הנקראות ביותר

סקר הסקרים: כחול לבן ממשיכה לדמם מנדטים, הליכוד מטפסת

מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה • כל הסקרים מכל כלי התקשורת • "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הלוהטת

כחול לבן של בני גנץ ויאיר לפיד הגיעה לשפל חדש: לפי סקר שפורסם היום (ג') ב"וואלה!" מפלגת הגנרלים זוכה ל-29 מנדטים בלבד, ואילו הליכוד מובילה את הרשימה עם 32 מנדטים. זהו הסקר השני השבוע שחוזה מהפך בצמרת הטבלה, אחרי סקר "כאן 11" שפורסם ביום ראשון. ייתכן שלירי הטילים על תל אביב בסוף השבוע ולדליפת המידע על הפריצה האיראנית לטלפון של גנץ היתה השפעה על התוצאות.

החלטתם כבר למי להצביע? בואו למצוא את המאץ' הכלכלי שלכם

הרכבה של הממשלה הבאה יוכרע, כך נראה בשלב זה, בידי אחוז החסימה. לפחות ארבע מפלגות נעות על הציר שבין 0 ל-5 מנדטים, ורק כשיתברר באופן סופי מי מהן בפנים ומי בחוץ - אפשר יהיה לומר משהו על גודל הגושים. לפי ממוצע הסקרים האחרונים כחול לבן עדיין בראש, אבל הפער בינה לבין הליכוד זניח. אם זו תהיה תמונת המצב ב-10 באפריל - לגנץ ולפיד אין כמעט סיכוי להקים ממשלה.

המפלגות שנאבקות בתחתית הטבלה הן זהות, ישראל ביתנו, בלד-רעם וכולנו, ובסקרים מסוימים גם מרצ והימין החדש. גשר של אורלי לוי-אבקסיס לא עוברת את אחוז החסימה באף סקר בשלב זה. 

סכום המנדטים בגרף הממוצע לא בהכרח מגיע ל-120, משום שישנן מפלגות שבחלק מהסקרים עוברות את אחוז החסימה, אבל בממוצע נמצאות מתחתיו. גרף הממוצע מבוסס על חמשת הסקרים האחרונים שפורסמו בכלי התקשורת:

 סקר חדשות 12 מתאריך 14 במרץ.
 סקר ישראל היום ו-i24 News מתאריך 15 במרץ.
 סקר מקור ראשון מתאריך 15 במרץ.
 סקר כאן 11 מתאריך 17 במרץ. 
 סקר וואלה! מתאריך 19 במרץ.

פירוט הסקרים:

 

חלק מהסקרים, בהם של כאן 11, מבוצעים על ידי מכון דיירקט פולס שבבעלות שלמה פילבר, עד המדינה בתיק 4000 שבו צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו להיות מואשם בשוחד, ולשעבר מנכ"ל משרד התקשורת ופעיל ליכוד ותיק. טל שניידר חשפה ב"גלובס" בחודש פברואר כי שיטת הסקירה של פילבר שנויה במחלוקת ומבוססת מסרונים, וכן כי החברה שבבעלותו מייעצת למפלגת הימין החדש של איילת שקד ונפתלי בנט. מטעם תאגיד השידור "כאן" נמסר בתגובה לכתבה כי "כאשר אנחנו מזמינים סקרים מדיירקט פולס הדבר נעשה מול מנהלת המחקר בלבד, גב' נטלי פלדמן שהינה אשת מקצוע ותיקה בתחום. שיטת הסקירה של החברה היא חדשנית ונבחרה על-פי שיקול דעתנו המקצועי, לביצוע סקרים נקודתיים". 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות