווה מסוכם עם משרד התחבורה, יישאר במצב הנוכחי ולא ינוהל ברמה המקומית. מערכת החינוך שתחזור לפעולה בספטמבר - תפעל לפי מתווה ארצי שסוכם עם משרד הבריאות. בנושא של פעילויות ספורט, כמו חדר כושר, יותאם מתווה ארצי בשיתוף משרד התרבות והספורט. פעילות הכוללת מגעים עם קהל, יתקיימו בישיבה בלבד, וגם בעניין ההסעדה ישנן שונויות שיחולו באופן ארצי. גרוטו הדגיש שהפעלת התוכנית דורשת לא רק חקיקה, אלא גם ירידה בתחלואה, ושהצפי הוא התחלת הפעלתה עם ה-1 בספטמבר.

עוד כתבות

אכיפה משטרתית לפני כניסת יום כיפור בתל אביב / צילום: Corinna Kern, רויטרס

בעקבות פרסום "גלובס": המשטרה שינתה את טפסי הקנסות שתוכל לגבות גם מאזרחים זרים

"גלובס" חשף כי מדינת ישראל מתקשה מאוד לאכוף קנסות מינהליים ופליליים נגד אוכלוסיית הזרים מאחר שהפרטים המזהים בדוח לא מאפשרים זיהוי נכון שלהם ● כעת המשטרה שינתה את הטפסים הישנים וגביית הקנסות מאזרחים זרים מתאפשרת

צוותי רפואה במחלקת הקורונה התת קרקעית בשיב"א נערכים לקבלת מטופלי קורונה / צילום: Maya Alleruzzo, Associated Press

זעקת הפנימאים: "צריכים להתחנן לתנאים שיאפשרו לנו להילחם במלחמת הישרדות, שלא רואים את הסוף שלה"

מנהלים של מחלקות פנימיות בבתי חולים קיימו הערב מסיבת עיתונאים שבה הזהירו מההשלכות של דרישות הממשלה מהם ● פרופ' אבישי אליס: "מה שמוסתר מעיני הציבור זו הירידה הדרסטית של יכולת בתי החולים לטפל בחולים השגרתיים"

יאיר אבידן / צילום: רמי זרניגר, יח"צ

אחרי הבנקים: גם חברות כרטיסי האשראי רוקמות עם בנק ישראל מתווה לדחיית החזרי הלוואות צרכניות

אצל חברות כרטיסי האשראי מדובר ככל הנראה בתקופת דחייה של 3 חודשים, כשלחברות תינתן הזכות להחליט פרטנית אם הן מאריכות בעוד 3 חודשים

הנפקת למונייד / צילום: באדיבות NYSE

כולל למונייד ו-JFrog: רבעון שיא של 20 שנה לשוק ההנפקות בוול סטריט

ברבעון השלישי בוצעו 81 הנפקות ראשוניות בהן גויס סכום כולל של 28.5 מיליארד דולר – גבוה ב-164% ביחס לרבעון המקביל ● שתי הנציגות הישראליות ברשימה הניבו תשואות גבוהות למשקיעים

מתנדב בניסוי החיסון לקורונה של חברת מודרנה / צילום: Taimy Alvarez, AP

מודרנה בעדכון אופטימי: החיסון בטוח לשימוש במבוגרים

החברה פרסמה תוצאות מניסוי קטן, שבו נמצא שהחיסון מייצר אצל מבוגרים נוגדנים בכמות דומה לזו שנצפתה בצעירים ● כעת מחכה החברה לתוצאות הניסוי שבודק האם הנוגדנים הללו אכן מונעים הידבקות בקורונה

בנימין נתניהו ובני גנץ / צילום: יהונתן סמייה, דוברות הכנסת

האם גם הפרטת חברות ממשלתיות תהפוך למחלוקת בין הליכוד וכחול לבן?

וועדת השרים להפרטה לא תדון מחר במתווה להפרטת התעשייה האווירית בגלל התנגדות שר הביטחון בני גנץ ● במקביל הודיע שר החקלאות אלון שוסטר על התנגדותו למכירת מקורות ייזום, חברת הבת של מקורות

תחנת דלק של דלק וסניף מנטה. מהגדולות בתחום / צילום: Amir Cohen, רויטרס

כך התפוגגה העסקה של רמי לוי ואבי לוי לרכישת השליטה בדלק ישראל

מבנה העסקה, הדמות המובילה או עבודה בשבת? • למרות הטיוטות המתקדמות ורוח גבית מהבנקים, הקבוצה של אבי לוי ורמי לוי לא הצליחה לרכוש את דלק ישראל • דלק העדיפה עסקה אחת ביד מאשר שתיים על העץ

עינת גז, עופר הרמן, ראובן דרונג, מייסדי Papaya Global / צילום: איל יצהר, גלובס

שנה לאחר הסבב הקודם: פאפאיה גלובל מגייסת 40 מיליון דולר נוספים

עם גידול צפוי של פי שלושה בהכנסות למרות הקורונה, פאפאיה גלובל גייסה סבב בהובלת סקייל ונצ'רס ● "הנחת המוצא שלנו הייתה שצוותים יעבדו מרחוק, ועכשיו השוק הגיע להבנה הזאת", אמרה המנכ"לית עינת גז

מייסדי קורלוג'יקס. מימין: אריאל אסרף, יוני פרין / צילום: יח"צ

קורלוג‘יקס מגייסת 25 מיליון דולר מרד דוט ואייל עופר

הסטארט-אפ מסייע לצוותי פיתוח ו-DevOps לנהל ולנתח את קבצי הלוג ונתוני האבטחה על בסיס למידת מכונה  ● בעקבות הגיוס החברה תוסיף עוד 40 עובדים בישראל, רובם במחקר ופיתוח

בנימין נתניהו / צילום: אורן בן חקון, פול

גנץ לנתניהו בקבינט הקורונה: "אנחנו משגעים את הציבור"

שר הביטחון אמר את הדברים בתגובה להצעת ראש הממשלה להגביל את טווח היציאה מהבית ל-200 מטר בלבד ● בתגובה השיב לו נתניהו: "אתה לא תגיד לי מה אנחנו משגעים או לא משגעים. מותר לראות את הנתונים ולשנות את ההתייחסויות"

יו"ר רשות החדשנות, עמי  אפלבום / צילום: איל יצהר

התוכנית להגנה על השקעות בהייטק יוצאת לדרך: נבחרו הגופים המוסדיים

עשרה גופים מוסדיים יקבלו הגנה על השקעות בחברות הייטק בהיקף של שני מיליארד שקל ● למרות הרצון לחבר את כספי הפנסיה להייטק, חלק מההגנה היא על כספי נוסטרו של בנקים וחברות ביטוח

זהבית כהן / צילום: רמי זרנגר

קרן אייפקס ורמי לוי ברשימה: כל המתעניינים בהפרטת דואר ישראל

ל"גלובס" נודע כי באחרונה פנתה קרן אייפקס לרשות החברות וביקשה לקבל מידע על הפרטת דואר ישראל, גם שמו של איש העסקים רמי לוי מוזכר כמי שמגלה עניין ● מדינת ישראל דרך רשות החברות מציעה להפריט את דואר ישראל באמצעות מכירה של 20% ממניות החברה בשלב הראשון ולאחר מכן להפריט עוד 20% דרך הנפקה

חכ מיקי זוהר  / צילום: לשכת עורכי דין

ח"כ זוהר: "מופע שנאה חסר תקדים"; ח"כ כמאל מריח: "למה מי אתה?"

