הנקראות ביותר

שקד: לא משעה בינתיים את אפי נוה מהוועדה לבחירת שופטים

שרת המשפטים: "בתום החקירה ולימוד החומר, תגובש במשרד המשפטים עמדה בנושא ההשתתפות של נוה בישיבת הוועדה הקרובה" ● נוה, ראש לשכת עוה"ד, אינו מתכוון להתפטר או להשעות את עצמו מהחברות בוועדה היוקרתית, למרות החקירה שמתנהלת נגדו ● לפי החשד הנחקר, נוה סייע למקורבת שלו לעבור בנתב"ג ללא החתמת דרכון בביקורת הדרכונים

שרת המשפטים, איילת שקד, שמשמשת גם כיו"רית הוועדה לבחירת שופטים, לא מתכוונת להשעות כעת את ראש לשכת עורכי הדין, אפי נוה, מהחברות בוועדה בשל החקירה שמתנהלת בעניינו - כך הבהירה היום (א') לשכת שרת המשפטים.

עם זאת, נראה כי הלחץ הציבורי להשעות את נוה מחברותו בוועדה נותן את אותותיו. שקד ציינה היום כי "בתום החקירה ולימוד החומר, תגובש במשרד המשפטים עמדה בנושא ההשתתפות של נוה בישיבת הוועדה הקרובה". 

עוד נמסר מלשכת שקד כי "בירור שנערך במשרד המשפטים העלה כי החקירה בעניין תסתיים, ככל הנראה, בתוך זמן קצר ביותר, בעוד ישיבת הוועדה לבחירת שופטים קבועה לעוד למעלה מחודש ימים".

ברית עם שקד

גם נוה עצמו אינו מתכוון להתפטר או להשעות עצמו מהחברות בוועדה, למרות החקירה שמתנהלת נגדו. נזכיר כי עו"ד נוה נחקר לאחרונה באזהרה במשטרה, בעקבות החשד כי סייע למקורבת שלו לעבור ללא החתמת דרכון בביקורת הדרכונים בנמל התעופה בן-גוריון, בכניסתה לארץ. לפי דיווח של הכתב גיא פלג בחברת החדשות, הבקרים של רשות שדות התעופה (רש"ת) הבחינו במעשיו של נוה ועיכבו אותו. אולם כשהתבררה זהותו, הם נדרשו לפנות לפרקליטות כדי לאשר את חקירתו. במהלך החקירה הודה נוה בעניין, ומסר כי המעשה שלו נעשה על רקע הליך גירושים שבו הוא מעורב.

לפי החשד, נוה עבר בכך על חוק הכניסה לישראל. כמו כן, הוא חשוד בקבלת דבר במרמה.

נוה טוען כי הסיבה להתנהלות המוזרה הזאת שלו, שמהווה לכאורה גם עבירה פלילית, היא חשש שלו ממעקב של חוקרים פרטיים אחר יציאותיו לחו"ל. 

יצוין כי היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, פסל את עצמו מלעסוק בחקירה בשל קרבתו לנוה. מי שאישר לחקור את נוה באזהרה היה פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן. 

בניגוד למקרים אחרים שבהם נחקרים אישי ציבור, דוברות הפרקליטות והמשטרה החליטו שלא לחשוף את דבר חקירתו של נוה לציבור. זאת, לטענתן, משיקולים של הגנה על הפרטיות של נוה. אך בסופו של דבר החקירה נחשפה על-ידי גיא פלג מחברת החדשות. 

עו"ד אפי נוה, בעליו של משרד פרטי שמתמחה בדיני נזיקין וביטוח, משמש גם כראש לשכת עורכי הדין מזה כ-3 שנים. הוא אהוד על רבים מקרב עורכי הדין. בתקופה הזאת הצליח נוה, פעמים רבות בשיתוף עם שקד, לקדם רפורמות משמעותיות במערכת המשפט, כגון הארכת תקופת ההתמחות במשפטים משנה לשנה וחצי, ושינוי מתכונת בחינת הלשכה.

התקפה על סלינגר

בנוסף, ברית שיצרו נוה ושקד הביאה למינוי שופטים המקובלים עליהם לבתי המשפט בכלל, ולעליון בפרט. לא אחת נמתחה ביקורת על נוה בשל הברית הזו ועל כך שהיא מביאה לפוליטיזציה של מערכת המשפט. לפני כשנתיים, בנובמבר 2016 פורסם בתוכנית "עובדה" תחקיר שחשף טלוויזיונית את הברית שנוצרה בין שקד לבין נוה בכל הנוגע למינוי שופטים, ברית המאפשרת לשניים לקדם ולמנות שופטים כמעט כאוות נפשם. 

באפריל השנה עלה שמו של נוה שוב לכותרות, כשהוא תקף את המפקחת על הביטוח (היוצאת), דורית סלינגר, באומרו כי היא המפקחת "הגרועה שהייתה מאז ומעולם". לדבריו, "כל 3 ימים יש חוזר שיוצא בתחום הביטוח. את לא מיישמת החלטות ממשלה להפחתת נטל הרגולציה. סוכנים מגיעים למצב שהם לא מסיימים את החודש, זה לא צריך להיות ככה; ואם את כמפקחת רוצה לבטל את סוכן הביטוח, זאת דעה לגיטימית, אך תגידי את זה ישר בפנים".

נוה מסר בתגובה לחקירה בעניינו: "המקרה המדובר הוא חלק מהליך גירושים קשה וכואב שאני חווה לצערי, ושהינו חסוי על-פי דין. מפאת פרטיותם של ילדיי ומשפחתי אין בכוונתי להתייחס לנושא, ואני מקווה שהעיסוק האובססיבי והפוגעני בחיי הפרטיים ייפסק". 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות