גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

עודף מ-100 מיליון שקל: לא תאמינו לאיזה שווי צנחו גולף, טלרד, חלל וכנפיים בעקבות משבר הקורונה

ירידות שערי המניות בעקבות המשבר, המצטברות לשיעורים של עשרות אחוזים, כיווצו את שווי החברות לעשרות מיליוני שקלים - והרחיקו אותן מרחק עצום של 90% ויותר מתחת לשווי שבו נסחרו בשיאן ● מי מהן תצליח להתאושש ולחזור לצמיחה?

מניות חלל תקשורת, גולף וטלרד צונחות / צילום: אמיר מאירי, תמר מצפי
מניות חלל תקשורת, גולף וטלרד צונחות / צילום: אמיר מאירי, תמר מצפי

משבר הקורונה, המכה בעוצמה רבה בשוקי ההון בעולם כולו וגם בישראל, מוביל באחרונה לירידות שערים חדות ורוחביות בבורסת תל אביב. את הכותרות תופסות בדרך כלל מניות החברות הגדולות ששוויין קרס, כמו קבוצת דלק או פתאל החזקות, אבל גם מניותיהן של חברות השורה השנייה והשלישית סובלות בשבועות האחרונים מירידות חדות.

בכמה מהמקרים, ירידות אלה, המצטברות לשיעורים של עשרות אחוזים, כיווצו את שווי החברות לעשרות מיליוני שקלים בודדים, והרחיקו אותן מרחק עצום של 90% ויותר מתחת לשווי שבו נסחרו בשיאן. 

המשבר הנוכחי מציב בפני אותן חברות, הנסחרות כיום בשווי של פחות מ-100 מיליון שקל, אתגרים פיננסיים מורכבים. רוב החברות ניצבו מול אתגרים פיננסיים עוד קודם לכן - מה שעלול להוביל למצב שבו רק מעטות מהן, אם בכלל, יצליחו למצוא את "החיסון" המתאים, שיאפשר להן להתאושש מהמשבר ולחזור לצמיחה בעתיד.

העובדה שאותן מניות אינן נכללות במדדים המובילים בבורסה (או במדדים כלשהם), פוגעת בסחירות שלהן, המתאפיינת בהיקפים נמוכים (מחזורי מסחר של אלפי שקלים או עשרות אלפי שקלים בודדים ביום, בממוצע) - מה שמגביר את התנודתיות שלהן, ולעתים מחזק את הכיוון השלילי שבו הן נעות. נציג כאן כמה דוגמאות בולטות לחברות כאלה.

כנפיים: צונחת עם החברה הבת אל על

מי שככל הנראה תפסה, שלא בטובתה, את הכותרות הרבות ביותר במשבר הנוכחי בשווקים, היא חברת התעופה אל על, שנאבקת על המשך קיומה. אל על גוררת יחד עמה למטה את החברה האם, כנפיים , שבשליטה בה מחזיקים בני הזוג תמי מוזס ודדי בורוביץ.

פעילותה הנוספת של כנפיים - החכרת מטוסים (באמצעות חברת גלובל כנפיים) - סובלת גם היא מהעננה הרובצת סביב ענף התעופה העולמי - מה שלא תורם להתאוששות אפשרית בטווח הזמן הנראה לעין, על רקע חוסר הוודאות לגבי השפעות המשך התפשטותו של וירוס קורונה ברחבי העולם ודרכי ההתמודדות עמו.

כמו בדרך למטה (שווי שוק נוכחי של 72 מיליון שקל בלבד), גם רמת השיא שאליה הגיעה כנפיים, במהלך 2017 (אז שיקף מחיר המניה לחברה שווי שוק של יותר מ-650 מיליון שקל), הושפעה משווייה של מניית אל על, שהיה גבוה בעשרות אחוזים מערכה הנוכחי. ב-2017 הונפקו בבורסה מניותיה של גלובל כנפיים, במחיר שגם הוא גבוה בעשרות אחוזים משוויין הנוכחי.

חלל: חוב של 1.7 מיליארד שקל בתשואת "זבל"

חברת הלוויינים חלל תקשורת  סובלת זה זמן משילוב נסיבות שלילי, המציב אותה בפני מציאות עסקית מאתגרת. הדבר משתקף גם בתשואות איגרות החוב של החברה - חוב בהיקף של 1.7 מיליארד שקל - הנסחרות בתשואות "זבל" של עד 40%.

ברמה העסקית, החברה העוסקת בשיווק שירותי תקשורת על ידי לווייני "עמוס", התמודדה בעבר עם משבר משמעותי בפעילותה בעקבות פיצוץ טיל השיגור של לוויין ששיגרה לחלל ("עמוס 6") במהלך 2016 - אירוע שהגיע אחרי שקודם לכך אבד הקשר עם הלוויין "עמוס 5" של החברה.

ברמת בעלי המניות בחברה, ב-2018 הטיל בית המשפט צו פירוק לבעלת השליטה בחלל דאז, חברת יורוקום של שאול אלוביץ, שהחזיקה כ-47% ממניותיה, אחרי תקופה ארוכה של חוסר ודאות לגבי עתידן, שעד כה טרם הוכרע. 

על רקע מצבה העסקי הנוכחי ושווייה המצומק (65 מיליון שקל) של חלל תקשורת, קשה לדמיין מה היה עולה בגורלה של החברה אם היתה יוצאת לפועל העסקה למכירתה לתאגיד תקשורת סיני, שכבר נחתמה ב-2016, תמורת כ-1.1 מיליארד שקל - עסקה שבוטלה בעקבות פיצוץ "עמוס 6".

טלרד: הכבשה השחורה של קרן פורטיסימו

מאז הנפקתה של חברת ציוד התקשורת טלרד נטוורקס  לפני כשלוש שנים, צועדת מנייתה בכיוון אחד ברור - כלפי מטה. זאת, במקביל למגמה שמציגה החברה, הנסחרת כיום בשווי מצומק של 33 מיליון שקל בלבד, בדוחותיה הכספיים. 

האירוע האחרון שהעיב על תוצאותיה הכספיות של טלרד, הגיע בדמות ירידת ערך שהציגה החברה בגין שירותי תקשורת אלחוטית בפס רחב שהיא מספקת בארה"ב. עוד בעניין השוק האמריקאי, כבר בדוחותיה האחרונים עדכנה טלרד על המשך עיכוב בהטמעתה והפעלתה של מערכת הקצאת תדרים חדשה בשוק זה, וניתן להעריך כי המשבר הנוכחי יאריך את משך העיכוב.

טלרד, שנמצאת בשליטת קרן ההשקעות המצליחה פורטיסימו, בראשותו של יובל כהן (המכהן כיו"ר טלרד), הצטרפה לבורסת תל אביב בתחילת יוני 2017, אז השלימה גיוס של כ-80 מיליון שקל בהנפקה ראשונית (IPO) של 24% ממניותיה, לפי שווי חברה של כ-340 מיליון שקל "אחרי הכסף". כחלק ממהלך ההנפקה מכרו פורטיסמו ובעלי מניות אחרים בחברה 24% נוספים ממניות טלרד תמורת כ-80 מיליון שקל - סכום גבוה פי 2.5 משווייה הנוכחי של החברה כולה.

גולף: הנפילה הכואבת של ענף האופנה

חברת גולף , הנחשבת לאחת מרשתות האופנה הבולטות בישראל, סובלת כבר תקופה ארוכה מחוסר יציבות בתוצאותיה הכספיות. זאת, גם על רקע האתגרים הניצבים בפני ענף האופנה הישראלי כולו, וגם על רקע אירועים חד-פעמיים שפגעו בחברה - בעיקר בגין רכישות שביצעה.

