גלובס - עיתון העסקים של ישראלאתר נגיש

"לא חייבים להיות עשירים כדי להחזיק מועדון כדורגל בישראל"

סתיו שחם, רואה חשבון במקצועו ואוהד הפועל ת"א במקור, התגלגל להיות הבעלים של הפועל כפ"ס ■ הוא מאמין שהקפיצה של המועדון תגיע ברגע שייבנה אצטדיון חדש ("כבר עובדים על שינוי תב"ע"), מודה שהבעלות עוזרת גם מחוץ למגרש ("זה פותח דלתות ואפשרויות"), ומאמין שהשרון ייכבש בקרוב ("יבוא יום ונהיה הכי גדולים באזור, כרגע יש את נתניה")

סתיו שחם בעלי הפועל כפ"ס / צלם: תמר מצפי
סתיו שחם בעלי הפועל כפ"ס / צלם: תמר מצפי

את סתיו שחם פגשנו השבוע בבוקר המשחק של הפועל כפ"ס בסמי עופר מול מכבי חיפה. שום שריר לא זז בפניו. ככה כבר שנתיים וחצי מאז רכש מבית המשפט את שרידי הפועל כפ"ס, העלה אותה מליגה א' לליגת העל, ומחזיק אותה מעל המים בלי להשתולל כספית וכמובן עם 4 נקודות שלקח ממכבי חיפה, המושקעת, הנוצצת והירוקה לא פחות.

שחם, 43, רואה חשבון, לשעבר בארנסט אנד יאנג. לפני 15 שנה, בגיל 28, הקים את חברת ההייטק סגמנט היושבת ברעננה שעוסקת במערכות ניהול אלקטרוניות. בשמונה השנים האחרונות החברה לא גייסה כספים, ולפני שנתיים השקיעה בחברת ניווט. לפי הערכות בענף, היא רווחית. לאחרונה פתח שחם חברת מחקר לניתוח שווקים.

***

שחם אוהד הפועל ת"א במקורו, יציעים 4-5 בבלומפילד, כשעוד לא היו יציעי אולטראס. "המשכתי לאהוד אותם עד שהגיעה הפנייה מראש עיריית כפר סבא".

- למה אתה?

"הייתה לי הכרות מוקדמת עם יהודה בן חמו, ראש העיר, ואלי יאני דיבר עם שנינו".

- לא היה עדיף להיות הבעלים של הפועל ת"א?

"הפועל ת"א תמיד תישאר בלב שלי, אבל יחד עם זאת אני אוהד הפועל כפ"ס היום והבעלים שלה. הפועל כפ"ס הוא מועדון מיוחד. כשאתה ילד אתה חולם להיות כוכב כדורגל ואחרי שעברת את השלב שאתה יכול להגשים את זה, אז יש הרבה אוהדים שהיו חולמים להיות בעלים של קבוצת כדורגל כי זהו משהו שהוא סקסי, מעניין, מאתגר ויש בו המון תקשורת ופרסום. אם הפועל ת"א היו פונים אלי, לא הייתי לוקח, כי הפועל ת"א הוא מועדון ענק. הפועל ת"א צריכה בעל בית מאוד עשיר כדי לענות על כל הגחמות של אוהדי הקבוצה. אפילו כבירי אמר שבאיזשהו שלב ירצה לראות את המיליארדר שייקח את זה ממנו. הפועל ת"א זה לא רק ניהול, הפועל ת"א צריכה להיות מועדון אירופאי ולא צריכה ליפול ממכבי ת"א בשום פרמטר. בשביל זה היא צריכה כסף, והרבה".

- איפה אתה עומד מבחינה פיננסית בין בעלי קבוצות ליגת העל?

"איפשהוא באמצע. לא צריך לעשות אקזיט בשביל לעשות כסף במדינת ישראל. היו לי אי-אילו אקזיטים כאלה ואחרים אבל לא ברמה שאפשר לרוץ עכשיו לליגת האלופות".

- זה נותן לך פריבילגיה להחזיק את זה לאורך זמן, או כמשמורת עד שיבוא מישהו יותר כבד?

"אתקן לך את הקונספציה הזו. לא חייבים להיות עשירים כדי להחזיק מועדון כדורגל בישראל. צריך לדעת לנהל. אחת המטרות שלי בהפועל כפ"ס - ואני שמח שאני מגיע לזה - זה שהיא תוכל להחזיק את עצמה ממקורות כספיים עצמיים. אין סיבה בעולם שגם מועדונים גדולים מהפועל כפ"ס לא יעמדו בזה. הכסף הגדול צריך להגיע למקרים שקבוצה רוצה לרוץ לאליפות או להגיע לשלב הבתים של ליגת האלופות. עם שכר שחקנים מינימלי, אולי קצת יותר, אפשר להגיע להישגים ואנחנו רואים את הפועל רעננה שמועמדת רצינית לפלייאוף עליון, עם תקציב שהוא לא יותר גדול מהפועל כפ"ס. מה שיפה אצל הפועל כפ"ס שהיא תצליח להגיע לשנה למחזור פעילות של 15 מיליון שקל, שרוב רובו ממקורות עצמיים, בין אם זה בית ספר לכדורגל שמתקרב היום ל-1,500 ילדים, מחלקת נוער, כמעט 2,000 מנויים בשנה והרבה כסף שמגיע ממכירת כרטיסים ומחנות המרצ'נדייז שמכרה השנה ב-700 אלף שקל. עשינו בקיץ קייטנות של 400 ילדים שגם הכניסו 700 אלף שקל".

- אתה עוד בשלב שבו הכסף נכנס בגלל התלהבות. אבל אם הקבוצה תהיה קבוצת פלייאוף תחתון ותקדיש חייה לאיזון כלכלי, האוהדים שהכניסו כסף כבר לא יהיו שם כדי לפרנס אותה.

"הפועל כפ"ס הוא עדיין מועדון בבנייה. ברגע שיהיה לו אצטדיון חדש - ויהיה לו אצטדיון חדש - הוא יגיע למצב שיהיו לו 10,000 אוהדים ואז הוא יוכל למכור 7,000-8,000 מנויים, מה שיאפשר לו להתמודד באמת בצמרת הכדורגל הישראלי. תראה את הפועל ב"ש. עד לפני שלוש שנים נלחמה נגד מכבי נתניה כדי לא לרדת ליגה והיום היא מתמודדת נגד מכבי ת"א על אליפות. האצטדיון החדש בב"ש הוא זה ששדרג אותה בצורה משמעותית. 13,000 מנויים זה 12-13 מיליון שקל, זה אפגרייד מטורף. האצטדיון הוא מילת המפתח לקידום הפועל כפ"ס".

- איזה אצטדיון?

"מזה שנה וחצי אני פועל יחד עם ראש העיר בנושא האצטדיון. לויטה יושב על שטח של 65 דונם שמתאים בדיוק לאצטדיון בסדר גודל של 15 אלף מקומות ישיבה. המיקום שלו הכי מדהים שיכול להיות, קרוב לכביש 6, מרכז הארץ. כרגע השטח הזה הוא בבעלות עיריית כפר סבא ומוגדר לצערנו על-ידי המינהל כשטח ספורט. העירייה פועלת לשינוי התב"ע של האצטדיון ושל כל איזור התעשייה סביבו על מנת להפוך אותו לשטח מסחרי. ברגע שזה יקרה, תוך שבוע יש לנו כבר 5-6 משקיעים שמעוניינים לקחת את האצטדיון הזה כדי לבנות אצטדיון משולב במסחר ומגורים. גם הטוטו כבר נתן לנו אור ירוק. ברור לנו שהעירייה לא תממן את זה מכספי התושבים ולכן אנחנו בונים על כספי המשקיעים שאני אחד מהם. זה יהיה אצטדיון צנוע של עד 12 אלף מקומות שלא יהיה גרנדיוזי כמו נתניה או המושבה. אצטדיון של עד 100 מיליון שקל השקעה. משהו בין הרצליה ולבאר שבע מבחינת מבנה. אפשר להחזיק קבוצה בליגת העל בלי להיות מיליונר, כל עוד מתייחסים למועדון כמו חברה עסקית רגילה".

-  מה יוצא לך מזה?

"אני חי טוב. נשוי, ארבעה ילדים. מרוויח את לחמי ונהנה מהחיים. הכדורגל הוא סוג של אתגר ואני שמח שהשארתי חותם. הסיפוק שיש לך מאתגר כשאתה לא לחוץ כספית ולא טרוד בחיים שלך, הוא ענק. יש דברים שאתה עושה בשביל הנפש שלך. לא אכחיש שעצם היותי בכדורגל תורם לי לעסקים שלי. הרבה אנשים יודעים מי זה סתיו שחם. זה פותח דלתות ואפשרויות. אם תהיה התייחסות בארץ למועדוני כדורגל כגופים כלכליים נטו, כולם ירוויחו מזה".

- למה אתה מתכוון?

"היום מרבית מועדוני הכדורגל מוחזקים על-ידי אנשים שמונעים או מרגש או משיקולים זרים. אסור שזה יקרה. אוהד כדורגל שירכוש את הקבוצה שלו, צפוי שיתרסק, כי הוא יעדיף עוד שחקן. יחתים את בן רייכרט במיליון אירו ומחר את טוטו תמוז בעוד מיליון ולא יחשוב כלכלית. הוא חייב לנתק את הרגש של האוהד מהרגש של המנהל ואם לא יעשה את זה המועדון יידרדר. אני מנתק את הרגש ברגע שזה מדובר בפן הכלכלי. לי חשוב שהפועל כפ"ס בכל רגע נתון תהיה מאוזנת כלכלית, גם אם כל שנה היא תיאלץ להלחם נגד הירידה. הפועל כפ"ס נמצאת במצב כזה שאם חס וחלילה היא תרד לליגה הלאומית היא תעלה אחרי שנה. כלכלית היא הרבה יותר חזקה מכל מועדון אחר בליגה הלאומית. אין שום סיבה ששאר המועדונים - שלא רצים לאליפות - לא יתנהגו ככה".

***

בשנתיים הראשונות למיזם של שחם נשבו רוחות קרירות מצידם של שני השותפים ומי שנחשבים לסמלים הגדולים ביותר של המועדון - שלמה שרף ויצחק שום. את הביקורות של שרף ביציע העיתונות אי אפשר היה לפספס. לאחרונה הם נפגשו, הצטלמו יחד. הסכסוך נגמר? "היום אנחנו ביחסים טובים. שלמה אפילו נפגש איתי ביציע העיתונות לפני שבוע. לוקח זמן אחרי שנתיים של קרבות ואינטרסים, של כל אחד מהצדדים, להתפייס. לא יודע עד היום על מה רבנו אבל הם מפעילים בית ספר לכדורגל בכפר סבא, וזה קצת התנגש באינטרסים שלנו. מבחינתי אין לי בעיה שימשיכו להפעיל את בית הספר שלהם, וכל אחד ירוויח את לחמו. הפועל כפ"ס לא מפחדת היום משום שלוחה ומשום מועדון בסביבה, לא טוברוק ולא עלייה כפ"ס. יבוא יום ונהיה הכי גדולים באזור, כרגע יש את נתניה ומועדונים נוספים".

- ורעננה? יש תחושה שהם תפסו את המקום שלכם בזמן שנעדרתם.

"אשר אלון ודמיאן רויטמן, הבעלים, הם חברים טובים שלי. מחלקת הנוער שלהם היא בבעלות עירונית ולא שייכת להם. זו מחלקה מוצלחת שזוכה להצלחה בעקבות החור שהפועל כפ"ס יצרה עד שהגעתי. יחד עם זאת יש מקום לשתי הקבוצות. הפועל כפ"ס לא צריכה איחוד עם אף קבוצה. אם אשר אלון יחליט מחר לקחת את מכבי נתניה, אז לא תהיה הפועל רעננה. הפועל כפ"ס, אם סתיו שחם יהיה או לא, תתקיים".

- התבטאת בזמנו נגד ועדת ההיגוי של מנהלת הליגה. למה?

"אני חבר דירקטוריון המינהלת, ומתוקף כך אני חושב שאם מקימים ועדת היגוי שהיא ועדה מאוד חשובה לכדורגל הישראלי, מן הראוי שהחלטה על הקמת הוועדה והמשתתפים שלה, יועברו לאישור דירקטוריון המנהלת, דבר שלא נעשה. נבחרו שם אנשים שלטעמי הם לא האנשים הנכונים להמליץ לכדורגל הישראלי לאן ללכת. יש הרבה אנשים טובים וראויים לפניהם, לא בהכרח מתוך הכדורגל. למה הפועל כפ"ס מצליחה? כי הגיע מישהו שלא מבין בכדורגל אבל מבין בעסקים ובניהול והפך אותה מחדלת פרעון לקבוצת ליגת על לגיטימית. אם רוצים להקים ועדת היגוי צריך להביא אנשים שמבינים בניהול, יחד עם מישהו מאירופה שייתן לנו את ראשי הפרקים - אפילו את מוריניו - ולהביא מישהו מקרן הון סיכון או את מנכ"ל כתר פלסטיק או אוסם ולהקים צוות חשיבה וסיעור מוחות אמיתי, איך אפשר לקחת את הדבר הכושל הזה שנקרא כדורגל ישראלי ולהפוך אותו לכדורגל אמיתי".

