גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

נעילה מעורבת בוול סטריט: הדאו ג'ונס טיפס, הנאסד"ק צנח קלות

מניות ענקיות הטק בוול סטריט ספגו ירידות, בעוד מניות המלונאות והטיס זינקו ● המסחר באירופה ננעל בעליות ● הזהב פותח את השבוע בעלייה של 0.8% לרמה של 2,044 דולר לאונקיה ● סיוה הציגה דוחות טובים לרבעון השני

זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס
זירת המסחר בוול סטריט / צילום: Lucas Jackson , רויטרס

סקירת המסחר: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

23:00

נעילה מעורבת בוול סטריט, הדאו ג'ונס זינק לקראת סגירת המסחר וננעל בזינוק של 1.32%, מדד S&P 500 עלה ב-0.28% ואילו הנאסד"ק מחק 0.39% מערכו.

מניית בואינג זינקה ב-5.5%, נייקי עלתה ב-3.48% וקאטרפילר הוסיפה 5.26% לערכה.

מניות המלונאות והטיס זינקו - מניית ווין ריזורטס קפצה בכמעט 10%, יונייטד איירליינס טסה 9.3% ואמריקן איירליינס עלתה ב-7.4%.

ענקיות הטק ספגו ירידות קלות - נטפליקס ירדה ב-2.3%, מיקרוסופט איבדה 1.9%, פייסבוק מחקה כ-2% מערכה.

מניית טסלה ירדה ב-2.35%.

22:25

35 דקות לנעילה והמסחר בוול סטריט ממשיך להתנהל במגמה מעורבת, הדאו ג'ונס מזנק ב-1.31% בשעה זו, S&P 500 עולה ב-0.25% ואילו הנאסד"ק יורד ב-0.46%.

מניות ענקיות הטק יורדות - פייסבוק, מיקרוסופט ונטפליקס יורדות בעד 1.7%, אמזון מאבדת 0.8% מערכה ואלפאבית מוחקת 0.4%.

21:09

המסחר בוול סטריט מתנהל במגמה מעורבת בשעה זו, הירידות בנאסד"ק התמתנו והמדד מאבד 0.4% מערכו, הדאו ג'ונס קופץ ב-1% ו-S&P 500 עולה ב-0.23%.

מניית נייקי מזנקת לראש מדד הנאסד"ק עם עליות של 4.66%, בואינג מוסיפה 4.1% לערכה וקאטרפילר עולה ב-4%. בצידו השלילי של המדד, מיקרוסופט מאבדת 2.14% מערכה.

מניות התעופה והמלונאות מזנקות, ווין ריזורטס טסה 9%, יונייטד איירליינס ואמריקן איירליינס עולות ב-8.1% ו-7.21% בהתאמה.

מנית זום יורדת ב-3.3%. 

18:50

המסחר בבורסות אירופה ננעל בעליות. פוטסי וקאק עלו ב-0.3% ודאקס ננעל ללא שינוי. סטוקס 600 הוסיף 0.3%. המסחר בארה"ב מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. דאו ג'ונס מוסיף 0.9%, אך נאסד"ק מאבד כ-1% ו-S&P 500 נסחר ללא שינוי.

הנפט עולה ב-1.8%. מחיר חבית עומד כעת על 41.99 דולר. הזהב עולה ב-0.8%, ומחיר אונקיית זהב עומד על 2044.9 דולר. 

17:38

המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. דאו ג'ונס עולה בכ-1% ו-S&P 500 מוסיף 0.2%, אך נאסד"ק מאבד 0.6%. המסחר באירופה מתנהל בעליות.

מניית נייקי  עולה ב-3.4% ומניית בואינג  מוסיפה 4.6%.

16:30

המסחר בוול סטריט נפתח בעליות. דאו ג'ונס מטפס ב-0.5%, נאסד"ק עולה ב-0.1% ו-S&P 500 מוסיף 0.2%. המסחר באירופה מתנהל גם הוא בעליות. דאקס מוסיף 0.15%, פוטסי עולה ב-0.3% וקאק מטפס ב-0.4%. 

מניית אפל  עולה במסחר בכ-2%. 

14:08

יום המסחר בוול סטריט צפוי להיפתח במגמה מעורבת. במסחר המוקדם נרשמות עליות במניות אנבידיה, בואינג, אפל  וטסלה 

גילת  דיווחה היום כי זכתה בחוזה בהיקף של יותר מ-10 מיליון דולר לאספקת שירותי תמסורת סלולרית במדינה בדרום אמריקה, למשך 5 שנים. 

