צפו בליברמן מאיים על ח"כ א-סאנע: "אטפל בך ראשון"

עימות חריף בין שר החוץ לח"כ במהלך ביקור בנגב ■ ח"כ א-סאנע קרא לליברמן לעזוב את המקום והאשים אותו שהוא מבעיר את השטח ומסית את הזרקורים מהחקירות נגדו ■ ליברמן השיב לא-סאנע: "כשאהיה בשלטון אטפל בכך ראשון"

קבלת פנים זועמת לשר החוץ אביגדור ליברמן בנגב: במהלך סיור שערך ליד היישוב הבדואי אל זרנוק, פרץ עימות חריף בינו לבין ח"כ טאלב א-סאנע במהלכו כינה הח"כ את ליברמן "מאפיונר" וגירש אתו מהמקום. בתגובה כינה ליברמן את א-סאנא "טרוריסט" והצהיר: "אתה תשב בכלא. כשאגיע לשלטון אטפל בך ראשון".

ביקורו של שר החוץ עסק בטיפול בנושא הבנייה הלא חוקית בנגב. תושבי היישוב נערכו מבעוד מועד לביקור. הם הניפו דגלים שחורים, קראו לגרש את השר לרוסיה והאשימו אותו בהבערת השטח ובפרובוקציות. "אני גר כאן לפני שאמא שלו ידעה על קיומה של מדינת ישראל, מיהו בכלל? אתמול הוא הסתובב עם פוטין והיום הוא נזכר פתאום בבנייה של הבדואים? שיילך מפה", אמר תושב המקום.

לפני הגעתו לסיור, אמר א-סאנע לעיתונאים שליברמן מתנהג כראש כנופיה ולא כנציג ממשלה, והאשים את שר החוץ שפועל מתוך מטרה להרחיק הזרקורים מחקירות המשטרה נגדו. "הוא אישיות לא רצויה בישובים הבדואים", אמר א-סאנע ודרש מליברמן להסתלק כי אחרי שגרם נזק בחוץ כשר חוץ בא להבעיר את השטח בפנים.

שוטרים, מאבטחים ואנשי המועצה המקומית הפרידו בין השניים ומנעו המשך העימות. "על ראש הממשלה לפטר את ליברמן כי הוא מסוכן לדו קיום, אדם מסוכן ולא אחראי ועשוי להבעיר את השטח הרותח על ידי מסע ההסתה הפרוע שהוא מנהל נגד הציבור הערבי בכלל והבדואי בפרט", אמר ח"כ א-סאנע. מלשכתו של שר החוץ טוענים כי "ח"כ א-סאנע התפרץ לפגישה של השר בנגב, וניסה לעשות שם פרובוקציה".

צרו איתנו קשר *5988