- המנהלת הכניסה סכום כסף מטורף עבור זכויות שידור ובמקביל הקפידה לדרוש דרישות מקצועיות מהזכיין.

"הכדורגל זה המותג הכי גדול בעולם וצריך להתייחס אליו ככזה. אם נסתכל רק על כמה כסף אנחנו נקבל, אז במכרז הבא נקבל חצי. אולי כדאי לוותר קצת על סכומים בשביל תוכן".

- אתה מתכוון להמשיך להשתמש בשחקנים מושאלים כמו צ'יבוטה או קהינדה?

"הייתי מעדיף להשתמש רק בשחקני בית ולא לקחת אף מושאל. יחד עם זאת אני מציאותי. הכדורגלן הישראלי הוא לא בדיוק הכדורגלן האירופי. השתדלתי גם השנה להימנע מהשאלות אבל לא היתה לי ברירה. בעונה הבאה ננסה להימנע מזה. אנחנו גם יודעים שאם יבואו לאבא של ילד קבוצות כמו מכבי חיפה, מכבי ת"א, הפועל ת"א והפועל כפ"ס, אנחנו יודעים שכפ"ס תהיה בעדיפות אחרונה, כי מה לעשות, ילדים חולמים לשחק בליגת האלופות, ולא בלוויטה. הדעה שלי ושל ג'ורדי קרויף היא אחידה בנוגע למכסת הזרים. אם אנחנו רוצים שהכדורגל הישראלי יצמצם פערים מול אירופה ורואים שב-20 השנים האחרונות אנחנו רק מגדילים את הפערים - אם לא נבטל את מגבלת הזרים, הפערים רק יגדלו. אי אפשר עם חמישה זרים להתמודד באירופה כששם אין מגבלה כלל. זה לא יפגע בכדורגלן הישראלי, נהפוך הוא: אם הכדורגלן הישראלי יבין שמקומו בליגת העל לא מובטח, הואי יתאמץ יותר, יתאמן יותר, יירד בדרישות הכספיות שלו ויפסיק להיות כוכב. היום הם מרגישים בטוחים. זה לא צבא הגנה לישראל, זה לא יחידה 8200, זה כדורגל. תן להם רצון להלחם על כל תפקיד כי לא יכול להיות ששחקן כדורגל בינוני ירוויח כמו מנכ"ל בנק הפועלים".

- מה מבדיל בינך לבין שאר הבעלים?

"מה שחשוב לי זה האתגר והפן הכלכלי ולא גחמות או רצון להלהיב את הקהל ולרוץ לאירופה בכל מחיר בשביל ליהנות מהרגע. אני רץ למרחקים ארוכים. גם כספורטאי לשעבר, הייתי שחיין של 1,500 מטר".

עוד כתבות

חברת טבע / צילום: רויטרס

האיחוד האירופי קנס את טבע ב-60.5 מיליון אירו בשל פגיעה בתחרות

האיחוד קנס את חברת התרופות בשל הסכם שחתמה עם חברת ספלון לפני רכישתה, שהוביל לעיכוב בכניסת תחרות גנרית

אייל מליס / צלם: אוריה תדמור

מנכ"ל תנובה: "איבדנו מחזור מכירות של 350 מיליון שקל"

המנכ"ל אייל מליס אולי רצה להבהיר שתנובה לא נהנית מבוננזה ברווחים בתקופת הקורונה כפי שנהנות רשתות קמעונאות המזון, אך בפועל תנובה תסיים את 2020 עם צמיחה במכירות, והעלייה בפעילות הקמעונאית שלה קיזזה את הירידות במכירות שלה לשוק המוסדי

פעוט בבייג'ין מחזיק בידו במסכת המגן שלו / צילום: Andy Wong, Associated Press

תמכו בסין בשעתה הקשה, וקיבלו אות הערכה

וגם: הקריה האקדמית אונו מינתה את פרופ' יובל אלבשן, לתפקיד דיקן הקמפוסים הרב תרבותיים בירושלים ● השיחה

