בהתאם להנחיות מ' הבריאות: התחבורה הציבורית תופסק בערבים ובסופי השבוע

הערב תופסק התחבורה החל מהשעה 22:00 וממחר ובכל יום החל מהשעה 20:00 בערב ועד לפנות בוקר

נת"צ בתל אביב / צילום: shutterstock, שאטרסטוק
נת"צ בתל אביב / צילום: shutterstock, שאטרסטוק

הרשות לתחבורה ציבורית מודיעה כי בהתאם להוראות משרד הבריאות, תופסק פעילות התחבורה הציבורית בשעות הערב ובסופי השבוע. בימי השבוע, התחבורה הציבורית תחדל לפעול בשעות הערב, ובמהלך היום תופעל רק למרכזים חיוניים ומרכזי תעסוקה.

הערב תופסק התחבורה החל מהשעה 22:00 וממחר (ד') ובכל יום החל מהשעה 20:00 בערב ועד לפנות בוקר. בנוסף, התחבורה הציבורית תפסיק לפעול בסופי השבוע החל מיום חמישי בשעה 20:00 ותחזור לפעילות לפנות בוקר אור ליום ראשון. הפסקת התחבורה הציבורית בערבים ובסופי השבוע תכלול את קווי האוטובוס, הרכבת והרכבת הקלה.

התחבורה הציבורית בימי החול ועד לשעה 20:00 תמשיך לפעול למקומות חיוניים ובהם מרכזי תעסוקה, מרכולים ומרכזי הקניות, קופות החולים ובתי החולים. גורמי המקצוע במשרד התחבורה בהנחיית משרד הבריאות החליטו להפסיק את התחבורה הציבורית למקומות שאינם חיוניים ובהם מוסדות חינוך.

לפי הרשות לתחבורה ציבורית, אנשי המקצוע ברשות בשיתוף מפעילי התחבורה הציבורית מעדכנים את מפות הקווים, ובוחנים את נחיצותו של כל קו תחבורה. בהתאם, יופסקו כל קווי התחבורה אל מקומות הבילוי, קווי הלילה, קווי הסטודנטים והתלמידים ואל מוסדות הלימוד. בכל העת נערכת בחינה של השימוש וצרכי הנוסעים.

בימים האחרונים חלה ירידה משמעותית של עשרות אחוזים במספר המשתמשים בתחבורה הציבורית, בעקבות קריאת משרדי התחבורה והבריאות לצמצם נסיעות שאינן הכרחיות ובשל מספרם הגבוה של האנשים הנמצאים בבידוד בית או אשר אינם נדרשים להגיע למקום עבודתם. השבוע, חלה ירידה של כ-50% במספר הנוסעים, ובשל המגבלות החדשות צופים גורמים המקצוע כי נפח התנועה עוד ירד משמעותית. 

בנתיבי איילון מדווחים על ירידה של כ-30% בכמות הנסיעות, וברכבת ישראל על ירידה של 60%.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988