במהלך הדיונים הליליים על חוק ההפגנות, כינה זוהר את נאומה של ח"כ רדיר כמאל "אחד הנאומים הדוחים והמגעילים ששמעתי בכנסת ישראל" ● בעקבות הסערה שעוררו דבריו כתב זוהר בטוויטר: בחרתי להביע את דעתי על הנאום המבחיל שהיא נשאה ואיני מתחרט על כך, יש לעשות סוף לקו הבזוי והמשתלח של יש עתיד וחבריהם"

טינה צ’ן, עורכת דין, ונשיאה ומנכ”לית של Time’s UP / צילום: אתר Times Up

"הקורונה מקשה על שמירת שוויון במקום העבודה": טינה צ'ן, ממובילות #metoo, על הטרדות גם בעבודה מרחוק

טינה צ'ן, אחד הקולות הבולטים של תנועת metoo# ומנכ"לית Time's Up, מדברת על הטרדה בעבודה מרחוק ועל הפגיעה של המגפה ברשת הביטחון של נשים • לדבריה, "יש לנו חשש שנשים חוששות עכשיו יותר לדבר על הבעיות. ראינו את זה לפני עשר שנים במשבר הפיננסי"

מפגינים בבלפור לאחר הגבלת ההפגנות על ידי הממשלה / צילום: בן כהן, יח"צ

מאות מוחים בבלפור ובת"א נגד נתניהו אחרי אישור החוק להגבלת הפגנות

אנשי המחאה נגד רה"מ התכנסו ליד מעון ראש הממשלה ובמוקדים נוספים ברחבי הארץ ● החוק המאפשר להגביל הפגנות בזמן הסגר עבר הלילה בכנסת בקריאה שנייה ושלישית, אך התקנות הקובעות זאת בפועל טרם אושרו: "כל זמן שנוכל, נתייצב מול המעון ונדרוש ממנו ללכת הביתה"

המתחם הסולארי באשלים / צילום: איל יצהר, גלובס

המדינה תחלק מענקים בהיקף 69 מיליון ש' לפרויקטים להפחתת זיהום

המשרד להגנת הסביבה, משרד הכלכלה ומשרד האנרגיה השיקו את המקצה הרביעי של תוכנית המענקים להפחתת גזי חממה● מפעלי תעשייה, עסקים קטנים ובינוניים ורשויות מקומיות יזכו למענקים עבור השקעות לייעול צריכת האנרגיה שלהן

כך יראה המבנה החדש של אינטל במתחם מת"ם בחיפה / הדמיה: אלדר מושלי אדריכלים

אינטל מקדמת בניית מבנה חדש בגודל 90 אלף מ"ר במתחם מת"ם בחיפה

המבנה החדש ישתרע על שטח כולל של כ-90 אלף מ"ר ● במרכז החדש יועסקו למעלה משלושת אלפים עובדים

שתלי קנאביס בחממה של קנאשור באשדוד / צילום: דנה מרום, מנהלת איכות בקנאשור, יח"צ

קנאשור פיתחה תרסיס קנאביס רפואי נגד פסוריאזיס

החברה הודיעה היום כי ניסויים בבעלי חיים הראו שהחומרים הפעילים של הקנאביס יכולים לחדור דרך העור בטכנולוגיה המשולבת שפיתחה ביחד עם ליפידור השוודית ● המוצר עדיין לא קיבל אישור לשיווק בישראל

בועז וטלי איתן, סורל מדיקל / צילום: איל יצהר, גלובס

סורל מדיקל של בועז וטלי איתן חתמה על הסכם שת"פ אסטרטגי עם חברת פארמה גדולה

החברות יפתחו יחד את מוצרי המשאבות-מדבקה הלבישות של סורל ● ד"ר אנדרי יוסף מנכ"ל סורל: "המשאבות הלבישות נותנות מענה למהפכת התרופות הביולוגיות. חולי סרטן לא יצטרכו לקבל טיפול בבית החולים, אלא כחלק מהחיים הרגילים"

אייל שמיר, מנכ"ל אייסקיור / צילום: אייסקיור

אייסקיור מרחיבה את הסכם הפצה באסיה ל-20 מיליון דולר

החברה הודיעה על הרחבת הסכם ההפצה עם חברת טרומו, שכעת תפיץ את המוצר שלה גם בתאילנד ● אייסקיור פיתחה מכשיר לצריבה בהקפאה של גידולים סרטניים ושפירים