הנקראות ביותר

פדיון בתי המלון בישראל עלה ב-10%; באילת לבדה כמיליארד ש'

במחצית הראשונה של 2018 הסתכם פדיון בתי המלון בארץ ב-5.6 מיליארד שקל • כשליש מפדיון התיירים נרשם במלונות בירושלים ובת"א • הישראלים מעדיפים את המלונות באילת ובים המלח

מלון רימונים אילת / צילום: רמי סלומון
מלון רימונים אילת / צילום: רמי סלומון

פדיון בתי המלון במחצית הראשונה של 2018 הסתכם ב-5.6 מיליארד שקל במחירים שוטפים - כך מפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. 46% מהסכום הזה, כלומר 2.6 מיליארד שקל, התקבל מתיירים. פדיון של כ-3 מיליארד שקל התקבל מישראל (עבור לינות, אירועים ושאר שירותי המלונות).

ביחס לינואר-יוני 2017, הפדיון של מחצית השנה הנוכחית משקף עלייה של 10%, לפי תחשיב של 5% עלייה בפדיון מישראלים ו-17% עלייה בפדיון מלינות התיירים. עיקר התפוסה של התיירים במלונות בתל-אביב ובירושלים באה לידי ביטוי בכך שכשליש מפדיון התיירים נרשם במלונות בשתי הערים הללו.

46% מהפדיון של הישראלים נרשם במלונות באילת ובים המלח: במלונות אילת לבדה הגיע הפדיון מלינות הישראלים ל-1.033 מיליארד שקל. 

מספר המלונות בישראל נכון למחצית הראשונה של 2018 עומד על 413, ובהם 54 אלף חדרים. תפוסת החדרים עלתה במעט ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, מ-65% ל-67%.

נתון נוסף מתייחס למספר המשרות בענף בתי המלון, שבסיכום המחצית הראשונה של השנה עומד על 40 אלף משרות במלונות. 13% מהעובדים בבתי המלון בארץ מועסקים באמצעות חברות כוח-אדם. השכר הממוצע בענף, לפי נתוני הלמ"ס לתקופה שמינואר עד יוני 2018, עומד על כ-8,000 שקל לעובדי בתי המלון. השכר הממוצע לעובדים המועסקים דרך חברות כוח-אדם עמד על כ-6,000 שקל. 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נתח שוק וצרכנות?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות