אובמה יאשר הערב את הרחבת הסיוע הביטחוני לישראל

נשיא ארה"ב יחתום הערב על הרחבת הסיוע הצבאי לישראל במסגרת חוק חדש, הכולל העברה של מטוסי תדלוק, טילי יירוט, תחמושת ושיתוף פעולה מוגבר בנושאי אבטחת מידע ומודיעין

מגביר הסיוע: נשיא ארצות הברית ברק אובמה יחתום הערב על חוק חדש שמסדיר שיתוף פעולה ביטחוני רחב היקף בין ישראל לארצות הברית. החוק כולל העברה של מטוסי תדלוק, טילי יירוט ותחמושת לישראל, וכן שיתוף פעולה מוגבר בנושאי אבטחת מידע ומודיעין. ההערכה היא שהעיתוי לחתימה על החוק אינו מקרי, ומטרתו להאפיל על ביקורו של היריב הרפובליקני מיט רומני, שיגיע מחר לישראל.

אמש דיווח המגזין האמריקני Air Force Times כי בפגישה שקיים מזכיר חיל האוויר האמריקני מייקל דונלי עם אנשי צוות "מועדון גבעת הקפיטול", חשף כי הפצצה חודרת הבונקרים שפיתחה ארצות הברית במשך שנים רבות, מוכנה לשימוש.

13,608 ק"ג שחודר 60 מטר עומק

הוא רמז כי בפצצה ניתן יהיה לעשות שימוש בתקיפה נגד מתקני הגרעין האירניים. "אם יהיה בה צורך, היא תהיה מוכנה לעשות זאת", אמר דונלי בפגישה. "אנחנו ממשיכים לבחון אותה כדי ללטש את יכולותיה. יש לנו גם היכולת לפעול עם התצורה הקיימת כיום".

על פי דיווחים בכלי תקשורת זרים, משקלה של הפצצה הוא 13,608 ק"ג, והיא מסוגלת לחדור בונקרים בעומק של 61 מטרים. אורכה 6.2 מטרים, והיא יכולה לשאת יותר מ-2,400 ק"ג חומר נפץ

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988