רן עוז / צילום: רמי זרנגר

מגדל עברה לרווח ברבעון השלישי ותשוב לגבות דמי ניהול משתנים ברבעון הרביעי

בצל המאבק על מקומם של היו"ר ניר גלעד ובעל השליטה שלמה אליהו בקבוצה, מציגה מגדל הפסד של 14.5 מיליון שקל מתחילת שנה וקיטון של 5% בפרמיות ודמי הגמולים שגבתה מלקוחותיה ● גידול ברווחי מגדל שוקי הון ברבעון ומתחילת שנה

חיים גליק. מנכ"ל נת"ע / צילום: איל יצהר, גלובס

נת"ע פרסמה את מכרז המתכננים לשבעת הטרמינלים של המטרו

המכרז הוא חלק משמעותי בפרויקט העצום שעלותו מוערכת בכ-150 מיליארד שקל ● מדובר במרכזי התחבורה הכי גדולים שייבנו בשנים הקרובות במטרופולין תל אביב, ושבהם ישתלבו מערכות תחבורתיות שונות

כרמלה מנשה / עוזר צלמת: אריאל בלאק

תא"ל מרדכי כהנא הגיש תביעת לשון הרע נגד תאגיד "כאן" וכרמלה מנשה

טוען כי עם תחילת חקירתו פרסמה מנשה בשידורי התאגיד כתבות בהן הוצגו החשדות נגדו כעובדות, וגם כאשר הסתבר כי "ההר הוליד עכבר", לא פורסמה התנצלות

המשכנתאות של הזוגות הצעירים צריכות להטריד את כולנו / צילום: shutterstock

האוצר מתריע: המשכנתה של 57 אלף משקי בית צעירים בסיכון בגלל החל"ת

לפחות אחד מאותם משקי בית הוצא לחל"ת, ושיעור המשכנתה מכלל ההכנסה החודשית זינק אצל רובם אל מעבר ל-30% מהכנסתם ● המצב גרוע במיוחד אצל העשירונים התחתונים, שעד כה מחזיקים מעמד בעיקר הודות לדמי האבטלה

דוד ברודט/ צילום: איל יצהר

יו"ר אל על הודיע לעובדים על מינוי אביגל שורק למנכ"ל החברה

דוד ברודט שלח מכתב לעובדי אל על ובו הסביר על תהליך הבחירה בשורק, שמגיע מחברת דלק ארה"ב ● לאחרונה התבשרו 5,074 מעובדי אל על כי יישארו בחל"ת עד סוף 2020

הקאנצלרית אנגלה מרקל והשרה לענייני משפחה, פרנציסקה גיפי   / צילום: Michael Sohn, Associated Press

"פריצת דרך היסטורית": גרמניה תחייב חברות גדולות למנות נשים להנהלה

ההחלטה מתקבלת ברגשות מעורבים ● לצד תמיכה במהלך, פוליטיקאים והמגזר העסקי טוענים כי זו "התערבות בוטה בחופש של החברות"

קניות בסופר מרקט / צילום: כדיה לוי, גלובס

יונה טילמן מונה ליו"ר דירקטוריון המועצה לצרכנות

טילמן כיהן בתפקידים בכירים באוניברסיטת בר-אילן וכחבר מועצה בעיריית רמת גן ● המועצה לצרכנות מתנהלת מזה יותר משנתיים בלי מנכ"ל קבוע, והתקווה היא שטילמן יעשה סדר בכל מה שמתרחש במועצה בשנים האחרונות

בית זיקוק של אקסון מוביל בטקסס / צילום: Jessica Rinaldi, רויטרס

מסמכי חברת אקסון חושפים תחזית פסימית למחירי הנפט

ענקית הנפט והגז הורידה את תחזיות המחיר שלה לרוב העשור הקרוב, כך חושפים מסמכים פנימיים של החברה

מייסדי סבוריט: מימין: פרופ' עודד שוסיוב, רחלי ויזמן, פרופ' עידו ברסלבסקי  / צילום: שרון בירון

ההמבורגר מהצומח של סבוריט הגיע לבורסה ומילניום פוד-טק וליאו ליידרמן בין המרוויחים

סבוריט, העוסקת בפיתוח תחליפי בשר, השלימה גיוס הון בהיקף של קצת יותר מ-40 מיליון שקל ● סבוריט ביצעה את הגיוס לפי שווי חברה של כ-210 מיליון שקל "אחרי הכסף"

מלי מרגליות / צילום: יחצ

מיהם עשרת המועמדים שמהם יבוא היו"ר הבא של קבוצת כלל?

