הנקראות ביותר

אל תספידו את הביטקוין: מה מלמדות המגמות על עתיד המטבע

השנה שחלפה נחשבת לאחת הקשות עבור המחזיקים בביטקוין • עם זאת, בחינה שלו ושל השוק מגלה תמונה אופטימית שונה לגמרי • מה רבים מאיתנו שוכחים או לא יודעים על ערך המטבע הדיגיטלי הנפוץ

לביטקוין תכונות ייחודיות/צילום: Shutterstock/א.ס.א.פ קרייטיב
לביטקוין תכונות ייחודיות/צילום: Shutterstock/א.ס.א.פ קרייטיב

הכתבה בשיתוף BT360 

בעיני רבים, השנה שעברה נרשמה כאחת הגרועות עבור הביטקוין ותעשיית המטבעות הדיגיטליים. במדורים הכלכליים פורסמו כותרות כגון "התרסקות", "הונאת פונזי", "התפוצצות הבועה", ועדויות על ההשקעות שירדו לטמיון. אולם מבט מעמיק יותר מציג תמונה שונה לחלוטין: לא רק ששווי הביטקוין בסוף "שנת ההתרסקות" גדל ביותר מ- 300% לעומת שוויו בתחילת 2017 אלא שהמגמות מתחת לפני השטח מצביעות דווקא על שנה מצוינת עבור מלך המטבעות הדיגיטליים. ההסברים לפניכם:

* למטבע הדיגיטלי יש ערך פנימי שלא יסולא בפז - הערך של הרשת שעליה הוא מושתת. מדובר ברשת כלכלית עצמאית ונטולת מתווכים, המאפשרת לכל אחד להחזיק הון באמצעים דיגיטליים, ולבצע העברות כספים (גם בשווי של מיליונים) תוך מספר דקות, ובעמלות אפסיות.

אלה הן תכונות ייחודיות למטבעות הדיגיטליים שלא נמצאות כיום בכסף פיאט (הכסף המסורתי). בניגוד, למשל, לאמצעי חליפין שהתבססו על האמונה בערכם (למשל הצבעונים, ששימשו למסחר במאה ה-17 בהולנד, אליהם נוטים להשוות את הביטקוין), למטבע הדיגיטלי המדובר יש כמה וכמה יתרונות מובנים. בראשם - כאמור, היעדר הצורך במתווכים, כגון בנקים וממשלות. בעלי הביטקוין הוא האדון היחיד לכסף שברשותו, ואינו כפוף להחלטות פוליטיות או כלכליות של גורמים חיצוניים.

הכתבה המלאה תופיע במגזין Crypto 360 בהפקת המחלקה המסחרית של גלובס, שיצורף לעיתון ב-19.3.19

לאתר BT360 הקליקו כאן>>

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות