הציבור מוזמן להציע מועמדים לפרסי אנשי השנה בתחום איכות הסביבה והתעשיות הירוקות

הפרסים יוענקו במסגרת תערוכת הקלינטק ה-13 שתתקיים בסוף חודש יוני ■ השנה יוענקו לראשונה גם פרסים למיזמים חינוכיים מצטיינים בתחום איכות הסביבה או מיחזור

לראשונה בישראל מוזמן הציבור להציע מועמדים לפרסי אנשי השנה בתחום איכות הסביבה והתעשיות הירוקות, המוענקים מטעם התערוכה והוועידה הבינלאומית השנתית קלינטק ה-13 לטכנולוגיות מים, אנרגיה מתחדשת, בנייה ירוקה, מיחזור ואיכות סביבה.

ועדת ההיגוי שמאחורי פרסי אנשי השנה של התערוכה, המוענקים זאת הפעם השנייה, החליטה השנה לשתף את כלל הציבור בארץ בהגשת המלצות למועמדים לתארים במגוון תחומים ועיסוקים של איכות הסביבה והתעשיות הירוקות בישראל. הוועדה מורכבת מנציגי הגופים השותפים בתערוכה: ניר קנטור - מנהל איגוד הכימיה, הפרמצבטיקה ואיכות הסביבה של התאחדות התעשיינים בישראל, גרשון פלג - מנכ"ל החברה להגנת הטבע, יצחק ישועה-שייע - מנכ"ל מרכז המועצות האזוריות, גיל ליבנה - ראש המועצה המקומית שוהם וגיל יניב - סמנכ"ל בכיר לתשתיות במשרד להגנת הסביבה.

לצד הפרסים המסורתיים למפעלים וחברות שפיתחו טכנולוגיות חדשניות וחסכוניות ותרמו לקידום ענף איכות הסביבה בישראל, יוענקו השנה לראשונה גם פרסים מיוחדים למיזמים חינוכיים מצטיינים בתחום איכות הסביבה או מיחזור, פרס הוקרה למוסד או למחקר אקדמי מצטיין ופרס "איש השנה" לאדם פרטי העושה רבות למען איכות הסביבה בישראל. פרסים נוספים יוענקו לאיש התקשורת של השנה, חברות ייעוץ וחברות או מפעלים שפיתחו מוצרים או שירותים יוצאי דופן בתחום.

"חברי הוועדה מבקשים לקבל המלצות מהציבור למועמדים לפרסים במטרה לייצג את הלכי הרוח בקרב הציבור, ובמטרה ללמוד מהם על מפעלי חינוך ויזמות בתחום איכות הסביבה בכל רחבי הארץ", אמר חיים אלוש, מנכ"ל קבוצת משוב, המפיקה את תערוכת הקלינטק ה-13. לדבריו, "לראשונה בישראל נרתמו גופים שונים, מהתעשיינים ועד לחברה להגנת הטבע, לקדם את אנשי איכות הסביבה, מיצרנים ועד למחנכים, כדי ליצור דינאמיקה של עשייה ולחזק את מובילי הדרך בנושא חשוב זה".

נציין, כי בשנה שעברה הוענקו פרסים, בין היתר, לחברת אורמת, לקרן הנאמנות הירוקה של אלטשולר שחם, לחממה הטכנולוגית מיט"ג ולעיתונאי צפריר רינת. את טופס ההמלצה על מועמדים לתואר אנשי השנה ניתן להוריד מאתר האינטרנט של התערוכה.

תערוכת הקלינטק ה-13 תתקיים השנה בגני התערוכה בתל-אביב ב29-30 ביוני. במסגרת התערוכה יציגו מאות מציגים מישראל ומחו"ל את מיטב הפיתוחים, ההמצאות והחידושים בנושאי איכות הסביבה, לקהל הישראלי ולעשרות משלחות מרחבי העולם. במסגרת הוועידה שתתקיים במהלך התערוכה יתקיימו כנסים מקצועיים בשיתוף קבוצת גאון אחזקות, התאחדות התעשיינים והעמותה לבנייה ירוקה.
צרו איתנו קשר *5988