גולף, שנמצאת בשליטתו של לן בלווטניק באמצעות כלל תעשיות, קיוותה ליהנות מדחיפה חיובית שתיתן לה הנפקת החברה הבת המקוונת עדיקה, שמניותיה התחילו להיסחר בבורסה לפני שנתיים בדיוק. ואולם, המשבר הנוכחי מאיים על הפעילות של שתי רשתות האופנה - והוא משתקף גם בקריסה של יותר מ-60% במנייתה של עדיקה מתחילת מרץ. 

מצבה הנוכחי של גולף, הנסחרת בשווי שוק של 62 מיליון שקל בלבד, הרחיק אותה שנות אור ממצבה לפני כעשור, אז נסיקת מנייתה הובילה אותה לשווי של כ-1 מיליארד שקל. 

החברות שהתכווצו בעקבות משבר הקורונה

פורסייט: איפה מובילאיי ואיפה היא

בשנים קודמות, תחום פעילותה של חברת פורסייט (Foresight) - מניעת תאונות דרכים ופיתוח פתרונות תוכנה עבור מערכות עזר מתקדמות לנהג - נהנה מהייפ גדול, שהגיע לשיאו עם עסקת הענק לרכישת מובילאיי בידי אינטל תמורת יותר מ-15 מיליארד דולר. העיסוק הנרחב בתחום תמך בזינוקים נרחבים במנייתה של פורסייט, שהגיעה בשיאה לשווי שהתקרב ל-800 מיליון שקל.

את הרמות הגבוהות שבהן שהתה המניה, ניצלה פורסייט , שנמצאת בשליטת המנכ"ל חיים סיבוני, לגייס כמה עשרות מיליוני שקלים בכמה סבבים - חלקם ממשקיעים ידועי שם ופעילים בתחום הרכב. ואולם, מאז לא הצליחה מניית פורסייט להתרומם, ומתחילת מרץ 2020, כחלק מהסנטימנט הכללי בשוק, היא מציגה צלילה חודשית של יותר מ-40%, שמחקה את עיקר ערכה ומרחיקה אותה בתוך פחות משלוש שנים כ-95% מרמת השיא שלה, לשווי נוכחי של כ-60 מיליון שקל בלבד.

אורביט: לקרן פימי מצפה עבודה רבה

רכישת השליטה בחברת אורביט טכנולוג'יס, שהושלמה על ידי קרן פימי במהלך 2017, הפיחה תקווה במשקיעים וסייעה למניית אורביט לסכם את אותה שנה בעלייה של כ-20%, לאחר שדבר כניסתה של פימי למעורבות בחברה גרר קפיצה של כ-50% במניה באותו יום מסחר. 

ואולם, בשלב הנוכחי, לפחות לפי הרמות שבה נסחרת מנייתה של אורביט, בשווי נמוך של עשרות אחוזים מהשווי שלפיו נכנסה פימי לחברה, נראה כי גם הקרן בראשות ישי דוידי לא הצליחה להשלים את המהפכים שמאפיינים את הפעילות העסקית בחברות רבות שאותן היא לוקחת לידיה.

מניית אורביט לא הצליחה להגיע לגבהים שבהם נסחרה בתחילת 2011, ואחרי צלילה של יותר מ-40% מתחילת החודש נסחרת כעת בשווי הנע סביב כ-90 מיליון שקל בלבד.

שנפ: המצבר של קרן סקיי התרוקן

במהלך 2017 רכשה חברת המצברים לרכב שנפ 50% ממניותיה של חברת א.ד.י מערכות סטריאו ואזעקות לרכב, תמורת 75 מיליון שקל. באותה שנה הגיעה שנפ , שנמצאת בשליטת קרן סקיי ומשפחת המייסדים, לרמת שיא - ששיקפה לה שווי שוק של כ-450 מיליון שקל.

