שיבושים בטיסות אל-על: בוטלו שתי טיסות לבריסל ולניו-יורק

בטיסה לברצלונה בוצעו שינויים ■ אל-על: "הטייסים נוקטים עיצומים" ■ ועד הטייסים: "העובדה שההנהלה החליטה לחכור מטוסים זרים ע"ח הטייסים והנוסעים מעיקה כבר חודש שלם על הנוסעים ועובדי החברה"

דוד מימון / צילום: סיון פרג'
דוד מימון / צילום: סיון פרג'

שיבושים בחלק מטיסות אל-על. חלק מטייסי החברה נוקטים פעולות שונות ומשבשים את פעילות החברה. הבוקר (א') בוטלו שתי טיסות לבריסל ולניו-יורק, ובטיסה לברצלונה בוצעו שינויים. 

מהחברה נמסר כי "למרות הסכם העבודה שנחתם עם העובדים, לרבות עם הטייסים, הטייסים נוקטים עיצומים ולא נענים למשימות שהחברה מציבה אותם אליהן, בניגוד לנהוג. כתוצאה מכך נגרמים שיבושים בטיסות.

"הנהלת החברה עשתה את כל המאמצים על-מנת למנוע פגיעה בציבור הנוסעים, אולם נאלצה היום לבצע שינויים בטיסות הבוקר לברצלונה, לניו-יורק ולבריסל, בשל חוסר היענות של הטייסים להתייצב לעבודתם כפי שהוחלט". עוד נמסר כי "החברה מתנצלת על הפגיעה בנוסעים ופועלת למצוא להם פתרונות. החברה קוראת לטייסים להתייצב ולמנוע פגיעה בנוסעים".  

מוועד טייסי אל-על נמסר בתגובה: "זו חוצפה ועזות-מצח מצד הנהלת אל-על להאשים את טייסיה בעיצומים ושיבושי טיסות, בשעה שטייס ממוצע באל-על עובד כבר למעלה משנה ב-150% משרה ואף למעלה מכך. כל טייסי אל-על מתגייסים ומתייצבים, כמו תמיד, לטיסות הקבועות להם בלוח הטיסות ומבצעים גם טיסות רבות נוספות. העובדה שההנהלה החליטה לחכור מטוסים זרים על חשבון הטייסים והנוסעים מעיקה כבר חודש שלם על הנוסעים ועובדי החברה.

"ההחלטה בשבוע שעבר להוסיף מטוס חכור נוסף ולפגוע עוד יותר בטייסים ובנוסעים הביאה למשבר הקיים, בו אל-על לא הצליחה היום לאייש מספר קטן של טיסות שלא היו מאוישות כלל. אנו דורשים מהנהלת אל-על למצוא פתרון מיידי.

"ברור שסיום החכירות ייטיב עם הנוסעים ויאפשר לאייש את כל הטיסות, גם אם נצטרך לוותר על מנוחתנו. אנו מצידנו נמשיך לטוס ככל יכולתנו תוך שמירת חוקי המנוחה והקפדה על עבודה עברית מקצועית ובטוחה.

,כבר מהבוקר ברור שהפסקת הפעלת מטוסים חכורים תביא לסיום המשבר ולסיום הפגיעה בלקוחות. חבל שהנהלת החברה מתעקשת בשלב זה להשיג חיסכון כספי, תוך המשך פגיעה בטייסים ובנוסעים, במקום לסיים את המשבר מיד. ליבנו עם הנוסעים שנפגעו בשל מדיניות הנהלת אל-על".

צרו איתנו קשר *5988