אפל עמדה בתחזית הרווח, אך המכירות ירדו בכ-9%

מכרה ברבעון השלישי 45.5 מיליון אייפונים במחיר ממוצע של 618.72 דולר - מחיר נמוך מהרמה ברבעון המקביל ונמוך אף מתחזיות האנליסטים

טים קוק, מנכ``ל אפל / צילום: רויטרס
טים קוק, מנכ``ל אפל / צילום: רויטרס

אפל  דיווחה הלילה (ג') על תוצאות הרבעון השלישי של השנה ונראה כי המשקיעים לא אוהבים את מה שהם רואים. החברה מכרה ברבעון השלישי של השנה כ-45.5 מיליון מכשירי אייפון, אך המחיר הממוצע של כל אייפון שנמכר עמד על 618.72 דולר בעוד ברבעון המקביל אשתקד עמד מחיר ממוצע של אייפון על 670 דולר. האנליסטים צפו שמחיר אייפון מממוצע שנמכר ברבעון השלישי יהיה 625 דולר.

אפל מעריכה כי ברבעון הרביעי של השנה יעמוד שיעור הרווח הגולמי של החברה ברמה של 38%-38.5% מהמכירות. התחזית של אפל נמוכה מתחזיות האנליסטים, שצפו שיעור רווח גולמי של כמעט 39%, אך מכיוון שלא מדובר בתחזיות ששונות באופן דרמטי מתחזיות האנליסטים, המניה מגיבה במתינות יחסית ויורדת לאחר המסחר בכ-3%.

מכירות האייפונים משמעותיות ביותר עבור אפל. שני שליש מהכנסות החברה באים משם ולכן נראה שירידה בהכנסות החברה בזירה זו תגרום, לראשונה מ-2001, לחברה להציג ירידה בהכנסות השנתיות.

אפל צופה כי ההכנסות ברבעון הרביעי של השנה ינועו בטווח של 76-78 מיליארד דולר. תחזית זו של החברה גבוהה במעט מתחזיות האנליסטים, שצפו הכנסות של 75.38 מיליארד דולר. 

כאמור, ברבעון השלישי של השנה מכרה אפל 45.5 מיליון מכשירי אייפון, נתון טוב אך במעט מהתחזיות המוקדמות שצפו מכירות של 45 מיליון מכשירים. בסך הכל סיימה אפל את הרבעון השלישי של השנה עם רווח של 1.67 דולר למניה, לעומת רווח של 1.96 דולר ברבעון המקביל אשתקד.

הכנסות החברה ברבעון החולף ירדו ב-9% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל והסתכמו ב-46.9 מיליארד דולר, בהתאם לתחזיות האנליסטים שהעריכו כי רווחי הרבעון יסתכמו ב-1.66 דולר למניה.

 

צרו איתנו קשר *5988