מאז המשיכה שנפ בתוכניות ההתרחבות, ובמהלך 2018 סיכמה על עסקה למיזוג פעילות הצמיגים שלה (חברת כסלו) עם חברה אחרת הפועלת בתחום, של האחים יואל ורוני וייס. ואולם, מניית שנפ לא הצליחה לשמור על הרמות הגבוהות שבהן שהתה - ועל רקע היחלשותה, בסוף 2018 החליטה החברה ליישם תוכנית התייעלות ורה-ארגון במגזר המצברים שלה, שהתאפיין בעלויות ייצור גבוהות ביחס לעלויות רכש מחו"ל - מה שגרר גם פיטורים של כמה עשרות עובדים מהחברה.

למרות זאת, מאז ועד כה המשיכה מניית שנפ לאבד גובה, וצלילה של כ-35% בערכה מתחילת מרץ השלימה לה צניחה של יותר מ-80% מרמת השיא שקבעה לפני פחות משלוש שנים. כיום המניה משקפת לחברה שווי שוק של כ-80 מיליון שקל בלבד. 

ח. מר: השקעה בטעם מר מאוד

חברת הפרויקטים ח. מר  סובלת כבר תקופה ארוכה מתוצאות כספיות חלשות, והפסדיה נערמים והולכים. הידרדרות מצבה הפיננסי של ח. מר גם מוביל זה כמה רבעונים את רואי החשבון של החברה, הנמצאת בשליטת קרן פימי, להפנות את תשומת לב המשקיעים ליכולת עמידתה באמות המידה הפיננסיות, תחזית תזרים המזומנים ותוכניות ההנהלה והדירקטוריון לעמידה בהתחייבויותיה.

בהמשך לכך, ח. מר, העוסקת בביצוע פרויקטים ואספקת שירותים בתחומי התקשורת והביטחון, פועלת בחודשים האחרונים מול הבנקים לקבלת ויתורים על עמידה בחלק מאמות המידה הפיננסיות שלהן התחייבה מולם. 

החודש החולף רחוק מלסייע לח. מר להתאושש, עם צלילה של יותר מ-30% בערך המניה, המשקפת לחברה שווי מצומק של פחות מ-30 מיליון שקל - מה שמוביל למחיקת עיקר ערכה (כ-95%) לעומת השיא שאליו הגיעה ב-2013, אז נסחרה החברה לפי שווי שוק של כ-550 מיליון שקל.

אחים יעקובי: המניה איבדה 90% בשנתיים

קבוצת התשתיות אחים יעקובי  מתמודדת כבר תקופה ארוכה עם אתגרים שונים בפעילותה, ו"המכה" האחרונה שנחתה עליה הגיעה בחודשים האחרונים בדמות קריסתה של חברת הפרויקטים אורתם סהר, שכמחצית ממניותיה מוחזקות בידי יעקובי. הסדר חוב זה הוביל למחיקת יתרת השקעתה של אחים יעקובי באורתם סהר, כשלוש שנים לאחר שנכנסה להשקעה בה במסגרת הסדר החוב הראשון שבוצע באורתם סהר.

הפגיעה של אורתם סהר בדוחותיה של יעקובי, העוסקת בביצוע פרויקטים בתחומים שונים, הגיעה לאחר שבשנים קודמות סבלה החברה, בין השאר, ממעורבותה בפרויקט הקמת שדה התעופה החדש בתמנע, הסמוך לאילת.

בשורה התחתונה, מאז שהצטרפה לבורסה, גדלים והולכים הפסדיה של הקבוצה, שנמצאת בשליטת האחים פיני ואמיר יעקובי - ומנייתה, שהתחילה להיסחר בסוף 2017, איבדה יותר מ-30% מערכה מתחילת החודש הנוכחי, והשלימה צלילה של כ-90% בתוך קצת יותר משנתיים, לשווי שוק מצומק הנע סביב 30 מיליון שקל.