בתחילת ינואר יכריעו בעלי המניות בין המועמדים: אבי קנובל, ורדה אלשיך, מלי מרגליות, חיים סאמט, מיה ליקוורניק, רון טירה אוסאמה חסן, יגאל בר יוסף, איציק הורוביץ ושמואל שורץ ● בניגוד להערכות קודמות: אייל לפידות לא יתמודד על התפקיד

יפתח רון טל / צילום: יוסי וייס חברת החשמל

ירידה בהכנסות חברת חשמל לכ-7.4 מיליארד שקל ברבעון השלישי

עלות צריכת הדלקים נפלה ב-27% בין היתר בשל הירידה במחירי הדלקים שנבעה בעיקר מרכישת גז טבעי משדה לוויתן במחירים נמוכים משמעותית ממחירי חוזה תמר משנת 2012

האצלת סמכויות בארגונים

היועצת של גוגל ואינטל מסבירה למה צריך לעודד עובדים ביקורתיים

קרול סנפורד, יועצת לארגונים שהתפרסמה בעיקר בעקבות ספרה The Regenerative Business, מלמדת כבר 4 עשורים חברות כמו גוגל ואינטל איך מקיימים עסקים שממציאים את עצמם בכל פעם מחדש ● בראיון לגלובס, היא מסבירה מה הופך את מנגנון הפידבק לרעיל ● ניהול וקריירה, מדור חדש

הפרסומת של פרטנר / צילום: יח"צ

מחזות הזמר שולטים: הפרסומת לפרטנר היא האהובה והזכורה ביותר השבוע

הפרסומת לפרטנר באמצעות מקאן ת"א ממשיכה - שבוע שני ברציפות - להיות הפרסומת האהודה ביותר עם שיעורי האהדה הגבוהים ביותר שנרשמו בשלושת החודשים האחרונים

חסן רוחאני, נשיא איראן, בעצרת האו"ם / צילום: Reuters, Carlo Allegri

מדינות אירופה לא ידחפו את ממשל ביידן לחזור להסכם הגרעין עם איראן

ישנו חשש גובר לגבי המחקר הגרעיני של הרפובליקה האיסלמית, אך דיפלומטים מהאיחוד האירופי אומרים שלא יאיצו בנשיא הנבחר לחזור להסכם ממנו נסוגה ארה"ב בשנת 2018 כלשונו

עידן וולס  / צילום: רון קדמי

קבוצת דלק הרוויחה 149 מיליון שקל ברבעון; המניה מזנקת בכ-10%

גם לדוחות הרבעון השלישי הצמידו רואי החשבון של קבוצת דלק אזהרת "עסק חי" ● מניית קבוצת דלק מגיבה לדוחות בעלייה חדה ומשלימה התקדמות של 54% בחודש האחרון

חנויות סגורות בקניון רמת אביב בצל הקורונה / צילום: איל יצהר, גלובס

לוביסטים, ראשי רשויות, תככים ולחצים: 15 קניונים ייפתחו בקרוב, כך נראה המאבק על הכניסה לרשימה

הקניונים יחזרו לפעילות במסגרת פיילוט ובכפוף למגבלות ● מליסרון ועזריאלי סגרו עם המל"ל הסכם שלפיו 6 מהקניונים יהיו שלהן, בעוד היתר ייבחרו דרך הגרלה של משרד הכלכלה ● גזית גלוב, שגם הייתה אמורה לפתוח שלושה קניונים ששוריינו עבורה, נדחקה מחוץ לרשימה

בית "ידיעות אחרונות" בראשון לציון./ צילום: כדיה לוי

מחיר הפעלת "ידיעות תקשורת": 25 מפוטרים ו-25 עובדים לחל"ת של חצי שנה

בקבוצת "ידיעות" מוכנים להשאיר את רשת המקומונים בחיים, אך נוקבים במחיר כואב בתמורה ● עפ"י תוכנית ההנהלה שהוצגה לארגון העיתונאים, העיתונים יופעלו בכוח-אדם מינימלי, והחומרים המערכתיים יילקחו בחלקם מהתוכן הכללי של "ידיעות אחרונות"