גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

האקזיט של משפחת רימוני: קרן פימי רוכשת מחצית ממניות השליטה בחברה

העסקה - בפרמיה של 20% על מחיר השוק - תעביר לידי הקרן 37.5% ממניות רימוני ● לילך אשר-טופילסקי, שתמונה ליו"ר החברה מטעם פימי: "רימוני תעשיות היא בעלת ידע ייחודי בתחום מוצרי הפלסטיק ונחשבת מובילה בתחומה"

לילך אשר טופילסקי / צילום: תמר מצפי
לילך אשר טופילסקי / צילום: תמר מצפי

 

קרן פימי, בניהולו של ישי דוידי, מרחיבה את השקעותיה בתחום תעשיית הפלסטיק ומצטרפת לגרעין השליטה בחברת רימוני תעשיות . היום דיווחה פימי כי חתמה על הסכם לרכישת מחצית ממניות השליטה ברימוני תעשיות מידי בני משפחת רימוני, שמבצעים אקזיט מרשים.

במסגרת העסקה תרכוש פימי 37.5% ממניות רימוני תעשיות תמורת 150 מיליון שקל ולפי שווי חברה של 400 מיליון שקל. לאחר השלמת העסקה תיוותר משפחת רימוני עם החזקה של-37.5% ממניות רימוני תעשיות, ושני הצדדים ישלטו בחברה במשותף.

מהודעתה של פימי עולה, כי היא תרכוש ממשפחת רימוני 3.15 מיליון מניות רימוני תעשיות במחיר של 47.6 שקל למניה, המשקף פרמיה של כ-20% ביחס למחיר שבו סיימה המניה את יום המסחר אתמול (א'). כחלק מהעסקה חתמו קרן פימי ומשפחת רימוני על הסכם שליטה משותפת, אשר ייכנס לתוקפו במועד ההשלמה ולאחר התקיימות התנאים המתלים על פי ההסכם, לרבות אישור הממונה על התחרות.

בתגובה להודעה זינקה היום מניית רימוני תעשיות בכ-30% למחיר של מעל 50 שקל, הגבוה ממחיר העסקה. טרם העסקה עלתה המניה בכ-12% מתחילת 2020, ובחמש השנים האחרונות היא מניבה תשואה של כ-190% (כולל העלייה היום).

לדברי מנכ"ל החברה, דני רימוני, "כניסת קרן פימי כשותפה מהווה הבעת אמון חשובה בפעילות החברה ועובדיה. אני בטוח שהניסיון העשיר והמוניטין החיובי של קרן פימי יתרמו בצורה משמעותית להאצת קצב הצמיחה ופעילותה של החברה בארץ ובעולם".

לילך אשר טופילסקי, שותפה בכירה בקרן פימי, תתמנה לתפקיד יו"ר רימוני תעשיות לאחר השלמת העסקה. את החברה ימשיך להוביל המנכ"ל דני רימוני, שהתחייב להישאר בתפקידו עוד חמש שנים לפחות.


מעניקה ללקוחות חבילה כוללת

רימוני תעשיות היא חברה משפחתית שהוקמה בשנת 1954 בידי יותם רימוני ונשלטת כיום בידי שלושת בניו: גדי, רפאל ודני רימוני. החברה עוסקת בתכנון, פיתוח, ייצור והרכבת מגוון רחב של רכיבי פלסטיק מדויקים בטכניקה של הזרקה תרמו-פלסטית, ובייצור תבניות להזרקת מוצרים מפלסטיק, למגוון רחב של שווקים, בארץ ובעולם, ביניהם שוק הרכב, הרפואה, הצריכה והמזון.

מפעליה של רימוני תעשיות ממוקמים במודיעין ובקריית שמונה, ומשרדי הפיתוח והתכנון בנשר. החברה מעסיקה כ-400 עובדים ומעניקה ללקוחותיה חבילה כוללת, כבר משלב עיצוב ואסטרטגיית מוצר, דרך שירותי פיתוח, הנדסה ותכנון מגוון רחב של מוצרים ורכיבי פלסטיק, עובר להספקת דגמים, תבניות וייצור מוצרים מפלסטיק ועד הרכבת מכלולים משולבים כרטיסים אלקטרוניים, מתכת ורכיבים משלימים שלא בהכרח מפלסטיק.

את הרבעון הראשון של 2020 סיימה רימוני תעשיות עם הכנסות של 41.8 מיליון שקל, ששיקפו ירידה של 12% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בחברה הסבירו את הקיטון במכירות בהחלטה של לקוח עיקרי להגדיל את כושר הייצור העצמי שלו, וכן ירידה משמעותית בשערי החליפין של הדולר והאירו מול השקל.

למרות הירידה במכירות, הציגה רימוני תעשיות ברבעון הראשון עלייה של 2% ברווח הגולמי ל-13.9 מיליון שקל בזכות ירידה בהיקפי הפעילות ובצריכת חומרי הגלם, וכן בזכות קיטון בדמי הניהול המשולמים לבעלי השליטה בחברה. ירידה בהוצאות התפעול סייעה להגדיל את הרווח התפעולי ברבעון הראשון ב-10% ל-10.4 מיליון שקל.

בנוסף, רשמה החברה ברבעון הראשון הכנסות מימון של 1.2 מיליון שקל על רקע השינוי בשערי החליפין ואלה סייע לצמיחת הרווח הנקי ב-30% ל-10.7 מיליון שקל. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת זינק גם הוא בשיעור חד של 23% ל-12 מיליון שקל, בזכות העלייה ברווחי החברה. את שנת 2019 כולה סיימה רימוני עם הכנסות של כ-168 מיליון שקל ורווח נקי של כ-30 מיליון שקל. 


"ההשקעה - המשך לאסטרטגיה של פימי"

לילך אשר-טופילסקי, שותפה בכירה בקרן פימי, אמרה היום כי "אנו שמחים על השותפות עם משפחת רימוני. ההשקעה ברימוני תעשיות מהווה המשך לאסטרטגיה של פימי בזיהוי חברות בעלות פוטנציאל צמיחה גבוה".

עוד ציינה אשר-טופילסקי, כי "רימוני תעשיות היא בעלת ידע ייחודי בתחום מוצרי הפלסטיק ונחשבת כמובילה בתחומה. אני משוכנעת כי יחד עם הנהלת רימוני ובשילוב הידע והניסיון שלנו בהשבחת חברות, נצמיח את החברה בשווקים המקומיים והגלובליים".

קרן פימי נוסדה בשנת 1996 והיא קרן ההון הפרטי להשקעות הראשונה והגדולה בישראל עם נכסים מנוהלים של מעל 5.5 מיליארד דולר. הקרן רוכשת שליטה בחברות ומבצעת בהן תהליכי השבחה משמעותיים.

עד כה רכשה הקרן שליטה בכ-91 חברות ומימשה כ-61 מהן בהיקף עסקאות של למעלה מ-5.5 מיליארד דולר. פימי מעסיקה כיום למעלה מ-30 אלף עובדים ופועלת בכ-50 מפעלים בישראל ובעוד עשרות מפעלים וחברות ברחבי העולם.

הקרן השקיעה עד היום במגוון תחומים רחב, הכולל את מרבית ענפי התעשייה, המסחר והשירותים. היא מתמקד בחברות ישראליות ובחברות בעלות זיקה ברורה לישראל, ובין היתר מחזיקה כיום בעמיעד מערכות מים, בקמהדע, בבירד אירוסיסטמס, בגלעם, באימג'סאט, בפולירם, במנועי בית שמש, בנייר חדרה, בג'י וואן, ביוניטרוניקס, ברקח, במגל, בריווליס, בתאת טכנולוגיות, בתדיר-גן ועוד. באחרונה דווח בתקשורת כי פימי מנהלת כיום משא ומתן להשקעה בחברת שיווק המזון דין שיווק וקליה, שבבעלות יגאל אלל.

ווליו בייס מיזוגים ורכישות שימש בנקאי ההשקעות בעסקה. עו"ד שוקי חיון ממשרד מיתר ועו"ד אורן הלפרין ממשרד צלטנר הלפרין פיצ'ון ליוו את העסקה מטעם משפחת רימוני. מטעם קרן פימי ליוו את העסקה עו"ד שרון אמיר, עו"ד עידן לידור ועו"ד אבי עזרא ממשרד נשיץ- ברנדס- אמיר ושות'. 

עוד כתבות

חממות במושב. אח אחד קנה את הבית, השני את החממות / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הסכסוך המשפחתי שהוביל לקביעה תקדימית: משק נרכש על ידי שני אחים

אף שרמ"י מאפשרת לרשום רק בעלים אחד לנחלה, בית המשפט המחוזי קבע שמשק נרכש על שם האחים

פרופ’ ענבל גושן / צילום: נתי שוחט, פלאש 90

תאי המוח שמחליטים מה נזכור גם בעוד שנים

לאורך שנים חוקרי זיכרון ביטלו את תפקידם של תאים מסוימים במוח בתיוק זיכרונות • פרופ' ענבל גושן מגלה אותם מחדש

סלמאן מלך סעודיה עם בנו נסיך הכתר מוחמד / צילום: Saudi Press Agency, Associated Press

ויכוח סוער מאחורי דלתות הארמון הסעודי: האם להתקדם להסכם עם ישראל

מלך סעודיה סלמאן ובנו, נסיך הכתר, מוחמד נמצאים בוויכוח סוער - האם ללכת בעקבות איחוד האמירויות ובחריין, ולנרמל את היחסים עם ישראל? ● במרכז העימות במשפחת המלוכה נמצאת הדרישה הפלסטינית למדינה עצמאית ● הזמן, בינתיים, לצידה של ישראל

חוף הים. איך ישראל התמקמה במקום ה-14 במדד האושר של האו"ם / צילום: שאטרסטוק

ירון ואורלי זליכה לא האמינו למיקום של ישראל במדד האושר הבינלאומי. אז הם יצאו לבדוק

משהו בציונים הגבוהים שבהם זוכה ישראל שוב ושוב במדדי האושר העולמיים לא בדיוק הסתדר לפרופ' ירון זליכה ולרעייתו ד"ר אורלי זליכה ● אז הם יצאו לבדוק את הנושא באמצעות מחקר משותף ● בואו נדבר על אושר, פרויקט מיוחד 

ספר לסגר - עיון / צילום: טלי בוגדנובסקי , גלובס

למה מנכ״ל נטפליקס חושב שהיא גרועה ועוד 20 ספרי עיון שינעימו לכם את הסגר

אנשי ונשות מפתח במשק, בפוליטיקה, בחברה, בתקשורת ובתרבות בוחרים את ספרי העיון שכדאי להישאר איתם בבית בחודש הקרוב ● פרויקט מיוחד

דיג בפיורד בנורבגיה / צילום: Shutterstock | א.ס.א.פ קריאייטיב

למה כולם בסקנדינביה כל כך מאושרים ואיך זה קשור למלחמה בקורונה

למה בדירוגי האושר והרווחה הבינלאומיים מדינות סקנדינביה תמיד מגיעות ראשונות, מדוע יש כל כך הרבה דירוגים כאלה, והאם יש בכלל דרך נכונה למדוד ● וגם: מה הקשר בין רמת האושר של המדינה לבין האופן שבו היא מתמודדת עם משבר הקורונה? ● בואו נדבר על אושר, פרויקט מיוחד 

השופטת רות ביידר גינזבורג ז"ל / צילום: Cliff Owen, Associated Press

שופטת בית המשפט העליון בארה"ב רות ביידר גינסבורג נפטרה בגיל 87

גינסבורג, שהפכה בשנים האחרונות גם לאייקון תרבותי, נפטרה ממחלת הסרטן ● קידמה פסיקות ליברליות בעליון בסוגיות נפיצות בחברה האמריקאית: זכויות הפלה, נישואים חד מיניים ועוד ● "המשאלה הכי עזה שלי היא שלא יחליפו אותי בתפקיד עד שיושבע נשיא חדש", אמרה לפני מספר ימים

וואן ונדרבילט. שוק של שוכרים  / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

מגדל המשרדים מעל גרנד סנטרל במנהטן נחנך בעיתוי גרוע

בניין One Vanderbilt של חברת SL Green נבנה בעלות של 3 מיליארד דולר וכעת יצטרך להתמודד עם אתגרים קשים באכלוס

פרופ’ דוד שוורץ / צילום: Margo Reed

מזרק שיתופי: הרשת שמאפשרת למכורים לסמים להציל זה את זה

אם משתפים אופניים, למה לא לשתף מזרקים שיכולים להציל ממנת יתר? ●
"לפעמים מרעיונות נאיביים מקבלים תוצאות מעניינות", אומר פרופ' דוד שוורץ

ד"ר ברק עקביוב  / צילום: איל יצהר, גלובס

חזית חדשה במלחמה בחיידקים עמידים לאנטיביוטיקה

בקשה למענק מחקר שחזרה עם הערה "זה לא יעבוד לעולם" הובילה את ד"ר ברק עקביוב לפתח שיטה חדשנית לתכנון תרופות אנטיביוטיות ● התקווה היא שהיא תיתן מענה למחסור בתרופות יעילות חדשות

ספר לסגר - פרוזה / צילום: טלי בוגדנובסקי , גלובס

לקרוא כאילו אין מחר: ספרי הפרוזה שינעימו לכם את הסגר

ספר טוב גורם לקורא לחשוב על חייו שלו, התקופה שבה הוא חי והדרכים להתמודד עם שאלות מהותיות הנקרות בדרכו ● אנשי ונשות מפתח במשק, בפוליטיקה, בחברה, בתקשורת ובתרבות בוחרים את ספרי הפרוזה שכדאי להישאר איתם בבית בחודש הקרוב ● פרויקט מיוחד

רויטרס ערן זהבי / צילום: STRINGER, רויטרס

הגיע הזמן להודות: ישראל היא לא מעצמת כדורגל והכסף צריך ללכת לענפים אחרים

רוב הפעילות הספורטיבית בישראל נקטעה בחודש מרץ בעקבות הקורונה • אז מה בכל זאת כדי ללמוד מהשנה החולפת - שההשקעה בכדורגל לא מחזירה את עצמה ושבריכות שחייה חשובות לא פחות מאצטדיונים • וגם: איך ההסכם עם איחוד האמירויות יכול לשדרג את הספורט המקומי

מייסדי Next Insurance אלון חורי, גיא גולדשטיין ונסים טפירו/ צילום:יחצ

בלומברג: נקסט אינשורנס במגעים לגייס הון לפי שווי של 2.25 מיליארד ד'

חברת האינשורטק הישראלית גייסה לפני כשנה השווח הנמוך בכמחצית ● מי שמנהלת מגעים להוביל את סבב הגיוס היא קרן ההשקעות של חברת גוגל ● בנקסט אינשורנס ובגוגל סירבו להגיב

בן ביטון במיניאפוליס. חטף שוק מהקור / צילום: תמונה פרטית

"להתפרנס ממוזיקה, ועוד בבית כנסת? לא חלמתי שזה יקרה לי"

בן ביטון הגיע למינסוטה כדי להדריך במחנה קיץ, והתגלגל לעבודה כמוזיקאי ראשי בבית כנסת רפורמי במיניאפוליס ● אחרי שחטף שוק מהקור, הוא התאהב בעיר שזורת האגמים ● גם אם הקיץ האחרון, אחרי רצח ג'ורג' פלויד, לא היה פשוט ● דברים שרואים משם

השף רן שמואלי, מסעדת קלארו / צילום: אביב חופי

"שילמתי 2,000 שקל וארוחת החג לא הגיעה": הכשל הלוגיסטי של הקייטרינג של השף רן שמואלי

עשרות הזמנות של ארוחות חג מחברת הקייטרינג של הבעלים של מסעדת קלארו לא הגיעו ליעדן גם לאחר יממה של המתנה, הזמנות אחרות סופקו אחרי חצות בלילה ● זהר שמואלי: "אני לא מסתתרת, היה כאן כשל לוגיסטי. אני מתחייבת שכולם יקבלו פיצוי"

קליניקה ניידת לבדיקות קורונה בדרום אפריקה. נעשו מאמצים להגביר את הבדיקות בקרב חולי שחפת / צילום: Dino Lloyd, רויטרס

תכירו: שחפת. האיום הבריאותי הבא כבר מעבר לפינה

מגבלות התנועה, הפגיעה הכלכלית והסטת כוח האדם הרפואי לטיפול בקורונה עלולים להוריד לטמיון את ההישגים שהושגו במיגור שחפת, איידס ומלריה • חוקרות מובילות בתחום השחפת מדברות על הקשיים שמערימה הקורונה על המאבק במחלה ● מדעי הקורונה, פרויקט מיוחד 

שירבו זכויותינו כרימון. כמה יהודים באמת יש בעולם / עיצוב: טלי בוגדנובסקי , גלובס

ערב ראש השנה: כמה יהודים באמת יש בעולם?

אלוהים הבטיח שעם ישראל "לא ייספר מרוב", אבל הססטיסטיקאים מתעקשים לנסות • כמו כל שאלה סטטיסטית, התשובה תלויה בהגדרה • קראנו את האומדנים העדכניים בעין ביקורתית והשתדלנו להיזהר ממסקנות כוזבות

מפגין בבלפור / צילום: AP - Oded Balilty

בתנועות המחאה נערכים למוצאי חג של הפגנות

למרות הסגר: קבוצות המחאה קוראות לבוא להפגין היום מול בית ראש הממשלה ● ועד הקהילות מאלעד פרסם טופס "אישור הגעה להפגנה" הנועד לסייע לחרדים המנסים לחזור לבתיהם בתום החג

טראמפ במסיבת העיתונאים / צילום: Carolyn Kaster, Associated Press

סוף לסאגה: טראמפ אישר את עסקת טיקטוק-אורקל

אורקל תחזיק ב- 12.5% מטיקטוק, וולמארט ב-7.5% נוספים ● האיסור להוריד את האפליקציה בארה"ב שהיה אמור להיחתם היום - יתעכב בשבוע ● דובר וולמארט: "נעבוד לקראת הנפקה ציבורית ראשונה של החברה בארצות הברית בשנה הבאה"

יהודה המכבי 49, תל אביב / הדמיה: קודים

תמ"א 38 בתל אביב: "תוך שעתיים חילקנו בינינו את הדירות, בלי שמאי ובלי כלום"

בפרויקט הריסה ובנייה בבניין יהודה מכבי 49 בצפון הישן לקחו בעלי הדירות אנשי מקצוע מטעמם, ורק אז בחרו יזם