חברת סיוה  דיווחה היום כי הכנסותיה ברבעון השני גדלו ב-28% לעומת הרבעון המקביל ל-23.6 מיליון דולר. ההפסד הנקי וההפסד למניה על בסיס GAAP הסתכמו ב-1.1 מיליון דולר וב-5 סנט, לעומת הפסד נקי של 1.5 מיליון דולר ו-7 סנט למניה ברבעון המקביל. בנטרול רישום עלות האופציות לעובדים והוצאות הקשורות לרכישות, גדל הרווח הנקי המתואם ב-130% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-2.9 מיליון דולר, והרווח המתואם למניה גדל ב-140% והסתכם ב-12 סנט .

12:10

מגמה מעורבת כעת בבורסות אירופה ובמסחר בחוזים על מדדי וול סטריט. הזהב מטפס ב-0.75% לרמה של 2,043 דולר לאונקיה.

רפי גוזלן, הכלכלן הראשי של אי.בי.אי, מתייחס בסקירתו השבועית לתוכנית התמריצים הנוספת המתגבשת בארה"ב וכותב כי "עד כה, למרות סיום התוכנית המקורית בסוף יולי, לא גובשה הסכמה על תוכנית נוספת ולכן הציג נשיא טראמפ צו נשיאותי שכלל הגדלת תשלומי אבטלה, הקלות מס לבעלי שכר נמוך יחסית והקלות בהחזרי הלוואות לסטודנטים. עם זאת, צעדים אלו עלולים להתברר כזמניים בלבד, שכן הם יידרשו לאישור הקונגרס במסגרת אישור התקציב לשנה הבאה".

"הצעד החריג בו נקט טראמפ משקף את הרגישות הגבוהה למצב המשק האמריקאי על רקע הבחירות הקרבות והפיגור של טראמפ בסקרים. אמנם בשבוע האחרון נרשם צמצום מסוים בפער מול ביידן, אך עדיין מדובר בפער גבוה יחסית של 7%-6%, כאשר לפי אתר ההימורים Predictit סיכוייו של ביידן לגבור על טראמפ נעים סביב 60%. בנוסף, על רקע המצב הבעייתי של המשק האמריקאי והטיפול הכושל בהתמודדות עם המגיפה, טראמפ שב להסיט את האש לעבר סין, עם שורת צווים נשיאותיים שכוללים סנקציות על פעילות מול חברות טכנולוגיה סיניות ואישי ממשל. מכיוון שהיכולת לשפר באופן ניכר את תמונת המאקרו האמריקאית עד לנובמבר מוגבלת מאוד, סביר כי החרפת הרטוריקה מול סין תימשך עד לבחירות", כותב גוזלן.

10:20

יום המסחר בבורסות אירופה נפתח תוך עליות קלות במדדי המניות המרכזיים. הזהב פותח את השבוע בעלייה של 0.7% לרמה של 2,041 דולר לאונקיה. גם הנפט מתחזק וחוזה ברנט עולה בכ-0.8% לרמה של 44.73 דולר לחבית.

ד"ר גיל בפמן, הכלכלן הראשי של בנק לאומי , מתייחס בסקירת הנפט השבועית שפרסם הבוקר לעליית מחיר הנפט בשבוע האחרון, " עליית מחיר הנפט התרחשה למרות המתיחות בין ארה"ב ובין סין, שהחריפה לאחר שהנשיא טראמפ חתם על צו האוסר על תושבי ארה"ב לעשות עסקים עם WeChat, TikTok או עם הבעלים הסינים של האפליקציות הללו".

"כפי הנראה, עיקר עליית מחיר הנפט נובעת מהיחלשותו של הדולר בעולם, אשר קיזזה בהשפעתה הנומינלית את השפעת הצפי הריאלי לעליית יצור הנפט של חברי OPEC+. היסטורית, קיים קשר הופכי מובהק בין היחלשות הדולר ביחס לסל המטבעות ובין מחיר הנפט . כך ברביע הראשון, עם התחזקות שער הדולר מחיר הנפט החל לרדת, כאשר הירידה במחירי הנפט התעצמה במהלך הרביע השני בשל הירידה החדה בביקושים שנבעו מהסגרים שהוטלו ברחבי העולם ועצרו את הפעילות הכלכלית, זאת במקביל להתחזקות הדולר בעולם. עם ההקלה בסגרים ובמגבלות והגברת הפעילות הכלכלית, הקשר בין מחיר הנפט לשער הדולר חזר והתהדק ומחיר הנפט עלה על רקע היחלשות שער הדולר. להערכתנו, המשך היחלשות הדולר צפויה לתמוך במחיר הנפט", כותב בפמן.