ברן: הפספוס הגדול בהצעת הרכש

בתחילת השנה עלתה חברת ההנדסה ברן  לכותרות, בעקבות הודעה חריגה שקיבלה ממאיר דור, אחד מבעליה, ולפיה הוא מאוים בתביעה על ידי בעל מניות, במקרה שימכור את מניות השליטה שלו בחברה. האפשרות למכירת מניות השליטה בברן, של דור יחד עם שותפו לשליטה, אלכסנדר נסיס, עלתה על הפרק בתחילת 2019, אבל מאז לא נרשמה התקדמות בעסקה.

חדשות אלה הגיעו לאחר כמה שנים של מציאות עסקית מאתגרת שנחתה על ברן - בין השאר, בהשפעת ביטולם ועצירתם של פרויקטים שלה בישראל וברוסיה.

החודש האחרון הסב כאב נוסף לבעלי המניות של ברן, שאיבדו כ-30% נוספים מערך החזקותיהם. שווייה הנוכחי של ברן, כ-40 מיליון שקל, מדגיש שוב את הפספוס הגדול של המשקיעים מ-2012, אז הם החליטו לדחות הצעת רכש שהגיש נסיס (יחד עם שותפיו ממשפחת ריגר) למניות החברה, לפי מחיר למניה הגבוה ביותר מפי 10 לעומת המחיר הנוכחי. 

עוד כתבות

נעמה איזנברוך ודני רופ. לשכת רואי החשבון מול קמפיין משרד האוצר / צילום: אביב חופי, צילום מסך

היינו קודרים קודם: מה מפריע ללשכת רואי החשבון בקמפיין משרד האוצר

וגם: הגרסה הגרמנית של הסדרה "שטוקהולם" יוצאת בימים אלה לצילומים בקלן ובון ● השיחה

ג'ו ביידן ודונלד טראמפ / צילום: Associated Press

נערכים לבחירות בארה"ב: האקרים ינסו לפרוץ למכונות ההצבעה

גורמים של ביטחון לאומי בארה"ב מזהירים מפני איום על הבחירות מצד מדינות יריבות ● מקורות ביון אמריקאים אומרים שרוסיה בדקה מערכות הצבעה של מדינות בארה"ב בבחירות לנשיאות ב-2016 ● החשש מפני בלאגן בנובמבר הביא את אחת היצרניות לאפשר להאקרים לאתר פרצות

מפגינה בהפגנת העצמאים בגן בצ'רלס קלור, בתל אביב / צילום: שלומי יוסף, גלובס

חילוקי דעות, הפרד ומשול וראיון אחד אצל אופירה וברקו: לאן נעלמה מחאת העצמאים?

כל אחד מארגוני העצמאים מושך לכיוון אחר, ההפגנות הכלכליות שהובילו ראשי המאבק שינו כיוון, והפוליטיקאים ואנשי האוצר ניצלו את המצב וטיפלו במחאה בשיטה של הפרד ומשול • מה קרה למחאת העצמאים, שעד לפני חודש נראתה שתוביל את הממשלה לשינוי היסטורי במעמדם

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ / צילום: ONATHAN ERNST, רויטרס

טראמפ חתם על צו נשיאותי נגד טיקטוק: החברה "המומה מהצעד"

הצו ייכנס לתוקף תוך 45 יום ● בעקבות הצו, מניית טנסט (Tencent) חברת האם של WeChat צוללת ביותר מ-7%

שר התקשורת החדש, יועז הנדל / צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הסתיים השלב המרכזי במכרז הסלולר לתדרי דור חמישי

שלוש המתמודדות יקבלו כל אחת 10 מגה בתחום תדרי ה-700 מגה הרץ ● הסכום טרם פורסם אך ההשערה היא שהוא בהתאם להערכות משרד התקשורת

משפחת הדרי  / צילום: איל יצהר, גלובס

“לא מאמינה שאלה החיים שלי. זה גיהינום"

איילה הדרי עבדה 40 שנה בנתב"ג, עד שהוצאה לחל"ת, שכבר הוארך עד אמצע 2021. ● הקצבאות שבאמצעותן היא מתקיימת לא מאפשרות לה לטפל בבעלה החולה ולסייע לשני ילדיה, שגם הם בחל"ת: "הולכת נגד זרם חזק שאני לא יכולה להתגבר עליו" ● פרויקט מיוחד

מימין: אשטון קוצ'ר, אם.סי האמר, ג'בייל מגי, כריס רוק ואופרה ווינפרי. מרגישים שהם חייבים להיות נוכחים כל הזמן / צילומים: AP, רויטרס

קלאב האוס: הרשת החברתית של המפורסמים כבר שווה 100 מיליון דולר

מסיבות רבות משתתפים, כניסה בהזמנה אישית בלבד והתחככות באנשי הון־סיכון וכוכבי הוליווד ● האם קלאב האוס תכבוש גם את ההמונים?

שיירת המחאה של יוצאי חיל הים הקוראת לחקירת פרשת הצוללות  / צילום:

"בידיים נקיות": שיירת מחאה של יוצאי חיל הים קוראת לחקור את פרשת הצוללות

השיירה יצאה בצהריים ביותר מ-100 מכוניות מחיפה, דרך לטרון, אל בית ראש הממשלה בירושלים ● מובילי המחאה דורשים "להקים ועדת חקירה ממלכתית לחקר תהליך קבלת ההחלטות של הדרג המדיני והצבאי בקשר למכירת ורכישת כלי השיט האסטרטגיים"

חמש משפחות משרטטות, צעד אחר צעד, את הנפילה הכואבת מאז מרץ ועד היום / צילום: איל יצהר, גלובס

האם אתם מספיק עשירים כדי לשרוד את הקורונה? האזינו

משפחות ממעמד הביניים משרטטות את הנפילה הכואבת מאז איבדו את מקור פרנסתן במרץ ועד היום ● "רבים יספגו ירידה דרסטית ברמת החיים, וחלק גם ייפלו לעוני" ● פרויקט מיוחד

בורסת וול סטריט / צילום: Associated Press

פייסבוק, אפל ואלפאבית הובילו את מדד הנאסד"ק לשיא חדש

נייס קפצה לשיא חדש ● כ-1.19 מיליון תביעות חדשות לדמי אבטלה בארה"ב בשבוע האחרון, לעומת צפי לכ-1.42 מיליון תביעות ●  הזהב לא עוצר וטיפס למחיר של 2,072 דולר לאונקיה ● בורסות אירופה סגרו בירידות

דרור פויר / צילום: יונתן בלום

כל מה שידענו על האנושות השתנה השבוע בזכות מיקרוסקופ אחד

343 שנה אחרי שנצפה לראשונה תא הזרע שוחה כדולפין בתנועות סימטריות, גילינו שהוא בכלל מתפתל סביב עצמו כמו מקדחה ששמו על הרצפה ולא ניתקו מהחשמל ● מה זה אומר עלינו?

העיתונאי אבישי בן חיים מותקף בהפגנה מול בית ראש הממשלה. עיתונאים מותקפים ואף אחד לא עומד לדין / צילום: צילום מסך חדשות 13

כדי להגן על עיתונאים ועל הדמוקרטיה אין צורך בחקיקה פלילית מיוחדת

מכון החשיבה "זולת" יצא ביוזמה לקבוע עבירה פלילית חדשה בחוק העונשין נגד מי שתוקפים עיתונאים • היוזמה נועדה למטרה ראויה, אבל היא מיותרת • הטיפול בנושא יכול וצריך להיעשות באמצעות הגברת האכיפה בהסתמך על הוראות החוק הקיימות, וגם באמצעות חינוך והסברה

משפחת הריס / צילום: איל יצהר, גלובס

"אני במקום של איך אני משיגה לחם למחר. לחם. למחר. אתה מבין?"

איילת ואיתי הריס, בעלי משחקיית הילדים גליצ'ה בראשון לציון, משתכרים היום מינימום כעובדי סופר וכורעים תחת נטל ההלוואות ● "אנחנו מקבלים בשר מאמא שלי ופירות מאבא שלי, ועם המים שיוצאים מהמזגנים משקים את העציצים" ● פרויקט מיוחד

רועי רגרמן, מנכ”ל קבוצת חמת / צילום: יואב פרידלנד

רועי רגרמן, מנכ"ל חמת: "האתגר המרכזי הוא האי ודאות"

אתגר המנכ"ל עם רועי רגרמן, מנכ"ל קבוצת חמת, על ההסתגלות לעולם החדש שאחרי התפרצות הקורונה

בניין הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: Baz Ratner , רויטרס

נעילה מעורבת בבורסה; נייס זינקה ב-6.2%, פתאל ב-7.8%

מחזור המסחר היה גבוה בהרבה מהממוצע והסתכם בכ-5.9 מיליארד שקל על רקע עדכון מדדי הבורסה ● בזן רשמה הפסד של 11 מיליון דולר ברבעון השני לעומת הפסד של 147 מיליון דולר ברבעון הראשון השנה ● הדולר נחלש

חוקר המח, יוחאי עתריה / צילום: איל יצהר, גלובס

מדעי הבדידות: הכירו את הפרופסור שיגרום לכם לשכוח את כל מה שסיפרו לכם על חוקרי מוח

שיחה תזזיתית ומרתקת עם הפילוסוף וחוקר המוח פרופ' יוחאי עתריה, שמתחילה בנבכי המחשב, עוברת בשואה ובשבי ונגמרת בחרדה מהסגר

יוסי אבו / צילום: דלק קידוחים

איש תשובה: יוסי אבו מנכ"ל דלק קידוחים מסכם שבוע סוער וגיוס מוצלח

יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים, מסכם מהלך מוצלח לגיוס של 2.25 מיליארד דולר בהנפקת איגרות החוב בחו"ל, ומציג את התוכניות הפיננסיות להמשך ● לדבריו, שוק ההון טעה כשתמחר בחודש יוני את אג"ח א' במחירי שפל

מיקרוסופט / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

עובדי מיקרוסופט סין פיתחו פיצ'ר נגד שעות נוספות

התכתבויות פנימיות בהן מהנדסים במיקרוסופט סין דנים על שעות העבודה בחברה הפכו ויראליות בימים האחרונים ● מההתכתבות עולה כי עובדים במיקרוסופט פיתחו כלי ממוחשב שבודק אלו עובדים מחוברים בשעות הלילה המאוחרות ושולח להם אזהרה המורה להם להפסיק לעבוד

דירות למכירה ולהשכרה / צילום: פאול אורלייב

WeCheck: כוח המיקוח של השוכרים עולה, משפחות יחליפו את הצעירים שעזבו

מנתוני חברת WeCheck עולה כי נכון לחודש יוני שוק השכירות כמעט ולא נפגע מהשלכות מגפת הקורונה ● עם זאת, הירידה בהיקף השוכרים הצעירים בלמה את עליית מחירי השכירות

ביירות ביום הפיצוץ. שיקום הנמל יעלה עשרות מיליארדי דולרים / צילום: Hassan Ammar, Associated Press

"בואו נחזור להיות צרפתים": הציבור בלבנון מביע חוסר אמון בממשלה

הכעס על אוזלת היד של הממשלה הביא להפצה ויראלית של עצומה הקוראת ללבנונים לדרוש את החזרת השלטון הקולוניאליסטי של צרפת על המדינה ● מקרון ביקר היום במדינה והבטיח רפורמה פוליטית