08:10

מדדי המניות המובילים בבורסות אסיה נסחרים היום במגמה מעורבת, כשברקע למסחר ממשיכה להשפיע העלייה במתיחות בין ארה"ב לסין. במסחר בחוזים על מדדי בורסות ארה"ב נרשמות עליות קלות.

מדד הקוספי בסיאול עולה קלות, בהובלת מניית יונדאי מוטור המזנקת בכ-11%. 

בזירת הסחורות העולמית, הזהב פותח את השבוע עם עלייה של כ-0.5% לרמה של 2,040 דולר לאונקיה (חוזה לדצמבר). מתכת הכסף קופצת ב-2.4% לרמה של 28.19 דולר לאונקיה. הנפט מסוג ברנט נסחר בעלייה של 1.1% לרמה של 44.9 דולר לחבית.

אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי של מיטב דש, מציין בסקירתו השבועית כי "הכל עולה" זאת ההגדרה למצב בשווקים, כאשר כל האפיקים - המניות, האג"ח הממשלתיות הריאליות והנומינאליות, הסחורות והאג"ח הקונצרניות רושמים עליות שערים. שום ידיעה כלכלית או פוליטית לא מצליחה לפגיע בשווקים מעבר ליום-יומיים. "לא בטוח שצריך לחפש איזה חוכמה נסתרת כשהשוק מתנהג בצורה כזאת שוק המניות נסחר במכפילי רווח גבוהים מאוד. גם כאשר לוקחים תחזיות הרווח לשנתיים או שלוש קדימה המכפילים של מדד S&P500 עומדים ברמה הגבוהה ביותר מאז תחילת שנות האלפיים".

"אנו מעריכים שהשינויים בהובלה סקטוריאלית משקפים היערכות השווקים לאישור והפצת החיסון לקורונה בחודשים הקרובים. אירוע זה צפוי לגרום למעבר לסקטורים שפעילותם נפגעה בצורה החזקה ביותר מהמגפה כגון השירותים הצרכניים, סקטור התעשייה והפיננסיים. אנו ממשיכים להמליץ על חשיפה בינונית-נמוכה באפיק המנייתי ולהגביר מעבר לסקטורים מסורתיים יותר", כותב זבז'ינסקי.

עוד כתבות

תל אביב / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

העיר ללא הפסקה מילאה רק רבע מחדרי המלון שלה בחודש שעבר

בתל אביב רק 53% מחדרי המלון (כ-4,650) נפתחו והתפוסה הממוצעת בהם עמדה על 36% ● אילת דווקא רשמה גידול בתפוסה בחודש אוגוסט כאשר סך הלינות בה היווה כ-43% מתוך סך הלינות בחודש אוגוסט ● התאחדות המלונות:"סגירתם פעם נוספת של מלונות ישראל לחודשים ארוכים, הינה מכת מוות לענף"

איילת שקד  / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

תגובות זועמות נגד הסגר: "החלטה הזויה בניגוד לדעת המומחים"; השר יזהר שי קורא לח"כים להצביע נגד

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות ההחלטה להדק את הסגר, ותגובות מגיעות משלל גורמי האופוזיציה השונים ● המפגינים בבלפור מפוצלים: יאיא פינק קורא לעבור להפגנות וירטואליות, ואילו תנועת קריים מיניסטר ימשיכו למחות למרות ההנחיות

מקררי חלב בסופרמרקט / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

לקראת החמרת הסגר: נמשך המחסור בחלב ברשתות המזון

גורמים בענף החלב מסבירים כי המחלבות מתקשות לספק סחורה על רקע גל החום של השבוע שעבר, הביקושים המוגברים לקראת החג והידוק הסגר ● המחסור הוא בעיקר בחלב של שטראוס וטרה

סניף של ג'מבו באלקסדרופוליס, יוון / צילום: שאטרסטוק

האם הסכם הזיכיון של פוקס עם ג׳מבו היוונית נמצא בסכנה?

הדיווח - בעקבות פניית רשות ני"ע ● הסימן המסחרי ג׳מבו שבאמצעותו פוקס מתעדת להקים רשת חנויות כלבו מוזלות בישראל עדיין לא שייך לה, והוא פתוח להתנגדויות ברשם החברות עד סוף החודש ● המתחרה המקומית שנקראת ג'מבו סטוק ומפעילה 10 חנויות בתחום הגישה גם היא בקשה לרישום הסימן המסחרי לשם

אירית יניב ואמיר בלאט / צילום:  יחצ

הפניקס תהיה משקיעת העוגן בהנפקה של שותפות הביומד אלמדה

אלמדה, שתצא להנפקה בסוף השבוע הבא, נוסדה על ידי ד"ר אירית יניב ואמיר בלאט שותפים בקרן אקסלמד ועל ידי צחי סולטן מדיסקונט קפיטל חיתום

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ / צילום: ONATHAN ERNST, רויטרס

טראמפ לא מתחייב להעברת השלטון בצורה שקטה אם יפסיד בבחירות

נשיא ארה"ב מעריך שהתוצאה תהיה נתונה להכרעת בית המשפט העליון, ולכן הוא רוצה למלא במהירות את המושב שפינתה במותה השופטת רות ביידר גינסברג

מיכאל (מימין) ודניאל זלקינד, בעלי חברת אלקו  / צילום: ישראל הדרי

לאחר הדיבידנד: אלקו מכרה מניות אלקטרה צריכה בכ-57 מיליון שקל

מניית אלקטרה צריכה קפצה ב-118% מהשפל אליו הגיעה באמצע חודש מרץ השנה ● בשבוע הבא תחלק אלקטרה צריכה דיבידנד בגובה של כ-300 מיליון שקל

בדיקת קורונה בירושלים. "בסוף יצטרכו חמ"ל שינהל את כל החמ"לים" / צילום: Ammar Awad, רויטרס

תעשיית הזיופים פורחת בקורונה: בדיקות פיקטיביות וכרטיסי טיסה

היחידה הארצית למאבק בפשיעה החמורה והבינלאומית פתחה בחקירה בחשודים שזייפו והעבירו אישורי ביצוע בדיקות קורונה ● סוכנת נסיעות שנחקרה חשודה בהפקת כרטיסי טיסה מזויפים שהועברו כדי שהמחזיקים בהם יוכלו לנוע בחופשיות ברחבי הארץ מבלי להיקנס

קבוצות רכישה /איור: יזהר כהן

כשמדברים על פרשת פרי צריך לזכור שהממונה על חוק המכר אינו חוקר והחוק אינו בייביסיטר של רוכשי דירות

הקריסה של קבוצת אלדד פרי אינה קשורה לפורמט קבוצות הרכישה אלא להלוואות העתק שנטל ● מאנשים שמשקיעים מאות אלפי שקלים נדרשות פעולות בדיקה מינימליות למידת הסיכון של השקעתם ונקיטת אמצעי זהירות שאינם בשמיים

ראש הממשלה בנימין נתניהו / צילום: קובי גדעון, לע"מ

נתניהו: "אחרי הסגר הזה נקווה לעבור לסגר מקל יותר. אבל זה תלוי בתוצאות ורמת התחלואה"

לקראת הסגר שייכנס מחר לתוקף ושיימשך עד לשמחת תורה, ב-11 באוקטובר, נאמו הערב ראש הממשלה נתניהו, יו"ר כחול לבן גנץ ויו"ר האופוזיציה לפיד ● במקביל לנאומים נמשך בכנסת הליך תיקון חוק הקורונה הגדול והתקנות החדשות שצפויות לתת את המסגרת לסגר

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

הירידות בבורסה בת"א התמתנו בסיום; אורמת קפצה ב-5.7%

מחזור המסחר הסתכם בכ-2.85 מיליארד שקל ● ירידות חדות נרשמו במניות אלקטריאון, קומפיוג'ן, גזית גלוב, אפריקה מגורים ואבוג'ן ● בסיכום שבועי רשם מדד ת"א 35 ירידה של כ-3.7%, ומתחילת השנה ירד ב-24.2%

אינסטגרם / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

צ'קפוינט: נסגרה חולשת אבטחה חמורה שהתגלתה באינסטגרם

חברת אבטחת הסייבר הישראלית הודיעה כי חולשת אבטחה חמורה שהיתה עלולה לאפשר השתלטות על מכשיר הסמארטפון ● פייסבוק: "הדו"ח של צ'קפוינט מפריז בתיאור התקלה שתוארה בפנינו. הבעיה נפתרה"

בנימין נתניהו כשהודיע על הסגר השני / צילום: via Pool , רויטרס

עשרות ישראלים מתים מדי יום, וממשלת "האחדות הלאומית" מתעסקת במגזריות

ההתמקדות של רה"מ בנימין נתניהו בהפגנות הייתה מלאכת הסטת דיון אחרי ישיבות הקבינט וישיבות הממשלה ● כעת כולם מאשימים אותו בכך שבניגוד לעמדת הפרויקטור, משרד האוצר ונגיד בנק ישראל הוא גרר את המשק הישראלי לסגר כולל, רק כדי לדכא את המחאה

בנקאות בימי קורונה - דירוג אשראי / עיצוב: טלי בוגדנובסקי , גלובס

הקפאתם משכנתה? יכול להיות שדירוג האשראי שלכם ירד מבלי שידעתם

דירוג אשראי משקף את הסיכוי שנוכל להחזיר הלוואה במועד • למרות שמ-2019 לכל ישראלי יש דירוג "רשמי", הבנקים עדיין לא סומכים עליו • האם הקפאת משכנתה מורידה את הדירוג, מה לגבי צ'קים חוזרים, וכיצד משפיעה הקורונה? • כתבה שלישית בסדרה

הבר "ביר גארדן" בתל אביב סגור ונעול. סגר סבב ב' / צילום: כדיה לוי, גלובס

יוגבלו הפגנות ותפילות, תותר טבילה במקווה: כל מה שמותר ואסור במסגרת המגבלות החדשות

בין ההנחיות: תותר העבודה במקומות עבודה חיוניים בלבד, יציאה מהבית עד למרחק של קילומטר ותחבורה ציבורית תפעל במתכונת מזערית ● יותרו העברה של קטין בין הוריו החיים בנפרד ונסיעה לטיפול חיוני לווטרינר ● ועדת חוק חוקה ומשפט תחליט האם לאשר את התקנות בהמשך היום

לילה חאלד / צילום: רויטרס

בתוך יממה: זום, פייסבוק ויוטיוב סירבו לשדר הרצאה של ליילה ח'אלד

שלוש ענקיות האינטרנט סירבו לשדר הרצאה של ח'אלד שהתקיימה באוניברסיטת סן פרנסיסקו ● ח'אלד הייתה פעילה בארגון הטרור "החזית העממית לשחרור פלסטין"  והשתתפה בחטיפות מטוסים בשנים 1969-1970

מאבטח בסניף בנק לאומי. בבנקים מסבירים כי הם ממשיכים לעבוד ויש להם הוצאות / צילום: שלומי יוסף, גלובס

בנק לאומי חשף חשבון סודי של לקוח בפני גרושתו - וחויב בפיצוי

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב קבע כי הבנק פעל בניגוד לחוק והפר סודיות בנקאית ● זאת, כאשר במסגרת סכסוך גירושין של לקוח שלו, העביר לגרושתו פרטי בנק סודיים, אף שלא נדרש לעשות זאת

יס פלנט / צילום: יחצ

סרט אימה לענקית הקולנוע של מוקי גריידינגר: סינוורלד דיווחה על הפסד של 1.6 מיליארד דולר

הקבוצה שמובלת על ידי מוקי גריידינגר הישראלי אשר גם שותף בה, עדכנה כי היום כי רשמה ירידה חדה בהכנסות במחצית הראשונה של 2020 - של כ-67% לסך של 712 מיליון דולר

אדוארדו אלשטיין, בעלי אי.די.בי  / צילום: שלומי יוסף, גלובס

האם ימיו של אלשטיין כבעל השליטה באי.די.בי יסתיימו היום?

בית המשפט דן בבקשת נאמן אגרות החוב מסדרה ט' של אי.די.בי להוציא צו פתיחת הליכים לחברה ולמנות לה נאמן ● הדיון הסתיים ללא הסכמות, בהמתנה להחלטת השופט

קלמן ליבסקינד / צילום: יונתן בלום, גלובס

המקרה של ליבסקינד וסגל: תמרור אזהרה לתקשורת הימנית

השבוע הפך קלמן ליבסקינד, שתחקיריו על מערכת אכיפת החוק נישאו על גלי האהדה של הליכוד, ל"שופרו" של מנדלבליט, והוא לא היחיד ● אנשי תקשורת בעלי דעות ימניות נמצאים בין הפטיש לסדן: משמאל, תוקפים ומשמיצים אותם ובימין דורשים מהם הזדהות מוחלטת עם דף המסרים של נתניהו